česky - english

Nabídka zdravých produktů se rozšiřuje, přicházejí letní ledové tříště s blahodárnými účinky na tělo i mysl

2008-06-20

PRAHA, 19. června 2008 – V posledních letech strmě roste poptávka po zdravé výživě, po alternativních medicínách, po doplňcích jídelníčku, které posílí organismus, uleví od stresu, vrátí vitalitu. Trendy zdravé výživy se odrážejí i v pití nápojů. Káva spíše bez kofeinu, bez cukru (nebo pouze s umělým sladidlem), zelený čaj, různé bylinné minerální vody, které podporují organismus a zbavují stresu a jsou samozřejmě bez cukru, to vše je trend mezi nápoji. 

„Snažíme se vycházet vstříc světovým trendům v pití nápojů, naše produkty připravujeme podle toho, co je zrovna v oblibě a co letí. Letošním letním hitem jsou nízkoenergetické osvěžující nápoje z ledové tříště, vybraných bylinek a ovoce. Nápoje mají osvěžit, doplnit energii a povzbudit mysl v horkých letních dnech,“ řekl Nikos Balamotis, ředitel pro rozvoj trhu společnosti coffeeheaven international.

Ledové tříště a ledové nápoje již nejsou dominantou pouze letních poutí. V horkých měsících je nabízí pro osvěžení zákazníků stále více restaurací a kaváren. Stávají se letním doplňkem jejich nabídky. Rozšiřují tak svůj sortiment a vycházejí vstříc zvyšující se poptávce. „V loňském roce jsme ledový nápoj Blizzer nabízeli potřetí. Každý rok připravujeme jiné příchutě, některé dokonce zachutnaly zákazníkům natolik, že si je žádají znovu. Směsi připravujeme podle nejnovějších trendů a také tak, aby v létě co nejlépe osvěžily tělo i mysl,“ popsal Balamotis. 

Letošním tématem spojujícím všechny tři nápoje Blizzer je surfování, velké vlny, modrá voda a k tomu ledová tříšť se třemi zajímavými příchutěmi. Tři příchutě nápoje Blizzer jsou spojeny s místem, kde se dají najít ingredience, ze kterých jsou složeny. Blizzer Mango a tahitská vanilka jsou spojením ovoce, které pochází z okolí marocké Kaouki ve spojení s vanilkou pěstovanou dnes jen na Tahiti. „Tahitská vanilka má odlišnou vůni od vanilky, kterou běžně známe. Má menší podíl vanilinu, proto není tak výrazná. Zato se díky své ovocné až bylinné příchuti, která připomíná chuť třešní, velmi dobře hodí do ovocných nápojů. Mango navíc posiluje imunitu, čistí a omlazuje. Obsahuje tři důležité antioxidanty – vitamin C a E a beta karoten – ochraňující buňky,“ dodal Balamotis. 

Třešně jsou bohaté na obsah karotenu, vitaminů skupiny B a železa. Obsahují také velké množství jódu, který podporuje růst. Společně s graviolou vytvářejí nápoj bohatý na vitaminy, který pomáhá překonávat stres, zklidňuje a uvolňuje. „Graviolu jsme spojili s třešní proto, že je to nejenom osvěžující kombinace, ale i proto, že všechny vitaminy obsažené v třešních spolu s protistresovými účinky gravioly dělají z Blizzeru oblíbený nápoj k odpočinku a nabrání energie,“ řekl Nikos Balamotis.


Poslední z Blizzerů spojuje v jednom zelené fíky z oblasti Taapuna a léčivý zázvor. Fíky pomáhají při únavě, napomáhají soustředění a zbavují nervového napětí. „Zelené fíky a zázvor se skvěle doplňují. Fíky pomáhají organismu zbavit se následků stresu a nervové zátěže a zázvor působí blahodárně na celý organismus, mírně snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu,“ uzavřel Nikos Balamotis, ředitel pro rozvoj trhu společnosti coffeeheaven international. 

Coffeeheaven přitom nabízí zákazníkům ještě možnost si svůj nápoj takzvaně dokořenit. Do nápoje si lze přidat Boosta shot, což je koncentrovaný energetický nápoj. Je založen na rostlinné bázi bez přidaného kofeinu, který poskytuje energii bez narušení chuti. Jde o povzbuzující doplněk bez zbytečného cukru a kofeinu.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee