česky - english

Aquapalace Praha zlomil další rekord v návštěvě – podruhé během jednoho měsíce

2008-11-18

PRAHA, 18. listopadu 2008 – Prodloužený víkend se velmi pozitivně zapsal do statistiky největšího středoevropského akvaparku. Během prodlouženého víkendu navštívilo Aquapalace Praha sedm tisíc lidí. Zatím denní rekord v návštěvnosti drží den 27. října letošního roku s pěti tisíci lidmi. Za první rok po otevření má Aquapalace Praha v plánu realizovat 600 tisíc návštěv. Prvních 300 tisíc zákazníků ovšem největší akvapark ve střední Evropě navštívilo už za necelých pět měsíců existence. Provozní zisk Aquapalace Praha se měsíčně pohybuje v průměru na 7,5 milionech korun měsíčně.

„Ve druhém roce po otevření máme naplánovaných 800 tisíc návštěvníků. Ve třetím roce bychom rádi zakotvili na evropském standardu milion návštěvníků ročně. Čísla zatím předčila naše očekávání,“ uvedl Pavel Sehnal, předseda představenstva majoritního investora, společnosti SPGroup. „Velmi populární je v tuto chvíli především vodní svět. Zde se podařilo extrémně rychle oslovit klienty i mimo Prahu a nejbližší okolí. Především rodiny s dětmi oceňují, že voda v bazénech je skutečně teplá – v průměru má 29 stupňů. To má samozřejmě i vysoké nároky na nás, protože voda se musí vyměňovat častěji, než je v běžných akvaparcích zvykem,“ dodal Sehnal.

Společnost SPGroup zároveň vyvrací spekulace o snaze akvapark rychle prodat. „Společnost SPGroup v současnosti o prodeji akvaparku nejedná. Dosud nejednala ani o prodeji hlavnímu městu Praha, i když v budoucnosti tuto nabídku předložit hodlá. Jednalo by se o spojení kapitálu soukromé firmy a potřeb metropole,“ shrnul Pavel Sehnal, předseda představenstva majoritního investora, společnosti SPGroup.

Jediná jednání o prodeji této unikátní nemovitosti probíhala ještě v době před dokončením stavby a byla spojena s financováním. Nástupem hypoteční krize na přelomu roku 2007 byla jednání s investičními bankami a realitními fondy přerušena a společnost SPGroup dokončila projekt zcela ze svých zdrojů bez jakýchkoli úvěrů. Tato skutečnost trvá až do dnešního dne.


O AQUAPALACE PRAHA

Aquapalace Praha je provozován česko-německým společným podnikem GMF AQUAPARK PRAGUE. Vedle většinového vlastníka – tuzemské společnosti SPGroup a.s., má ve společnosti podíl leader německého trhu v oblasti provozování městských aquaparků a termálních lázní – společnost GMF GmbH & Co KG. Společnost GMF GmbH & Co KG aktuálně provozuje přes dvacet vodních areálů a termálních lázní po celém Německu a expanduje do Prahy, Švýcarska a Polska.

Majoritním akcionářem společnosti vlastnící AQUAPalace je společnost SPGroup s kapitálovým zázemím, majetkem v portfoliu v hodnotě 4,5 miliardy korun a konsolidovaným obratem v roce 2004 ve výši 6,3 miliardy korun. SPGroup a.s. byla založena v roce 1995 jako holdingová společnost, jejímž předmětem podnikání bylo především nakupovat, držet a prodávat kontrolní balíky akcií jiných společností, spravovat kmen svých dceřiných společností, udržovat a zvyšovat hodnotu ostatních svých aktiv. 

Strategie skupiny je založena na třech pilířích - investicích do průmyslových společností, finančních službách a na nemovitostech. Skupina vyhledává nové projekty, které umožní expanzi ve stávajících oborech, ale nebrání se vstoupit do zcela nových akvizic mimo stávající obory. 

V současné době drží SPGroup a.s. podíly v celkem 46 společnostech, a to především majetkové podíly v průmyslových podnicích, společnostech zaměřených na finanční služby a společnostech zprostředkovávající prodej nemovitostí či realizující developerské projekty. Významným projektem tohoto typu je výstavba aquaparku v Praze Čestlicích.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee