česky - english

Knižní alba s Asterixem ve Francii trhají prodejní rekordy. Jak uspěje v Česku?

2015-10-14

PRAHA, 14. října 2015 – Ve středu 14. října proběhlo představení alba Césarův papyrus, dalšího díla s oblíbeným Asterixem. Nový díl komiksu pojednává o tématu galských válek a jeho autoři se inspirovali přímo v Zápiscích o válce galské od slavného římského vojevůdce a politika Julia Caesara. Nejen v Česku, ale po celém světě je jeho vydání naplánováno na 22. října 2015 a dohromady se dočká dvaceti jazykových mutací.

První komiks Asterix z Galie vyšel ve Francii už v roce 1961, zato u nás na něj museli čtenáři čekat až do devadesátých let. Podle slov šéfredaktora nakladatelství EGMONT Stanislava Kadlece se Asterix v domovské zemi těší enormní oblibě, která je v českém prostředí srovnatelná snad jen s Harrym Potterem nebo ságou Stmívání. „I když je popularita Asterixe v Česku menší než ve Francii, i tak jeho komiksy bývají vyprodané a díky zájmu českých čtenářů vydáváme opakovaně jak starší komiksy, tak ty nejnovější,“ dodal Stanislav Kadlec.

Dosud v Česku vyšlo už 35 komiksových alb a osm souborných svazků s Asterixovými příběhy. Pod novým albem jsou opět podepsáni Jean-Yves Ferri a Didier Conrad, autoři předchozího alba Asterix u Piktů. „V Česku budeme Asterixe vydávat v nákladu deset tisíc kusů, pro představu ve Francii je to kolem dvou milionů. Prodávat ho budeme za 129 korun a půjde ho koupit v jakémkoli on-line i kamenném obchodě s knihami. Myslím, že jako vánoční dárek určitě potěší téměř každého – podle našich zkušeností mají Asterixe v oblibě všichni – od nejmenších dětí až po důchodce,“ popsal Stanislav Kadlec.

To, že bude nové album nejspíš prodejním hitem, dokládají i úspěšná prodejní čísla ostatních alb. Celkově se po celém světě zatím prodalo neuvěřitelných 360 milionů výtisků komiksů s Asterixem. Pokud bychom je zvážili, dostali bychom se na téměř 13 tisíc tun a vyskládány do sloupce by měřily tolik co 8880 Eiffelových věží.

 


 

O nakladatelství EGMONT ČR, s.r.o.

 

EGMONT ČR je jedním z největších vydavatelů dětských knih a časopisů na území České republiky. Právě zásluhou EGMONTU byly dětem představeny postavičky, které znal celý svět a které si děti rychle zamilovaly. Mezi ně bezesporu patří Kačer Donald, Myšák Mickey, Medvídek Pú a spousta dalších, jejichž příběhy po generace podporují dětskou fantazii. V 90. letech byl svět Walta Disneyho tehdejším dětským čtenářům téměř neznámý a mnohé děti toužily po tom, aby se mohly konečně začíst do příběhů těchto postav. To jim jako vůbec první umožnilo nakladatelství EGMONT.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee