česky - english

Olympijské hry a nové státy EU zvyšují zájem o letenky – zájem o Peking meziročně vzrostl o dvacet procent

2008-04-28

PRAHA, 28. dubna 2008 - Letecká společnost Austrian Airlines zaznamenala vzrůstající zájem o netradiční destinace. Nárůst rezervací sleduje na svých linkách do Pekingu a destinací ležících v nových členských státech Evropské unie – Bulharsku a Rumunsku. Meziroční nárůst zájmu o letenky do čínské metropole se pohybuje kolem dvaceti procent. U Bulharska a Rumunska čísla představují hodnoty kolem 15 procent.
21. dubna letošního roku tak byl zahájen provoz na nové lince mezi Vídní a severorumunským městem Baia Mare.

„Zvětšující se zájem nás velmi těší. Peking se pro mnoho našich cestujících stal aktuálním vzhledem k letním olympijským hrám. Destinace v nových členských státech EU jsou kromě turistů zajímavé pro business klientelu. Otevírají se zde nové možnosti obchodu a to vyžaduje i rychlé letecké spojení,“ potvrdil Fabrice Tamegger, ředitel společnosti Austrian Airlines pro Českou republiku.

Do Pekingu létá společnost Austrian Airlines přes své domovské letiště ve Vídni. Cestující je schopna do hlavního města daleké země přepravit za necelých 10 hodin, na palubách svých letadel nabízí servis turistické a business třídy. Pravidelná linka z Prahy do Pekingu je v provozu denně kromě úterý.

„Snažíme se, aby na sebe lety při přestupech navazovaly co nejlépe. Cestující je tak ušetřen dlouhého a únavného čekání na letišti, což jistě ocení především u dálkových letů. Na lince mezi Prahou a Pekingem je tak doba na přestup 55 minut, což je velmi příjemné, protože zbytečně neztrácíte čas a do cíle doletíte o to dříve,“ vysvětlil Fabrice Tamegger.

Letecká společnost Austrian Airlines se specializuje na lety do střední a východní Evropy. Nabízí zde 48 destinací ve 24 zemích a díky tomu zaujímá v tomto regionu vedoucí postavení mezi ostatními evropskými aeroliniemi.


Společnost provozuje letecké linky také do nových států Evropské unie – Bulharska a Rumunska. O ty je zájem především díky novým příležitostem, které oba státy nabízejí finančním investorům. V letovém řádu Austrian Airlines jsou již tři destinace v Bulharsku, a to Sofie, Varna a Burgas, a šest destinací v Rumunsku – Bukurešť, Sibiu, Iasi, Temešvár, Kluž a Baia Mare (v provozu od 21. dubna).


Rezervace a zaplacení letenky do všech zmíněných destinací může klient provést pomocí internetu na webových stránkách Austrian Airlines. Letenku si pak stačí vyzvednout až na letišti před odletem. Austrian Airlines navíc nabízí do Pekingu, Sofie a všech destinací v Rumunsku – s výjimkou města Kluž – vystavení takzvané elektronické letenky ETIX. Ta je v porovnání s klasickou letenkou levnější, protože v tomto případě odpadá administrativní poplatek za vystavení.

Austrian Airlines mají pověst průkopníka ve vyhledávání nových destinací. Jako první evropská letecká společnost získaly v roce 2006 práva k provozování letů do Erbilu, čtvrtého největšího města v Iráku, které však musely být vzhledem k bezpečnostní situaci v této oblasti dočasně pozastaveny. Pravidelné linkové lety byly po důkladném rozboru bezpečnostní situace opět obnoveny 2. dubna letošního roku. Vzhledem k tomu, že poptávka neustále stoupá, mohou cestující v průběhu dubna a května využít tří letů týdně, od června se pak zvýší jejich počet na čtyři.

„Velmi si vážíme věrnosti našich klientů. Při vyhledávání nových destinací se řídíme především aktuální potřebou ze strany cestujících tak, aby pro ně bylo snadné dostat se s naší leteckou společností přesně tam, kam potřebují. Kromě toho je naším cílem neustále zvyšovat kvalitu služeb do té míry, aby cestování s Austrian bylo skutečným zážitkem. Vyjadřuje to i slogan naší letecké společnosti, který zní: „We fly for your smile,“ uzavřel Fabrice Tamegger, ředitel společnosti Austrian Airlines pro Českou republiku.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee