česky - english

Vídeňští odborníci zdarma ocení mince všem zájemcům

2020-03-05

PRAHA, 5. března 2020 – Numismatičtí experti ocení zdarma jakékoli mince, které zájemci přinesou v pátek do Obecního domu. Renomovaní odborníci z přední vídeňské numismatické společnosti Schoeller Münzhandel budou oceňovat nejen speciální sbírky, ale i třeba jednotlivé mince po babičce či dárky k výročí.

„Chceme tímto krokem zahájit novou tradici a podobnou akci opakovat každý měsíc. Bezplatné určení hodnoty mincí na světovém trhu bude probíhat mezi 10. a 15. hodinou – a zaručujeme komunikaci v českém jazyce,“ vysvětlil předseda představenstva Pražské mincovny Pavel Trtík. Samozřejmě, pokud má zájemce k ocenění 10 a více mincí, doporučujeme si čas předem zarezervovat. Očekávám vzhledem k dosud unikátní příležitosti vysokou návštěvnost,“ doporučil Trtík.

Reálnou hodnotu mincí popíší Ladislav Krecek a Alexander Schwab-Trau, zaměstnanci předního vídeňského numismatického domu Schoeller Münzhandel. Nejde primárně o komerční společnost, vlastníkem domu je rakouská centrální banka Oesterreichische Nationalbank.

„Vše bude probíhat v českém jazyce. Například Ladislav Křeček je rodákem ze Znojma, který emigroval v roce 1968 s rodiči do Vídně. Profesně se oceňováním mincí zabývá už od roku 1980,“ shrnul Pavel Trtík, zástupce Pražské mincovny.

Kdy:                      pátek 6. března 2020

Čas:                      10–15 hodin

Kde:                      Obecní dům, náměstí Republiky 5

Vchod od Prašné brány, prodejna Pražské mincovny

Více informací: www.zlate-mince.cz/oceneni-minci.htm

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee