česky - english

Odstartovala soutěž Česko je super! Tak to vyfoť!

2018-06-28

 

V rámci oslav stého výročí vzniku Československa a 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu filmů s cestovatelskou tematikou Tourfilm probíhá soutěž o nejlepší fotografii. Účastnit soutěže se může každý, fotografie vyjadřující národní hrdost ale musí vzniknout v České republice, každý může přihlásit právě jeden snímek. Cílem soutěže je zvýšit povědomí o letošním jubileu založení Československa.

„Soutěžit může kdokoliv, a to vložením fotografie na facebook nebo instagram, kde může také hlasovat pro nejlepší snímek. Kromě hlavních finálových cen budou v průběhu soutěže měsíčně vyhlašovány ceny ambasadorů. Jejich role se ujaly slavné osobnosti a první vítěznou fotografii vybere zpěvák, beatboxer a herec Ondřej Havlík, známý mladšímu publiku jako Endru. Další dva ambasadoři jsou velkým překvapením pořadatelů soutěže,“ popsal Lukáš Bajer z pořádající agentury CzechTourism.

Vítězné snímky vybere odborná porota předních českých fotografů a osobností, která bude hodnotit hlavně nápad, kreativitu nebo umělecké ztvárnění, vyhrát tak může každý. Technická kvalita fotografie není rozhodující, prim hraje originální nebo emotivní nápad na téma „co bych na své zemi neměnil, proč být hrdý, že jsem Čech“. Slavnostní vyhlášení celkem 30 výherců s předáním cen proběhne 6. října 2018 v rámci programu festivalu Tourfilm v Karlových Varech.

Soutěž má za cíl oslovit především mladší cílovou skupinu, pro kterou bude v rámci MFF Tourfilm připraven i letos odborný program. „Chceme mladým lidem položit otázku, co pro ně znamená vlast, co pro ně znamená být Čech. Upřímně věřím, že tím dokážeme, že se dnešní mileniálové o vážná témata zajímají a jejich vnímání národní hrdosti není přehlušeno trendem ,světovosti‘,“ vysvětlil Lukáš Bajer záměry, se kterými projekt CzechTourism připravil.

K podpoře fotosoutěže se přidaly také známé osobnosti, které jsou pro mladé lidi inspirativní. Do soutěže jsem se zapojil, protože chci změnit neblahou ,českou národní tradici‘ neustálého stěžování si na něco. Jsem nadšený Ústečák a cítím, že tento kraj trpí stěžováním dvojnásob. Přitom má obrovskou paletu přírodních krás, kulturního bohatství a sportovního vyžití. Krušné hory, Labské pískovce, České středohoří, Porta Bohemica a její koryto řeky Labe či jezero Milada, rozlehlé jak Mácháč, s nejčistší vodou v Česku. Jen se prostě o tom všem ňák neví. Měli bychom si to užívat a mít z toho všeho radost a o tu radost se dělit s ostatními. Třeba i díky této soutěži můžeme šířit podobný pohled na Česko. A to je skvělé, odpověděl na otázku, proč se stal ambasadorem soutěže, Ondřej Havlík alias Endru.

Soutěž je součástí projektu Oslavme společné století, který v rámci oslav sta let od založení československého státu připomíná významné události provázející nás společným stoletím.

Své fotografie mohou lidé posílat na stránky soutěže na facebooku a instagramu až do 15. září 2018, 23:59 hodin. Soutěží se ve třech věkových kategoriích: do 18 let, od 18 do 25 let a nad 25 let.

www.souteznemenilbych.cz

Kontakt:

Mgr. Renata Kasalová

Tisková mluvčí, 731 548 530

kasalova@czechtourism.cz

www.czechtourism.cz

Lukáš Bajer

Vedoucí projektu Oslavme společné století,

604 512 642

bajer@czechtourism.cz

www.spolecnestoleti.cz

O soutěži Česko je super! Tak to vyfoť!

Soutěž zaměřená na posílení povědomí o výročí 100 let od založení Československa a vzájemného soužití Čechů a Slováků. Prostřednictvím komunikace soutěže a ambasadorů z řad opinionmakerů daných cílových skupin je iniciována diskuse a reflexe toho, co si mladí lidé představují pod českou státností, pod tím, že jsou Češi a Češky.

Kde a kdy soutěž probíhá: Soutěž probíhá hlavně na facebooku a instagramu, potrvá po celé prázdniny do 15. 9. 2018. Slavnostní vyhlášení výherců a předání cen proběhne 6. 10. v rámci programu festivalu Tourfilm v Karlových Varech.

Pro koho je soutěž určena: Jde o soutěž určenou pro tři věkové kategorie s hlavním zaměřením na mladé lidi. Porota hodnotí Technická kvalita fotografie není rozhodující, aby starší a lépe vybavení nebyli zvýhodněni.  V kategoriích a) do 18 let, b) 18–25 let c) nad 25 let  porota složená z fotoprofesionálů a z osobností ocení celkem 30 autorů.

Jak se zapojit:

1. Vyfoťte fotku s tématem Česko je super! Tak to vyfoť!

2.Nahrajte tuto fotku na vlastní instagramový účet a doplňte ji hashtagem #souteznemenilbych anebo ji nahrajte pod příspěvek na facebookové stránce facebook.com/spolecnestoleti/ a pak už jen čekejte, jestli vyhrajete. Samozřejmě můžete hlasovat pro nejlepší fotky lajkováním fotky na facebooku či instagramu.

3. Napište, proč byste Česko neměnili (klidně dvě slova, dvě věty, dva odstavce)

 

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee