česky - english

Do Berouna míří vzácná návštěva. Chystá se do domova pro seniory

2015-06-19

PRAHA, 19. června 2015 Sestra Marie Goretti Boltnarová z řádu boromejek, oceněná exprezidentem Václavem Klausem medailí Za zásluhy o stát v oblasti výchovy, navštíví 25. června Beroun. Cílem její návštěvy bude domov pro seniory Centrum Na Verandě Beroun.

Sestra Marie Goretti zasvětila život péči o nemocné, tělesně i mentálně postižené a o seniory. Domovy pro seniory navštěvuje pravidelně. Máme velkou radost, že sestra Goretti přijala naše pozvání a zúčastní se setkání se seniory. Při této příležitosti jsme připravili grilování na naší Slunečné terase. To by mělo probíhat jako dřívější večeře s ohledem na stravovací možnosti našich klientů. Samozřejmostí je účast rodin seniorů. Chybět nebude ani kulturní vložka v podobě hudebního vystoupení. Na elektrické varhany zahraje jeden z našich klientů, který pravidelně vyhrává každé dopoledne v jídelně domova. Pro klienty pořádáme akce pravidelně, abychom jim zpestřili pobyt v domově,“ popsala Hana Červenková, ředitelka domova pro seniory Centrum Na Verandě Beroun.

Jedním z důvodů pořádání nejrůznějších akcí je poukázat na to, že ve společnosti je o domovech pro seniory rozšířena řada stereotypů a klišé. Jeden z mýtů například říká, že být v domově pro seniory znamená ztrácet zájem o okolní dění, být zmatený a nebavit se. To je nesmysl, pokud zdravotní stav dovolí, jsou naši klienti i ve vysokém věku velmi aktivní, zajímají se o aktuální dění a díky životním zkušenostem ho zpravidla chápou lépe než mladí lidé. Řada z nich hraje na hudební nástroje, zpívá nebo je manuálně velmi zručná,“ řekla Hana Červenková.


O domově pro seniory CENTRUM NA VERANDĚ BEROUN, z.ú., www.domovnaverande.cz

Domov nabízí kvalitní a útulné bydlení, rodinnou atmosféru, lidský a přátelský přístup profesionálních pečovatelek, domácí stravování. Patří mezi neziskové organizace a byl založen za účelem pomoci seniorům, zdravotně postiženým a chronicky nemocným lidem, kteří vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu potřebují fyzickou a psychickou pomoc, a jsou tedy závislí na pomoci jiné osoby.

 

Domov se nachází v klidné části Berouna nedaleko centra města. Díky své poloze nabízí procházky parkem, možnost blízkého kontaktu s obyvateli města či výletů do malebné krajiny kolem řeky Berounky. Klidné a útulné zázemí domova zajišťuje klientům domácí prostředí, domácí stravu a přátelskou atmosféru. Činnost domova navazuje na praxi a dlouhodobé zkušenosti pečovatelek v poskytování profesionální péče o seniory. Posláním domova je snaha umožnit klientům prožití klidného, bezpečného a spokojeného života, který se nebude téměř lišit od života v domácím prostředí. Ředitelkou centra je Mgr. Hana Červenková.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee