česky - english

Zhruba třetina dospělých Čechů nechodí vůbec ke kadeřníkovi. Většina si ani správně nemyje vlasy

2013-08-08

PRAHA, 8. srpna 2013 – O své vlasy se pravidelně stará zhruba 84 procent žen, ale jen 40 procent mužů. Zbytek mužů raději volí krátký sestřih, aby se mohli stříhat doma. Pravidelně si vlasy nechá ošetřit partnerem, partnerkou, kamarádkou nebo kamarádem či maminkou téměř třetina Čechů. Při výběru kadeřníka je pro muže nejdůležitější dostupnost, ženy naopak hledí na kvalitu služeb. Kadeřníka navštíví průměrně jednou za dva měsíce. Během letních měsíců však péči o vlasy zanedbávají ženy i muži.

„Ztráta lesku, krepatění, lámání či přesušení – to jsou nejčastější problémy, které trápí vlasy během letních měsíců. O vlasy je přitom během léta důležité pečovat stejně jako o pokožku. Sluneční vlasová kosmetika chrání vlasy před UV paprsky, působením větru, mořské soli, chlorované vody a chrání vlas před blednutím, lámáním a vrací mu lesk a sílu,“ popsala vlasová stylistka Kristýna Kalčíková ze Salonu GHC Praha.

Během léta je důležité používat péči zaměřenou na přesušení vlasů. To může být sluneční, hydratační nebo olejová vlasová kosmetika. Existují i přípravky, které jsou voděodolné. Oproti opalovacím krémům nemá vlasová kosmetika stupně ochranných faktorů. Kudrnaté, rovné, blond i tmavé vlasy reagují na UV záření stejně, není proto třeba vybírat speciální vlasovou kosmetiku. Používat ji má úplně každý.

Problém je, že Češi nechtějí investovat do kvalitních profesionálních přípravků a své vlasy dostatečně nechrání před všemi škodlivými vlivy. Přitom ochrana vlasů není nijak složitá. Při pobytu na slunci je vhodné mít pokrývku hlavy. Dlouhé vlasy je dobré upravit do účesu tak, aby konečky vlasů byly ukryté před slunečním zářením, například do drdolu,“ doporučila Gabriela Mrzenová, dermatoložka Kliniky GHC Praha. „Důležité je používat speciální vlasovou kosmetiku s UV ochranou. Existují různé přípravky například ve sprejích, jejichž aplikace je velmi snadná a rychlá. Po koupání ve slané nebo chlorované vodě je dobré vlasy opláchnout sladkou vodou a večer umýt hydratačním šamponem a poté ošetřit speciální maskou,“ dodala Gabriela Mrzenová.

Po návratu z dovolené je vhodné navštívit kadeřníka, který provede hloubkovou regeneraci a zastřihne roztřepené konečky vlasů. Nezaškodí podstoupit vlasovou diagnostiku. Ta slouží k určení typu vlasů a doporučení péče o ně, odhalí také příčiny vypadávání vlasů. Dále kadeřníci doporučují aplikovat intenzivní noční kúry na vlasy.  

Pro Čechy je typické, že si vlasy myjí příliš často, používají zbytečně velké množství šamponu, vysušují je příliš horkým vzduchem nebo je rozčesávají silou. Běžná péče o vlasy je snadná. Nejvhodnější frekvence mytí vlasů je jednou za dva až tři dny. Vlasy stačí opláchnout nejlépe vlažnou vodou, nanést šampon v množství ořechu, na dlouhé vlasy nepatrně více. Následně šampon napěnit, pokožku hlavy promasírovat a důkladně opláchnout. Po umytí aplikovat balzám na vlasy, opět v přiměřeném množství, a opláchnout. Vlasy vysušit ručníkem, ale nikdy je nedrhnout silou. Vlhké vlasy jemně rozčesat. Při fénování nepoužívat nejvyšší teplotu,“ doporučila Kristýna Kalčíková.

 

 

O Klinice GHC Praha, www.ghc.cz

Již od roku 1996 poskytuje soukromá Klinika GHC Praha svým klientům širokou diagnostickou a léčebně preventivní péči na vysoké úrovni.

Vedle klasických medicínských oborů se rovněž soustřeďuje na nové a velmi rychle rostoucí segmenty. Nabízí širokou škálu zákroků z oboru plastické chirurgie, ať už je to plastická operace nosu, očních víček, rtů, plastika obličeje a krku (facelift), liposukce nebo zvětšení prsou.

Klinika nabízí rovněž stomatologii. Ta využívá při ošetření klientů moderní postupy a metody za pomoci špičkového vybavení a zkušených lékařů. Součástí služeb je také bělení zubů a dentální hygiena, stomatochirurgie a ortodoncie.

Unikátní program Komplexní screening provádí interní oddělení kliniky (v kooperaci s mnoha dalšími lékařskými obory), které se zabývá nejen klinickými známkami onemocnění, nýbrž i příčinami na molekulární a buněčné úrovni.

Klinika poskytuje vysoký standard v oblasti lékařské péče a využívání nejnovějších vědeckých poznatků. Velký důraz je kladen především na předoperační a pooperační péči o klienty. Samozřejmostí je špičkové technické vybavení a komfort pro všechny klienty.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee