česky - english

Hračka roku 2013 zaznamenala nebývalý zájem. Na poslední chvíli se přihlásilo dalších 30 hraček

2014-05-12

PRAHA, 12. května 2014 – Už pošesté bude letos odborná porota ve spolupráci s veřejností vybírat Hračku roku. Prostřednictvím internetových stránek mohli lidé 1. května začít hlasovat pro více než 70 hraček v 11 kategoriích. Během prvního dne hlasování se ale do projektu přihlásilo ještě dalších 30 hraček. Organizátoři proto přerušili hlasování a aktualizovali kategorie. Hlasování bylo obnoveno 7. května.

Vůbec poprvé v historii projektu se stalo, že v den, kdy jsme spustili internetové hlasování, přihlásilo se nám nebývalé množství výrobců, kteří projevili zájem ještě se projektu zúčastnit. Po domluvě s již přihlášenými výrobci jsme se rozhodli přerušit internetové hlasování a doplnit dalších 30 hraček, zároveň jsme pro ještě lepší přehlednost zaktualizovali kategorie. Internetové hlasování jsme opět spustili 7. května,“ vysvětlila Katharine Butler, majitelka společnosti Sparkys.

Cílem projektu Hračka roku je rodičům představit vhodné a nezávadné hračky a usnadnit jim orientaci na trhu. Přihlášené hračky musí splňovat náročná kritéria na kvalitu, musí podporovat zájem, tvořivost a samostatnost dítěte. Vyhlášení Hračky roku 2013 proběhne v polovině června v Kaunickém paláci v centru Prahy. Vítězové budou vyhlášeni v celkem 11 kategoriích, zároveň bude znám i absolutní vítěz Hračky roku 2013. Výsledky se skládají z internetového hlasování veřejnosti a posudků šestičlenné odborné poroty,“ popsala Katharine Butler.

Veřejnost a odborná porota hlasují celkem v 11 kategoriích: Kreativní – umění a řemeslo, Stavební sety, Holčičí svět – panenky, Hry, puzzle a karty, Pro nejmenší, Interaktivní – elektronika, Venkovní a sportovní hračky, Klučičí svět – auta, Vzdělávací, hudba a věda, Sběratelské kolekce a Malý dospělák. Součástí slavnostního vyhlášení bude i předání zlaté sošky absolutnímu vítězi. Tím se v loňském roce stala logická hra Tučňáci na ledu. V době, kdy se pro děti vyrábějí tablety, mobilní telefony nebo notebooky, byla výhra logické hry příjemným překvapením,“ řekla Katharine Butler.

Hlasující najdou na internetových stránkách všechny přihlášené hračky rozdělené do přehledných kategorií. U každé hračky je fotografie, stručný popis a cena, za kterou je hračka k dostání v prodejnách. „Na pět vybraných hlasujících navíc čeká příjemný dárek v podobě šeku s hodnotou tisíc korun na nákup v prodejnách Sparkys,“ dodala Katharine Butler.


O projektu HRAČKA ROKU, www.hrackaroku.cz

 

První ročník se uskutečnil v roce 2008, kdy proběhlo hlasování za účasti veřejnosti a odborné poroty. Výrobcům je umožněno užívat označení produktu „nominace Hračka roku“ v případě vybrání porotou v květnu a „Hračka roku“ v případě zvolení v dané kategorii. Produkty mohou nést toto označení a upozorňovat tak spotřebitele, že hračka prošla hodnocením odborné poroty i veřejnosti a splňuje kritéria pro danou kategorii. Absolutní vítěz každého ročníku obdrží zlatou sošku Hračka roku.

Projekt Hračka roku přichází s cílem pomoci rodičům orientovat se v nepřeberném množství hraček, které v současné době trh nabízí. Výrobky, které jsou přihlášeny do projektu, musí v první řadě splňovat náročná kritéria na kvalitu. Dále je nezbytné, aby podporovaly zájem, tvořivost a samostatnost dítěte.

Šestý ročník projektu Hračka roku 2013 je konzultován se sítí prodejen Sparkys a Pompo.

 

O společnosti SPARKYS, www.sparkys.cz

Firmu Sparkys založili Katharine Butler a Sebastian Pawlowski v roce 1998 v České republice. Firma se od samého počátku zabývá provozováním obchodů se sortimentem kvalitních hraček a dárků. V červenci téhož roku byl otevřen čtyřpatrový Dům hraček Sparkys v Havířské ulici v centru Prahy. Tento obchodní dům je do dnešního dne vlajkovou lodí firmy Sparkys.

 

Firma od otevření pražského Domu hraček Sparkys rozšířila své působení o dalších 24 obchodů po České republice. Sparkys prodává hračky, stavebnice, dárky a plyšové hračky. V nabídce jsou kvalitní značkové hračky, dárky, plyšové hračky, hry, stavebnice a další produkty pro kluky, holky, nejmenší, ale i dospělé. Hračky jsou k dostání v síti obchodů po celé České republice nebo v e-shopu.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee