česky - english

Neplacení alimentů postihuje především děti. Odkládat rázné řešení je chyba. Stačí se připojit!

2016-03-10

PRAHA, 9. března 2016 – Průměrná výše výživného je v Česku 1600 korun, přesto je neplatí na 38 procent rodičů. Častou chybou lidí, kterým bývalý partner neplatí výživné, je, že se to i přes opakované neúspěchy snaží vyřešit sami. Samozřejmě bezvýsledně. Další, nikoli nepočetnou skupinou, jsou rodiče, kteří se placení výživného nedomáhají ze strachu z reakce toho druhého.

V obou případech je výsledek stejný: Peníze chybějí, a děti proto nemohou na školu v přírodě a o nových „inlajnech“ si mohou nechat jen zdát. Leckdy si mohou nechat zdát i jen o nových botách.

Ten, kdo v takové situaci nedělá nic pro to, aby výživné začalo chodit, obírá své dítě. Stejně, jako je doslova okrádá ten z rodičů, který alimenty neposílá.

Paní Marie R. z Prahy měla po rozvodu od bývalého manžela dostávat měsíčně alimenty pět tisíc korun. Což na dvě děti není věru mnoho. Přesto po čase přestala stanovená částka na její konto přicházet. Pomohl jí až zásah advokáta, který bývalému manželovi pohrozil žalobou.

Paní Iveta K. z Plzně odešla pro vzájemné neshody po sedmi letech od partnera. Až po čase si uvědomila, že se vůbec nedomluvili na tom, jak to mezi nimi bude fungovat dál. „Zkusila jsem mu sama napsat dopis s tím, aby se vyjádřil, jak si to tedy dále představuje – výši výživného, styk s dětmi a podobně, ale žádná reakce nepřišla,“ popsala svůj pokus. Jakmile se mu však ozval advokát, všechno běželo jako na drátku.

Společné oběma skutečným případům je to, že se matky dětí obrátily na jedinou českou službu, která řeší nesplácené alimenty zcela zdarma. Již od roku 2014. Její nabídku využilo zatím 513 rodičů, pro které společnost vymohla nebo vymáhá alimenty za téměř 34 milionů korun. Mimosoudně, soudně i exekučně.

Průměrně vymáháme částku 66 tisíc korun, kterou jeden z rodičů dluží svým dětem. To je například jedna dost pěkná dovolená u moře, ke kterému se bez těch alimentů dítě stoprocentně nepodívá,“ řekl Tomáš Medřický, šéf služby ePohledávky.cz.

Ty nezaplacené alimenty ve skutečnosti nedluží jeden rodič druhému, ale dluží je svým dětem. A právě proto od samého začátku naší služby alimenty řešíme zcela zdarma. Jakmile bychom si u jednoho nebo u druhého z rodičů vzali za naši práci nějaké peníze, zhoršíme mu finanční situaci. A to vážně nechceme, protože se to v důsledku obrátí zase proti dětem,“ doplnil Tomáš Medřický. Lze dodat, že na rozdíl od advokátů a exekutorů, kteří si za tuto práci nechají zaplatit.

Mnoho rodičů odkládá snahu získat dlužné alimenty z toho důvodu, že se obávají složitého a drahého procesu, do kterého musí zapojit advokáty, soudy a exekutory. Právě proto ePohledávky.cz poskytují tuto službu nejen zdarma, ale i zcela jednoduše, prostřednictvím webového formuláře o čtyřech položkách: jméno, telefon, e-mail a sken dokladu, třeba rozvodového rozsudku. Žádné schůzky, žádné návštěvy úřadů, žádné kolky ani jiné poplatky.

Na stránkách služby najdou bezplatnou pomoc i ti, kteří chtějí dát sami svého bývalého partnera-dlužníka k soudu. Vyplní tam formulář soudního podání, vytisknou si jej a pošlou soudu. Pokud ani následující rozsudek nezabere, mohou prostřednictvím stejných stránek nechat spustit exekuci. A opět nemusí nikam chodit a nic platit.

„Čekal bych, že něco takového, bezplatného, bude pro rodiče a děti dělat stát, ale ten nabízí jedinou bezplatnou možnost a tou je trestní oznámení. Jenže ani to nezaručuje, že bývalý partner začne alimenty platit. Takže reálné řešení, které je navíc jednoduché a zdarma, máme jenom my. Až letos v únoru se přidala Asociace neúplných rodin, která v podstatě okopírovala náš model,“ uzavřel Tomáš Medřický.

 


 

O portálu Epohledávky.cz

 

Webový portál Epohledávky.cz, provozovaný společností ERECEIVABLES MANAGEMENT s.r.o., přináší revoluční řešení správy problematických pohledávek. Umožňuje bezplatné on-line kontroly případů a po jejich provedení okamžitě nabízí možnosti řešení, opět on-line, bez ztráty času nebo vynakládání finančních prostředků. Tento portál nabízí řadu předem definovaných problematik, jako jsou například neproplacené faktury za zboží nebo služby, nezaplacené půjčky, neuhrazené mzdy zaměstnavatelem, neuhrazené nájmy nájemcem, dlužné alimenty, neproplacené pojistné plnění od pojišťovny a řada dalších podle potřeb věřitelů. Stav svých pohledávek může klient sledovat on-line, aniž by urgoval osobně či telefonicky právní kancelář. Procentuální provize za poskytnuté služby plyne portálu Epohledávky.cz až v případě vymožení dluhu, nikdy ne předem. Advokáti spolupracující s Epohledávky.cz už vyřešili kolem 14 000 zadaných případů.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee