česky - english

Commerzbank založila v Praze novou společnost specializující se na IT služby – nabírá desítky expertů

2015-12-01

PRAHA, 1. prosince 2015 - Commerzbank v Česku přeměnila svou IT divizi a založila zcela novou společnost Commerz Systems. Ta má na starosti vývoj aplikací, testování a provoz komplexních bankovních uživatelských programů. V plánu je přijetí dalších desítek softwarových specialistů.

„Jedná se o logický krok, kdy jsme se rozhodli pro založení společnosti Commerz Systems poskytující nám komplexní IT služby. Stejná společnost už nyní působí v Německu, kde pracuje více než tři sta zaměstnanců. Pro naši pražskou pobočku využijeme stávající IT zaměstnance Commerzbank. Díky spojení sil a zaměření na nový model kompetencí očekáváme další růst společnosti,“ řekl Gerald Mosner, ředitel Commerz Systems.

Dosud v IT divizi Commerzbank působilo zhruba 190 zaměstnankyň a zaměstnanců, kteří všichni přešli pod střechu pražské Commerz Systems. Hmatatelným důkazem toho všeho je stěhování divize IT začátkem listopadu z kanceláří v Myslíkově ulici do nové moderní budovy Charles Square Centra na Karlově náměstí, která poskytne odpovídající kapacitu.


O Commerzbank

Commerzbank AG je vedoucí bankou s mezinárodní působností ve více než
50 zemích po celém světě. Hlavními trhy Commerzbank jsou Německo a Polsko.
V divizích Privátní klienti, Mittelstandsbank (korporátní bankovnictví), Corporates & Markets a Střední a východní Evropa poskytuje svým privátním i firemním zákazníkům, jakož i institucionálním investorům rozsáhlé portfolio bankovních služeb a služeb kapitálového trhu. Commerzbank financuje více než 30 % německého zahraničního obchodu a je nesporně vedoucí bankou na německém trhu v podnikovém financování. Její dceřiné společnosti comdirect a polská mBank jsou celosvětově nejinovativnějšími on-line bankami.

Se zhruba 1100 pobočkami a 90 poradními místy pro podnikatele a živnostníky v Německu má jednu z nejhustších sítí mezi privátními německými bankami. Celkem se Commerzbank stará o téměř 15 milionů privátních a 1 milion firemních zákazníků. Banka založená v roce 1870 je zastoupena na všech světových burzách. V roce 2014 dosáhla se zhruba 52 000 zaměstnanci hrubého výnosu ve výši téměř 9 miliard eur.

Commerzbank působí na českém trhu od roku 1992, kdy byla založena pobočka v Praze. Opírá se zde o detailní znalost lokálního trhu a mezinárodní know-how silné německé finanční skupiny. V České republice se orientuje výhradně na firemní klientelu. Poskytuje služby německým firmám, které podnikají v České republice, ale také českým firmám, které mají vazbu na Německo. Zároveň poskytuje služby i tuzemským středně velkým a velkým podnikům. Vedle standardních bankovních služeb nabízí i strukturované a projektové financování a poradenství pro strategické investory. Commerzbank má v České republice další kanceláře v Brně (1998), Ostravě (2001) a Plzni (2007). Od roku 1995 je rovněž přítomna na slovenském trhu, kde má pobočku v Bratislavě.

Do skupiny Commerzbank patří v České republice od roku 2007 mBank a od října 2015 Commerz Systems.

 

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee