česky - english

Gastronomické festivaly zažívají boom. Ve Stromovce si mohou lidé pochutnat zdarma

2016-05-25

PRAHA, 25. května 2016 Festivaly zaměřené na gastronomii se stávají v posledních letech hitem. Jejich počty každým rokem stoupají. Nejvíc gurmánských zážitků pod širým nebem si letos užijí Pražané. V hlavním městě letos proběhne kolem 150 kulinářských festivalů. Do popředí se dostávají ty tematicky zaměřené.

Festivaly, kde hraje hlavní roli dobré jídlo a pití, okouzlily Čechy už před několika lety a jejich počet stále stoupá. „Se zvyšujícím se zájmem o gastronomické festivaly se postupně mění i jejich tvář. Zatímco ty první představovaly jakýsi pelmel nejrůznějších pokrmů, v současné době se do popředí dostávají tematické festivaly. Výjimkou nejsou gastronomické festivaly zaměřující se na konkrétní zemi, nápoj nebo i jediné jídlo. Svůj festival už tak má například zmrzlina, oblíbené cupcakes nebo obložené chlebíčky,“ popsala Michaela Plesníková, regionální manažerka Yelp.cz.

Například ve Stromovce se chystá festival věnovaný pouličnímu jídlu. Návštěvníci budou navíc moci připravené speciality ochutnat zdarma. Street Food Select bude mít svou premiéru v Tiskárně na vzduchu 3. června od 17 hodin. „Tentokrát jsme společně s týmem Dirty Dog Food Truck vybrali ten nejlepší street food. Ve Stromovce bude pět stánků předních pražských kuchařů specializujících se na street food nabízet například klasiku v podobě několika druhů hot dogů, neapolské pizzy nebo toastů s raclette. Na své si přijdou ale i milovníci raw pokrmů, brazilských sendvičů s hovězím v bio kvalitě, pastrami nebo karibského pouličního jídla. Návštěvníci festivalu navíc mohou ochutnat jídla zdarma po přihlášení na yelp.cz/events,“ řekla Michaela Plesníková, spoluorganizátorka festivalu.


O YELP.CZ, www.yelp.cz

 

Yelp byl založen v San Francisku v červnu roku 2004. Od té doby vznikly Yelp komunity v metropolích více než 32 zemí. Yelp jsou internetové stránky a mobilní aplikace, které spojují lidi se skvělými místními podniky. Od založení Yelp zapustil kořeny v zemích po celém světě. V červenci 2013 byla aplikace spuštěna v Česku. Ve 32 zemích světa se stal předním místním průvodcem od butiků a mechaniků po restaurace a ordinace zubních lékařů. Yelp komunita se skládá z místních obyvatel, kteří se připojují on-line, aby se podělili o své názory na místní podniky. V březnu 2016 by se měl počet recenzí přehoupnout přes 100 milionů, díky nim je Yelp hlavním místním průvodcem pro reálné lidi. V roce 2015 navštívilo Yelp prostřednictvím svého mobilu přibližně 86 milionů unikátních návštěvníků. Okolo 75 milionů unikátních uživatelů navštívilo Yelp na desktopech.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee