česky - english

coffeeheaven: Přišlo chladné počasí a kavárnám začíná ta správná sezona

2008-10-07

PRAHA, 7. října 2008 – Rychlý nástup chladného počasí přilákal do kaváren coffeeheaven rekordní počet zákazníků. Kávu si jich v druhé, chladnější polovině září objednalo až o 30 procent více než v teplejší polovině měsíce. Nejvíce šlo na odbyt, jako již tradičně, klasické espreso a cappuccino.

„Kromě obvyklých druhů kávy zákazníci s příchodem studených dnů nejvíce pijí orientální kávové nápoje na bázi klasického espresa, okořeněné třeba kardamomem, hřebíčkem nebo zázvorem v různých kombinacích. Kardamomem a zázvorem ochucené kávy rozproudí krev a pomáhají rychleji se zahřát. Kávy jsme prodali denně o sedm set šálků více než v teplejších týdnech, které ochlazení předcházely,“ řekl Nikos Balamotis, ředitel pro mezinárodní rozvoj společnosti coffeeheaven international.

V tomto chladném počasí naopak do pozadí ustupují ledové kávy, v coffeeheaven jich připraví až o 20 procent méně. Naproti tomu „letí“ džusy připravené z čerstvého ovoce. Dodávají energii a jsou plné vitaminů, které jsou v nepříznivém počasí nutností. Poptávka po nich se stále zvyšuje, zákazníci si jich objednají až osm set za den.

„Chladné počasí kavárnám přeje, láká lidi na kávu, která je velmi dobrým způsobem, jak se zahřát a přitom si přečíst noviny nebo projednat pracovní záležitosti. V tomto období nám každoročně narůstá počet zákazníků, letos ale přišla sezona trochu dříve než obvykle,“ dodal Nikos Balamotis, ředitel pro mezinárodní rozvoj společnosti coffeeheaven international.


O společnosti coffeeheaven

Společnost coffeeheaven provozuje ve střední Evropě značkové kavárny pod registrovanou ochrannou známkou coffeeheaven. Síť kaváren v současné době funguje v Polsku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Lotyšsku, Bulharsku a Rumunsku. S vývojem těchto trhů lze očekávat v blízké budoucnosti další expanze. V následujících pěti letech coffeeheaven plánuje provozovat více než 150 kaváren ve střední a východní Evropě.

Společnost CHI Czech, s. r. o., provozuje síť kaváren coffeeheaven v České republice a vlastní zde 19 provozoven. Je dceřinou společností firmy Coffeeheaven Holdings Limited, která je zalistována na Londýnské burze cenných papírů.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee