česky - english

Hračka roku 2013: absolutním vítězem je Lego Friends Výletní loď za delfíny

2014-06-12

PRAHA, 12. června 2014 Ve čtvrtek 12. června proběhlo v dopoledních hodinách v pražském Kaunickém paláci slavnostní vyhlášení výsledků projektu Hračka roku 2013. Za přítomnosti odborné poroty, výrobců hraček a novinářů byli vyhlášeni vítězové v 11 kategoriích a absolutní vítěz už šestého ročníku. Tím se stalo Lego Friends Výletní loď za delfíny.

Absolutní vítěz Hračky roku byl oceněn zlatou soškou a vítězové jednotlivých kategorií soškou stříbrnou. Vítězové mohou nyní využívat označení produktu „Hračka roku“. Díky tomuto označení je spotřebitel informován, že jde o hračku, která má to nejlepší hodnocení od poroty složené z vybraných odborníků. „Cílem projektu Hračka roku je rodičům usnadnit orientaci na trhu. Všechny přihlášené hračky jsou hodnoceny podle vybraných kritérií důležitých pro vhodný výběr hraček. Vedle vysokých požadavků na kvalitu a bezpečnost musí podporovat zájem, tvořivost a samostatnost dítěte. Hračka by také měla mít určitou vzdělávací hodnotu,“ popsala Katharine Butler, majitelka společnosti Sparkys.

I přes nástup moderních technologií vede dlouhodobě v žebříčku nejoblíbenějších hraček stavebnice Lego. „Popularitu Lega potvrzují i výsledky letošního ročníku Hračka roku 2013. Absolutním vítězem se stalo Lego Friends Výletní loď za delfíny. Kolekce Lego Friends se stala hitem roku 2013. Lego v projektu Hračka roku slavilo více úspěchů, kromě absolutního vítěze bodovalo ještě pětkrát,“ řekla Katharine Butler.

Lego patří mezi stavebnicemi ke stálicím. Dalšími populárními značkami, které se projektu zúčastnily a letos slavily úspěch, jsou například Mattel, Fisher Price nebo Hasbro a jeho Furby. Hračky do letošního ročníku přihlásilo 30 dodavatelů. „V letošním ročníku se velmi dařilo společnosti Olymptoy. Ta zvítězila hned ve třech kategoriích. V kategorii Holčičí svět bodovala společnost Zapf Creation, která se specializuje na výrobu panenek a příslušenství pro ně. Na první příčce v kategorii Vzdělání, kultura, věda se umístila společnost Sparkys s dětským tabletem. V kategorii Hry, puzzle a karty zaujala porotce a veřejnost rodinná hra Dobble od ADC Blackfire. Dvě stříbrné sošky si odnesla také společnost MPK Toys,“ popsala výsledky Katharine Butler.

Vítězné hračky v jednotlivých kategoriích

 1. Holčičí svět

Baby born panenka

 1. Hry, puzzle, karty

Dobble

 1. Interaktivní elektronické

Furby

 1. Klučičí svět

VaporizR

 1. Kreativní, umění, řemeslo

Nehtové studio

 1. Malý dospělák

Kuchyňský ostrov Trendy

 1. Pro nejmenší

Fisher Price Mluvící pejskova sestřička

 1. Sběratelské

Sylvanian Families - cestovní sada s králičí rodinkou

 1. Stavební sety

Lego Friends Výletní loď za delfíny

 1. Venkovní a sportovní

Houpací kruh

 1. Vzdělávací, hudba, věda

Lexibook LexiTab


O společnosti SPARKYS, www.sparkys.cz

Firmu Sparkys založili Katharine Butler a Sebastian Pawlowski v roce 1998 v České republice. Firma se od samého počátku zabývá provozováním obchodů se sortimentem kvalitních hraček a dárků. V červenci téhož roku byl otevřen čtyřpatrový Dům hraček Sparkys v Havířské ulici v centru Prahy. Tento obchodní dům je do dnešního dne vlajkovou lodí firmy Sparkys.

Firma od otevření pražského Domu hraček Sparkys rozšířila své působení o dalších 23 obchodů v České republice. Sparkys prodává hračky, stavebnice, dárky a plyšové hračky. V nabídce jsou kvalitní značkové hračky, dárky, plyšové hračky, hry, stavebnice a další produkty pro kluky, holky, nejmenší, ale i dospělé. Hračky jsou k dostání v síti obchodů po celé České republice nebo v e-shopu.

 

O projektu HRAČKA ROKU, www.hrackaroku.cz

První ročník se uskutečnil v roce 2008, kdy proběhlo hlasování za účasti veřejnosti a odborné poroty. Výrobcům je umožněno užívat označení produktu „nominace Hračka roku“ v případě vybrání porotou v květnu a „Hračka roku“ v případě zvolení v dané kategorii. Produkty mohou nést toto označení a upozorňovat tak spotřebitele, že hračka prošla hodnocením odborné poroty i veřejnosti a splňuje kritéria pro danou kategorii. Absolutní vítěz každého ročníku obdrží zlatou sošku Hračka roku.

Projekt Hračka roku přichází s cílem pomoci rodičům orientovat se v nepřeberném množství hraček, které v současné době trh nabízí. Výrobky, které jsou přihlášeny do projektu, musí v první řadě splňovat náročná kritéria na kvalitu. Dále je nezbytné, aby podporovaly zájem, tvořivost a samostatnost dítěte.

 

Šestý ročník projektu Hračka roku 2013 je konzultován se sítí prodejen Sparkys a Pompo.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee