česky - english

Vlastník Aquapalace Praha vstoupil na pražskou burzu

2009-01-15

PRAHA, 15. ledna 2009 – Společnost SPGroup vydala pro svoji dceřinou společnost Greenevale, která vlastní mimo jiné největší středoevropský akvapark v Čestlicích, první tranši pětiletých dluhopisů v objemu 400 milionů korun. Celá částka byla emitována pro finanční skupinu SPGroup, která je v následujících dnech začne obchodovat prostřednictvím pražské burzy.  

„Celkový plánovaný objem dluhopisů je v částce jedné miliardy korun. Dluhopisy vydáváme v nominální hodnotě 10 tisíc korun,“ uvedl Jiří Staněk, obchodní ředitel společnosti SPGroup. „Cílem emise je samozřejmě optimalizovat kapitálovou strukturu – celý projekt Aquapalace Praha jsme dosud financovali z vlastních zdrojů. Dluhopisy jsou kótované na Burze cenných papírů a jsou samozřejmě též veřejně obchodovatelné. Významné je i zajištění výplaty kupónů a splacení emise formou zástavy nemovitosti Aquapalace a přilehlých pozemků, jejichž hodnota výrazně převyšuje objem emise, ve prospěch držitelů dluhopisů prostřednictvím zástavního agenta,“ dodal Staněk.

Dluhopisy jsou úročeny pohyblivou úrokovou sazbou. Prospekt byl v rámci České národní banky schválen během první lednové dekády. Zbývající dluhopisy za 600 milionů korun budou v čase emisí kopírovat zájem investorů. 

V roli manažera a administrátora emise vystupuje Raiffeisenbank. Právní stránku Prospektu a emisních podmínek zajišťovala právní kancelář White & Case. 

O AQUAPALACE PRAHA

Společnost SPGroup disponuje kapitálovým zázemím a majetkem v portfoliu v hodnotě pěti miliard korun. Konsolidovaný obrat v roce 2004 dosáhl 6,3 miliardy korun. SPGroup a.s. byla založena v roce 1995 jako holdingová společnost, jejímž předmětem podnikání bylo především nakupovat, držet a prodávat kontrolní balíky akcií jiných společností, spravovat kmen svých dceřiných společností, udržovat a zvyšovat hodnotu ostatních svých aktiv. 

Strategie skupiny je založena na třech pilířích – investicích do průmyslových společností, finančních službách a na nemovitostech. Skupina vyhledává nové projekty, které umožní expanzi ve stávajících oborech, ale nebrání se ani zcela novým akvizicím mimo stávající obory. 

V současné době drží SPGroup a.s. především majetkové podíly v průmyslových podnicích, ve společnostech zaměřených na finanční služby a společnostech zprostředkovávajících prodej nemovitostí či realizujících developerské projekty. Významným projektem tohoto typu je výstavba akvaparku v Čestlicích na jihovýchodním okraji Prahy.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee