česky - english

Díky party stanům jde vytvořit příjemné prostředí a atmosféru jakékoli akce v jakýkoli čas a jakémkoli prostoru

2021-07-28

PRAHA, 28. července 2021 – Party stany představují nejčastější způsob, jak zabezpečit zastřešení a zázemí pro venkovní eventy. Při výběru stanu se vždy přihlíží k tomu, v jaké lokalitě se akce koná a pro kolik osob.

Pronajatý party stan je možné vybavit prakticky čímkoli. Nejedná se pouze o mobiliář, jako je nábytek a klasické dekorace. Praktické je mít k dispozici třeba klimatizaci a topení. Pokud je totiž večer i během léta jen 15 stupňů, už není stan pro hosty komfortní. Cena klimatizace se pohybuje od 3000 korun, velice záleží na velikosti stanu, který je třeba vychladit či vyhřát, a samozřejmě na venkovní teplotě. Náklady na akci se tím sice zvednou, ale pohodlí, které budou hosté mít, je k nezaplacení. „Stany jsou vhodné do jakéhokoli ročního období – v létě jde použít klimatizaci, v zimě se dá bezpečně vytopit. Umíme zajistit velmi kvalitní osvětlení prostoru. Party stany jsou vhodné na rodinné oslavy, večírky i jako festivalové zázemí. Málokoho napadne, že si může díky stanům vytvořit příjemné prostředí pro komorní akce, ale i luxusní restauraci,“ vysvětlil majitel Partystanyhned.cz Martin Rajnoch.

Zařízení interiéru stanu tvoří nedílnou součást úspěchu každé akce. Díky flexibilitě stanů a dalších komponentů je možné je postavit naprosto všude, i na sjezdovce. Jen je potřeba počítat se stoupajícími náklady ve srovnání se stany, které mají podlahu do roviny. Uvnitř stanu můžete mít luxusní restauraci s červeným kobercem nebo striktně zařízenou funkční kancelář. Není problém zajistit odolný mobiliář, který vydrží i bujaré oslavy. Stany s průhlednými bočnicemi a střechou vykouzlí nádhernou atmosféru velkého prostoru a v noci průhled na nebe. „S kreativně sestaveným a vybraným vybavením je možné hosty přenést do zcela jiného prostředí a překonat tak jejich prvotní obavy. Nejde jen o zaplnění stanu věcmi, ale i o vytvoření příjemného prostředí, zajímavého rázu a atmosféry celého eventu,“ popsal Martin Rajnoch.

Inspirující je v současnosti především tradice beduínů. Stany se už řadu let nevyrábějí z velbloudích kůží, ale ze speciálního strečového materiálu FreeformFlex. Prim pak hrají především stylové dekorace. Beduínské stany mohou fungovat také jako dočasné i trvalé nezávislé stavby v zahradách, na terasách, jako zastřešení bazénů nebo jako markýzy u domů. Jejich konstrukce je velmi variabilní, vzdušná a elegantní.

Nyní vzhledem ke covidu panuje extrémní zájem o svatby pod stanem. Počet restaurací snů či dokonalých míst pro vzájemné ano se totiž s nárůstem poptávajících nijak nezvýšil. „V roce 2019 jsme v letní sezoně realizovali v průměru 15 velkých svatebních stanů měsíčně. V loňském roce to už bylo 30 svatebních stanů za měsíc. Letos počet stoupl ještě o polovinu – měsíčně takto realizujeme kolem 45 svatebních stanů, vždy pro osmdesát až dvě stě lidí,“ shrnul majitel společnosti Partystanyhned.cz Martin Rajnoch.

Rozšíření poptávky po stanech na svatby vedlo i k propojení rodinných firem: „Svatební agentury velmi uvítaly, že v rodině máme květinový ateliér. Jednoduché je to i pro nevěsty – místo složitého obíhání mají dvě věci na jednom místě,“ shrnula Andrea Rajnoch, majitelka ateliéru Kvetyproradost.cz.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee