česky - english

Lety do Iráku jsou bezpečné – od znovuotevření linky v dubnu se poptávka zdvojnásobila

2008-07-01

PRAHA, 1. července 2008 – Letecká společnost Austrian Airlines zaznamenává stálé zvyšování zájmu o lety do iráckého Erbilu. Od doby, kdy byla linka do Erbilu znovu zprovozněna, se poptávka neustále zvyšuje. Počet linek, které klienty do Iráku přepravují, se dokonce zdvojnásobil. Austrian Airlines jsou první evropskou leteckou společností, která získala práva k provozování pravidelné linkové přepravy do Iráku. Na letišti v Erbilu byla zvýšena bezpečnostní opatření a stav v oblasti je ve spolupráci se zaměstnanci letiště a místními úřady neustále plně monitorován. 

„V případě jakékoli změny politické situace jsme neprodleně informováni, abychom mohli okamžitě jednat. Všechny informace dostáváme nejdříve jak je to možné a můžeme tak velmi rychle a pružně provést potřebná opatření. Piloti i posádka v letadlech létajících do Erbilu prošli speciálním školením a kromě toho intenzivně spolupracujeme s místními úřady,“ uvedl Fabrice Tamegger, ředitel Austrian Airlines pro Českou republiku.

U Austrian Airlines je prvořadá bezpečnost letů. Společnost má vynikající statistiky bezpečnosti. Za posledních 48 let provozu nedošlo u společnosti Austrian Airlines k žádné velké letecké katastrofě. „Kdyby byl jakýkoli náznak, že by situace v Erbilu nebyla bezpečná, jsme připraveni lety odložit nebo zrušit, než se vše řádně prošetří. Je však i v zájmu samotného Iráku zajistit co nejvyšší bezpečnost obchodníkům, kteří do země přilétají,“ řekl Tamegger. 

Provoz na pravidelné lince mezi Erbilem a Vídní byl znovu obnoven 2. dubna letošního roku. Destinace tak byla otevřena již podruhé. Poprvé byl provoz zahájen 11. prosince 2006, z důvodu zhoršující se bezpečnostní situace však musely být lety od 24. srpna 2007 dočasně pozastaveny. Letecká přeprava do Evropy byla kvůli válečnému konfliktu zastavena poprvé již v roce 1990.

„Spojili jsme irácký Erbil s letištěm ve Vídni přímými non-stop linkami. Začali jsme na dvou letech denně a kvůli stále zvyšujícímu se zájmu ze strany klientů jsme jejich počet brzy zvýšili na čtyři lety za den. Od prvního července letošního roku dokonce zvýšíme počet letů z Vídně do Erbilu na pět za den,“ doplnil Tamegger.

Převážnou většinu pasažérů do Iráku představuje obchodní klientela. Austrian Airlines samozřejmě poskytují na této lince své standardní služby. Letenku je možné zakoupit do ekonomické i byznysové třídy. Od konce září bude i zde zaveden Premium Service, který nabídne cestujícím v business třídě nová sedadla s lůžkovou úpravou včetně masážní funkce, více místa a světově proslulou cateringovou společnost. Letecká společnost zajišťuje tuto linku letadlem typu Airbus A320.

„Nejvyšší regionální představitelé Iráku přivítali obnovení spolupráce, protože jsou si velmi dobře vědomi jejího pozitivního ekonomického přínosu pro tuto oblast. Bez mezinárodního spojení není obchod. Z tohoto důvodu nám také vycházejí vstříc a velmi pružně reagují na požadavky ohledně bezpečnosti,“ vysvětlil Fabrice Tamegger, ředitel Austrian Airlines pro Českou republiku.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee