česky - english

V Gemini opět dokázali, že patří mezi špičku světové oční chirurgie. Novou metodou odoperovali nejvíce pacientů v Evropě

2018-01-22

PRAHA, 22. ledna 2018 Odstraněním dalekozrakosti metodou ReLEx Smile loni v říjnu se oční klinika Gemini zařadila mezi osm zdravotnických zařízení na světě, kde se tato operace provádí. Na evropské půdě bylo Gemini dokonce první klinikou, která operaci provedla. Během prvních několika měsíců navíc lékaři v Gemini odoperovali nejvíce pacientů v celé Evropě.

Počet pacientů, kterým byla operována dalekozrakost touto šetrnou bezlamelovou metodou, rychle roste. „Metoda ReLEx Smile poskytuje vyšší stabilitu výsledku a je bezpečnější. Laser oddělí tkáň, kterou chirurg vyjme z oka miniaturním řezem, tím koriguje dioptrie. Narušení rohovky je tak minimální, k odstranění dioptrií dojde pod jejím povrchem,“ vysvětlil výhody metody Pavel Stodůlka.

„S metodou ReLEx Smile máme zkušenosti více let. Donedávna jsme tímto způsobem operovali krátkozrakost, operace dalekozrakosti až do podzimu loňského roku nebyla možná,“ uvedl Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini. Ten také jako první v České republice operaci dalekozrakosti metodou ReLEx Smile provedl, a to 17. října loňského roku. Gemini se tak stalo pátou klinikou na světě, kde operaci touto metodou provedli.

Oční kliniku Gemini si pro studii výsledků nové operace vybrala firma Zeiss – jeden z hlavních světových výrobců laserů. „Považujeme za významnou poctu, že jsme se zařadili mezi osm pracovišť na celém světě, která tuto metodu provádějí,“ dodal Pavel Stodůlka.

 

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee