česky - english

Dárek za vysvědčení? Rodiče by si při výběru měli nechat poradit od dětí

2014-06-19

PRAHA, 19. června 2014 Jaký dárek vybrat dětem za pěkné vysvědčení? Mezi nejčastější odměny patří peníze, knížky, sladkosti a hračky. Jakou hračku ale dětem vybrat? Vkus rodičů a dětí se při výběru často rozchází. Odborníci doporučují nechat hlavní slovo při výběru hračky na dětech, rodiče totiž často vybírají hračky, na které dítě jednoduše ještě nestačí, nebo ty, které už nejsou mezi dětmi populární.

Nároky dětí na hračky rostou

Děti při výběru hračky ovlivňuje hned několik faktorů, neomylně ale vědí, jakou hračku by chtěly a naopak s jakou si určitě hrát nebudou. „Velkou roli při rozhodování hraje reklama, ta má na děti daleko větší vliv než na dospělé. Značný vliv má i okolí, děti chtějí stejné hračky jako jejich kamarádi nebo spolužáci. Dlouhodobě populární jsou sběratelské kolekce. Děti už ale o nálepky ze žvýkaček nebo hokejové kartičky dávno ztratily zájem. I u hraček ze sběratelské kategorie vyžadují, aby hračka ,něco uměla‘. Hitem letošního roku jsou například vajíčka Timargo, která se dostala ihned po uvedení na trh mezi nejprodávanější hračky. Vajíčka promítají bojovníky a jejich prostřednictvím mezi sebou děti soutěží,“ popsal Richard Vlček, generální ředitel Sparkys.

Děti ve světě dospělých

Čeští rodiče kupují první mobilní telefon dětem ve věku mezi devíti a dvanácti lety. Děti se chtějí podobat dospělým v čím dál nižším věku a tomu svou nabídku přizpůsobují i výrobci hraček. „V nabídce už jsou například tablety pro děti od tří let. Jedná se o výukovou hračku pro nejmenší děti, s níž se díky obrázkům a zvukovým efektům učí abecedu. Pro školáky je vhodný tablet Lexibook. Nechybějí v něm přednastavené výukové programy, fotoaparát, 50 nahraných knih pro děti, přehrávač hudby a videa nebo 33 zábavných her. Vše je samozřejmě v češtině. Výhodou dětského tabletu je, že stránky, které nejsou vhodné pro děti do dvanácti let, jsou automaticky zablokované, rodič tak může pohodlně kontrolovat, co jeho dítě sleduje, a přitom ho nijak neomezovat,“ vysvětlila Katharine Butler.

Dívky si hrají jinak než chlapci

Úspěch mezi dětmi slaví i různé stavebnice. Při výběru je ale nutné myslet na to, jestli si se stavebnicí bude hrát dívka nebo chlapec. „Dívky totiž mají ke stavebnicím jiný přístup než chlapci. Dívky jsou při stavění kreativnější, kladou větší důraz na detaily, vymýšlejí si různé příběhy, a dokonce si představují, že samy uvnitř svých staveb žijí. K nejoblíbenějším stavebnicím patří Lego. To začalo před třemi lety vyrábět speciální kolekce Lego Friends zaměřené na dívky. Stavebnice Výletní loď za delfíny z této kolekce se stala dokonce absolutním výhercem letošního ročníku projektu Hračka roku,“ popsala Katharine Butler, majitelka společnosti Sparkys.

Hračky na prázdniny

Podle průzkumů má většina českých dětí možnost hrát si venku. Na zahradě nebo dětském hřišti ale tráví jen čtyři procenta času z celého dne. Během letních prázdnin však děti tráví venku mnohem víc času. U venkovních hraček není třeba příliš rozlišovat, zda hračku rodič pořizuje pro dívku nebo pro chlapce. Děti si totiž venku hrají prakticky se vším. Novinkou je Nanostříl vhodný pro děti od čtyř let. Má podobu malého luku a je schopen poslat šipku přesně až na deset metrů do terče. K venkovním hrám také patří hračky do vody. Dětem udělá radost třeba jen nafukovací kruh a i s ním se umějí zabavit na celé hodiny. Důležité je, aby byl potištěný nějakou oblíbenou postavičkou. Evergreenem jsou postavičky Disney. Hitem letošního léta jsou Angry birds, které lze pořídit i na nafukovacích kruzích, rukávcích a bazéncích,“ popsala Katharine Butler.

Tipy na hračky za vysvědčení

Bojovníci Timargo (89 korun)

Dětský tablet – Lexibook (2499 korun)

Lego Friends – Výletní loď za delfíny (1799 korun)

Lego Creator – chatka (599 korun)

Nanostříl (299 korun)


O společnosti SPARKYS, www.sparkys.cz

Firmu Sparkys založili Katharine Butler a Sebastian Pawlowski v roce 1998 v České republice. Firma se od samého počátku zabývá provozováním obchodů se sortimentem kvalitních hraček a dárků. V červenci téhož roku byl otevřen čtyřpatrový Dům hraček Sparkys v Havířské ulici v centru Prahy. Tento obchodní dům je do dnešního dne vlajkovou lodí firmy Sparkys.

Firma od otevření pražského Domu hraček Sparkys rozšířila své působení o dalších 23 obchodů v České republice. Sparkys prodává hračky, stavebnice, dárky a plyšové hračky. V nabídce jsou kvalitní značkové hračky, dárky, plyšové hračky, hry, stavebnice a další produkty pro kluky, holky, nejmenší, ale i dospělé. Hračky jsou k dostání v síti obchodů po celé České republice nebo v e-shopu.

 

 

 

 

 

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee