česky - english

Talentovaná pětice nových sci-fi a fantasy autorů vydává společnou e-knihu!

2015-05-13

Praha, 13. května 2015 – Právě dnes vydává Nakladatelství Fragment společnou prvotinu pěti vítězů soutěže Hledá se autor bestselleru 2015 – e-knihu s podtitulem „sci-fi a fantasy příběhy“. Originální povídky, které uspěly v konkurenci více než dvou set soutěžních příspěvků, si mohou fandové těchto žánrů stáhnout do svých zařízení už za 69 korun.

Především neotřelé nápady a bohatá fantazie zdobí všech pět objevených autorů ve věkovém rozpětí tří generací. Celému titulu vévodí povídka Seance od 41leté Lucie Hlavinkové. Její steampunkové ladění a nevtíravě přesný popis prostředí, v němž se příběh odehrává, okouzlily jak odbornou porotu soutěže Hledá se autor bestselleru, tak hlasující čtenáře, kteří měli poslední třetiny povídek utajené. Až do dneška, vydáním e-knihy napětí končí!

 

„Seance si pohrává s myšlenkou, že by vlastně všechno mohlo být docela jinak: od drobností, jako je nedostatek čaje v Anglii, až po možnost vyhnutí se oběma světovým válkám. V centru pozornosti povídky je lidská povaha a nejrůznější snažení, které zůstává pořád stejné, ať se píše jakýkoli letopočet nebo jsme v jakémkoli alternativním vesmíru!“ popsala Lucie Hlavinková, jež má v zásobě další sci-fi povídky i námět na knihu.

 

Seanci dále doplňují povídky Novej job od Moniky Dvořákové (41 let), Až se rozprší 56leté Ludmily Svozilové, Květy Étailinu v podání 23letého Jana Koldy a Zrcadlo osudu od nejmladšího, 22letého Jáchyma Švejnohy. Všech pět prvotin přitáhne čtenáře novými idejemi, střídáním blízkých rovin reality a snu, svěžím humorem i napínavými okamžiky. Populární žánry sci-fi a fantasy žijí z neustálých alternativ a dosud neznámých představ. Nyní našly hned pět autorských talentů, neokoukaných a inovativních.

____________________________________________________________________________________________

Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 a specializuje se na kvalitní českou i překladovou literaturu pro děti a mládež. Od roku 2014 je členem skupiny Albatros Media a. s. Za dobu své existence vydalo více než 2650 publikací, mezi nimiž najdete leporela, zpěvníky, beletrii, učebnice i populárně-naučnou literaturu. Vydává bestsellerové série Hunger Games, Letopisy Narnie, Upíří deníky i zpěvníky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Albatros Media a. s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee