česky - english

Babiččina terapie: antistresové centrum nabízí cvičení, terapie a masáže pro duševní i tělesnou pohodu

2013-11-20

PRAHA, 19. listopadu 2013 Bolestmi zad trpí až osm z deseti Čechů, až 80 procent bolestí je způsobeno únavou a přetížením. Polovina Čechů pracuje ve stresu, který je spouštěčem řady závažných onemocnění. Nespavostí trpí každý druhý obyvatel Česka. Právě pro přetížené, unavené a vystresované lidi je v Průhonicích od července otevřena Babiččina terapie s antistresovým centrem, v němž řada zkušených terapeutů nabízí své služby.

Antistresový program pro manažery

Vyčerpání, únava, napětí a jednání pod vlivem stresu nemohou být synonymem pro kvalitně odvedenou práci a spokojený život. Důsledkem dlouhodobého stresu zvláště u mužů jsou zdravotní potíže, vypadávání vlasů, sklony k obezitě nebo omezení sexuální aktivity.Antistresový program je speciálně zaměřený na problémy většiny manažerů. Pomocí starodávných i moderních metod terapeuti jemně, rozpouštějí‘ stres a vracejí tělu schopnost spustit regenerační procesy. Program každému upravíme na míru, může trvat od několika týdnů až po několik měsíců. Zájemci si program mohou vyzkoušet ve formě jednorázového balíčku, který obsahuje lekci aktivní meditace nebo jógy, cvičení pro zdravá záda, bylinnou koupel, měření aury a výběr z hloubkové masáže zvané Deep tissue, energetické masáže, havajské masáže, aroma masáže, olejové masáže celého těla nebo proud teplého oleje na hlavu,“ představil balíček Yurij Kolesnik, majitel restaurace Babiččina zahrada a antistresového centra Babiččina terapie.

Relaxační balíček pro ženy

Každá žena musí denně zvládat mnoho povinností – pečovat o děti a domácnost, budovat si kariéru a věnovat se partnerskému vztahu. Kde ale vzít na všechno energii? Antistresový a relaxační program pro ženy je naučí, jak správně relaxovat, aby byl odpočinek kvalitní a přinesl požadovanou úlevu. Součástí balíčku je uvolňující terapie dle vlastního výběru, masáž obličeje a dekoltu, peeling celého těla, bylinná koupel, měření aury a výběr z aktivní meditace nebo lekcí kundalini jógy, hatha jógy, hoopingu nebo spontánního afro-latino tance. Během terapií je možnost hlídání dětí,“ uvedla manažerka projektu Alexandra Blanar.

Originální dárek: balíček pro páry

Terapie pro páry je zaměřena na spojení mysli, těla a duše. „V balíčku je pro páry připravena energetická masáž a Rituál lásky pro dva, zaměřený na srdeční čakru, lázeň s peelingem nohou, měření aury před a po terapii, čaj Láska otevírající srdce po terapii, romantická večeře pro dva bez nápojů a ubytování na jednu noc se snídaní,“ řekl Yurij Kolesnik.

Kundalini jóga: matka všech jóg

Kundalini jóga je starověkou vědou, která kombinuje cvičení, dýchání, meditaci a zvuk. Kombinace těchto technik pomáhá relaxovat, posílit a uzdravit tělo, mysl a ducha. Tento typ jógy dává tělu energii a vitalitu, napomáhá mysli i tělu relaxovat. Pomáhá od bolesti zad, zvyšuje cirkulaci krve, balancuje trávení a napomáhá ke snižování váhy. Jóga je určena jednotlivcům i celým rodinám žijícím a pracujícím v dnešní uspěchané společnosti plné stresu a psychické zátěže. Tento druh jógy cvičím spolu se svou paní už léta pro vitalitu a hlavně prosperitu,“ řekl Yurij Kolesnik.

Zázrak v podobě tisíce let staré terapie

Ajurvéda je nauka o životě. Její kořeny sahají do tisíce let staré védské kultury v Indii. Tato hluboce relaxační a ozdravující terapie je snadno aplikovatelná i pro moderního člověka. Pro uvolnění těla i mysli využívají terapeuti zejména čisté bylinné oleje, aromaterapii, speciální body na těle, teplo, minerály. „Mezi klasické ajurvédské procedury patří olejová masáž celého těla, polévání těla teplým olejem, bylinná vana, bylinná pára, proud teplého oleje na hlavu, hloubkové uvolňování obratlů horkým olejem, uvolnění svalů bylinnými měšci, olejový zábal na unavené oči, olejování nosu i uší. Mezi další procedury patří olejový zábal hrudníku, vyrovnání energie marmovými body, harmonizace pránou i polodrahokamy, těhotenská masáž. Zároveň jsou k dispozici ajurvédské wellness procedury se zaměřením na omlazení kůže formou peelingů, zábalů a různých rituálů pro mentální i emocionální úlevu,“ popsal Yurij Kolesnik.

Masáž v rytmu Havaje

Havajská masáž Lomi Ka'alele'au je celotělová procedura, která vychází z univerzálních principů a starodávné meditace. Základy havajské masáže spočívají v použití speciálních havajských technik, využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí. Masáž stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Odstraňuje bolest svalů, napětí a únavu. Zároveň napomáhá detoxikaci organismu. Většina hmatů podporuje a obnovuje mezibuněčnou komunikaci, synchronizuje dech a srdeční tep,“ uvedl Yurij Kolesnik.

Masáž s ukolébavkou

Lze si objednat i unikátní jemnou masáž celého těla, při níž terapeuti pracují s energetickými body. „Během masáže místo hudby terapeut zpívá různé ukolébavky, čímž člověka ponoří do stavu dítěte, pomůže mu ke hlubokému uvolnění a regeneraci a dodá mu pocit lásky, péče a bezpečí,“ popsala unikátní masáž Alexandra Blanar.

O restauraci BABIČČINA ZAHRADA, Tovární 536, Průhonice, www.babiccinazahrada.cz

Restaurace Babiččina zahrada je zaměřena na prvorepublikovou gastronomii. Nekuřácká restaurace je v provozu denně od 10 do 23 hodin. Součástí objektu je rozsáhlá zahrada s několika altány a bylinkovou zahradou. V prvním patře budovy je sedm hotelových pokojů a místo pro terapie a masáže. Šéfkuchařem restaurace je Radek David, který je držitelem několika významných kuchařských ocenění. Mimo jiné se stal kuchařem období 2001/2002. V letošním roce se v soutěži profesionálních kuchařů European Catering Cup umístil na čtvrtém místě.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee