česky - english

25 let Commerzbank v České republice se slavilo na Žofíně. Pražská HAMU obdržela sponzorský dar ve výši 400 tisíc korun

2017-09-09

Česká republika je jedním z hlavních trhů Commerzbank ve střední a východní Evropě

Trvalý růst zisku a počtu zákazníků

Člen představenstva divize Roland Boehm: „Jako jediná německá banka pro klasickou firemní klientelu v České republice máme výhodu rozsáhlé sítě zastoupení po celém světě a vysoké odbornosti a zkušeností v zahraničním obchodě.“

8. září 2017 oslavila pražská pobočka Commerzbank se svými klienty a zaměstnanci své 25leté působení v České republice. Oslava s tradičním předáním sponzorského daru pražské HAMU se uskutečnila v pražském paláci Žofín.

 

„Vedle Polska je Česká republika jedním z našich hlavních trhů ve střední a východní Evropě. Jako jediná německá banka pro klasickou firemní klientelu v České republice máme výhodu rozsáhlé sítě zastoupení po celém světě, vysoké odbornosti a osvědčených zkušeností v zahraničním obchodě,“ řekl Roland Boehm, člen představenstva divize Corporates International v Commerzbank.

 

V roce 1991 byla Commerzbank jednou z prvních německých bank, které po pádu železné opony otevřely
v Praze reprezentaci, aby doprovázely německé středně velké a velké firmy při jejich obchodních aktivitách
s tehdejším Československem. To, co začalo v roce 1992 otevřením první kanceláře v Praze se 23 zaměstnanci, se rozrostlo na mezinárodně orientovanou banku pro korporátní klientelu s dalšími kancelářemi v Brně, Ostravě a Plzni, která má dnes 200 zaměstnanců a 1300 klientů.

 

Commerzbank se již 23 let angažuje v oblasti kultury. V rámci tradičních podzimních koncertů pražské pobočky předává každoročně Commerzbank sponzorský dar ve výši 300 000 korun Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze na podporu mladých českých umělců. Částka byla letos navýšena o sto tisíc korun. Pro letošní jubilejní oslavu 25 let v paláci Žofín na Slovanském ostrově získala Commerzbank mezinárodně uznávaného českého klavíristu a bývalého studenta HAMU Martina Kasíka.

 

Německo je exportní zemí číslo jedna pro českou ekonomiku, asi třetina českého vývozu jde do Německa,
z čehož velká část je určena pro automobilový průmysl. Vzhledem k těmto úzkým ekonomickým vztahům je Commerzbank důležitým pilířem pro české a německé exportéry. Pobočka v České republice je nedílnou součástí mezinárodního korporátního bankovnictví Commerzbank a je trvale úspěšná. Jen za posledních
pět let vzrostly výnosy v průměru téměř o 10 procent ročně. Vedle obchodů v oblasti Trade Finance jsou hlavními přispěvateli výnosů úvěrové a měnové obchody. Objem úvěrů v Česku je v současné době kolem 900 milionů eur.

 

Jako lídr na trhu v oblasti německého korporátního bankovnictví a financování zahraničního obchodu musíme být tam, kde jsou naši zákazníci. Financujeme a podporujeme německo-české obchodní toky po dobu 25 let a jsme spolehlivým partnerem českých firem v jejich mezinárodních aktivitách,“ připomněl Roland Boehm.

 

Další důležitost získalo zastoupení v Praze zahájením činnosti servisní IT jednotky pro Frankfurt
a Londýn v roce 2004. V roce 2015 byla založena společnost  Commerz-Systems. Otevřením Finance-Service-Hub (centra finančních služeb) v roce 2016 převzala Praha finanční činnosti dalších evropských zastoupení. V témže roce bylo zřízeno operační centrum Trade-Service-Hub (TSH), které převzalo činnosti dokumentárních obchodů a záruk pro část střední a východní Evropy.

 

Zdejší úlohu Commerzbank vyzdvihl i Michael Krueger, CEO pro Českou a Slovenskou republiku: „Commerzbank je již řadu let nedílnou součástí české ekonomiky a společnosti. Jsme za to velmi vděční a chtěli bychom i nadále rozšířit a upevnit česko-německé vztahy.“

 

Během své 25leté působnosti se Commerzbank pevně začlenila do ekonomiky a společnosti v České republice. Klienty se stále více stávají české společnosti. Téměř 80 procent zaměstnanců tvoří Češi. Spolu
s polskou dceřinou společností Commerzbank mBank patří skupina Commerzbank mezi deset nejlepších zaměstnavatelů v České republice.

 

 

Vedle pobočky v České republice má Commerzbank ve východní Evropě zastoupení také v Bratislavě a
v Budapešti. Ve Varšavě má sídlo polská dceřiná společnost Commerzbank – mBank.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee