česky - english

Červen: měsíc neplodnosti. Zlínská reprodukční klinika vyšetřuje zdarma

2014-06-11

PRAHA, 11. června 2014 Odhaduje se, že na světě trpí neplodností kolem 80 milionů lidí. Lékaři dovedou pomoci až 95 procentům z nich. Za více než pětatřicet let existence umělého oplodnění pomohla metoda 3,8 milionu párů. Podle Světové zdravotnické organizace WHO je neplodnost nemoc. WHO také vyhlásila měsíc červen Měsícem reprodukčního zdraví.

V Česku působí téměř 40 klinik asistované reprodukce, ta ve Zlíně patří k nejúspěšnějším nejen v republice, ale i na světě.  „V Česku řeší problémy s neplodností kolem 25 procent párů a právě pro ně jsme při příležitosti Měsíce reprodukčního zdraví připravili už tradiční akci Červen: měsíc neplodnosti. Jejím posláním je zpřístupnit vyšetření plodnosti mužům i ženám zdarma a bez doporučení lékaře. Páry i jednotlivce budeme zdarma vyšetřovat v průběhu celého června,“ řekl David Rumpík, ředitel Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie ve Zlíně.

Pro muže je připraveno kompletní vyšetření spermií neboli spermiogram. Pro ženy test plodnosti AMH. „Vyšetření AMH je nový pohled na stáří vaječníků. Biologický věk ženy totiž často nekoresponduje s ,věkem‘ vaječníků. Provedení testu se doporučuje ženám mezi 27. a 38. rokem, které plánují mateřství ještě odložit. Mužům doporučujeme před vyšetřením dodržet třídenní až čtyřdenní sexuální abstinenci. Podrobnosti o jednotlivých vyšetřeních najdou zájemci na internetových stránkách kliniky www.ivf-zlin.cz,“ uvedl David Rumpík.

Klinika reprodukční medicíny a gynekologie Zlín se navíc rozhodla uspořádat Den otevřených dveří. Den otevřených dveří proběhne v pondělí 23. června od 14 do 18 hodin. Akce je určena pro všechny, kteří se zajímají o současné možnosti asistované reprodukce. Za doprovodu odborného personálu si návštěvníci prohlédnou prostory a vybavení kliniky a seznámí se se současnými trendy v oboru asistované reprodukce. K dispozici jim budou také odborní specialisté a lékaři, se kterými mohou konzultovat dotazy spojené s problematikou léčby neplodnosti. Jako dárek je pro každého návštěvníka připraveno jedno balení Repromanu – přípravku na podporu plodnosti,“ pozval David Rumpík.


O klinice IVF ZLÍN, www.ivf-zlin.cz

Klinika reprodukční medicíny a gynekologie Zlín již více než 12 let poskytuje komplexní služby v oblasti asistované reprodukce, gynekologie, andrologie a embryologie. Vzhledem k široké škále používaných metod, dlouhodobým zkušenostem a týmu špičkových IVF specialistů pomáhá klinika k vytouženému dítěti i párům, jejichž situace se zdá beznadějná. Hlavní oblast činnosti kliniky zahrnuje komplexní vyšetření a léčbu neplodného páru. Klinika provádí všechny techniky a postupy asistované reprodukce, které jsou dostupné v nejlepších evropských centrech. V laboratořích kliniky pracují erudovaní embryologové, kteří sledují a do praxe zavádějí nejnovější poznatky z oblasti reprodukční medicíny. Vedle léčby neplodného páru zajišťuje laboratoř kryokonzervaci gamet a embryí u pacientů, u kterých hrozí trvalá ztráta či narušení plodnosti.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee