česky - english

Placenta regeneruje, léčí i zlepšuje náladu. Recepturu vypátrala Detecha za komunismu ve Švýcarsku

2019-09-30

PRAHA, 30. září 2019 – Ten příběh nikdy nezevšední a v roce, kdy Detecha slaví 65 let existence, je právem připomínán. V dobách, kdy Československo svíral komunistický režim a spolupráce se zeměmi mimo Východní blok působila jako sci-fi, se nepočetnému družstvu zpod Orlických hor povedl vskutku husarský kousek. Ze Švýcarska získalo recepturu i hlavní surovinu pro výrobu dnes již ikonického produktu. Placenty. Tu nyní Detecha uvádí v maxi balení. A i za tímto krokem je silná story.

Náš zákazník, náš pán, říká se. V Novém Městě nad Metují si známé pořekadlo nedávno vzali k srdci a vyhověli naléhavé prosbě. „Díky Placentě mi mizí silná vyrážka z paží, je to zázrak. Nic, co jsem vyzkoušel dříve, nezabíralo. Jen ty pouzdérka jsou hrozně malá a výrobek by mohl být ještě účinnější, líčil mužský hlas z telefonního sluchátka. Pak se zeptal: Pomůžete mi?“ popsala Jana Nýčová, předsedkyně Detechy, nevšední zážitek své kolegyně.

Detecha přání, částečně i kvůli prostému faktu, že Placenta patří k jejím nejpopulárnějším výrobkům, vyslyšela a na podzim 2019 uvádí Placentu Maxi. V 13gramovém balení, s dvojnásobným podílem placentárního extraktu a s maximálním účinkem. “Extrakt z vepřové placenty je silným imunostimulátorem, který má příznivý vliv na kožní buňky. Blokuje volné radikály. Přispívá k regeneraci pokožky a tvorbě nových buněk. A občas se uvádí, že přispívá k lepší náladě,“ vyjmenovala Jana Nýčová přednosti klíčové ingredience.

V Novém Městě nad Metují nepochybují, že Placenta Maxi bude hitem. Ještě vylepšili recepturu, která je prověřená desetiletími a má na kosmetiku zpod Orlických hor netradiční původ. „Recepturu i licenci pro výrobu jsme získali v roce 1968 ze Švýcarska, což bylo tehdy pro malého českého výrobce něco takřka nemožného. Neumím si představit, jak vše tehdy probíhalo, muselo to být v určitých aspektech velké dobrodružství,“ přemítala Jana Nýčová.

Šéfku jednoho z nejúspěšnějších českých družstev občas někdo pobaví dotazem, zda se Placenta Maxi vyrábí z lidské placenty. „Je to vžitá, byť pochopitelně zcela mylná představa. Jde o vepřový výtažek, který jsme mimochodem zpočátku také brali ze Švýcarska. I to je na příběhu naší Placenty poměrně unikátní,“ přidala další zajímavost.

Detecha oficiálně produkt v komfortním závěsném balení představila tento víkend na pražských Letňanech, kde se v prostorách PVA EXPO konají mezinárodní veletrhy krásy Interbeauty Prague a World of Beauty & spa. „Na akci jsme odprezentovali také další novinky jako oční stíny Rose, tekuté rtěnky 7 Days nebo Jelení lůj Citrus. Moc nás potěšila řada pozitivních reakcí, které jsme zaznamenali,“ uvedla Jana Nýčová.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee