česky - english

ERA Reality vstupuje na český trh: majitelé master licence hovoří o tuzemské realitní revoluci

2013-05-22

PRAHA, 22. května 2013 – Mezinárodně úspěšná realitní společnost ERA Reality vstoupila v  dubnu 2013 znovu na český trh. ERA Reality přináší do České republiky unikátní know-how pro práci s realitními zakázkami, ucelený systém vzdělávání a podpory makléřů a nové produkty. Jako první a jediná přichází i s unikátním propojením prodeje nemovitostí a financování nemovitostí, který vysoko předčí dosavadní praxi místních realitních kanceláří s hypotečními centry. Díky exkluzivní spolupráci s poradenskou společností Partners Financial Services je ERA Reality připravena svými službami spustit malou tuzemskou revoluci v obchodu s nemovitostmi.

Novými vlastníky master franchisové licence ERA Reality pro Českou republiku se letos na jaře stali pánové Tomáš Kučera a Jiří Šimon z oboru realit a pan Karel Maroušek z oblasti financování. „V realitách podnikáme přes deset let.  Koncept ERA Reality nás přesvědčil o své jedinečnosti pro klienty i franchisanty, se kterými chceme budovat dlouhodobou spolupráci – licenci vlastníme na příštích 25 let,“ uvedl jednatel a marketingový ředitel ERA Reality Tomáš Kučera.

Společnost Electronic Realty Asociates založil Američan Jim Jackson už v roce 1971. Tehdy jako první makléř využil fax ke sdílení zakázek s dalšími realitními kancelářemi a položil tak základy současnému prvenství ERA Reality v oblastech komunikace, technologií a služeb, které si stále drží svým unikátním vnitřním systémem. Dnes ERA Reality působí ve 42 zemích po celém světě, provozuje 2400 kanceláří a spolupracuje s téměř 32 tisíci makléři.

Prvními majiteli master licence ERA Reality pro Českou republiku se stali v roce 2006 bratři Holeckovi, kterým se podařilo postupně v ČR vybudovat 35 ERA kanceláří. Počátkem roku 2010 se však tito Američané s českými kořeny rozhodli vrátit své podnikání výhradně do Spojených států, kde mají širokou základnu svých aktivit. Tím byl rozvoj sítě ERA v ČR částečně omezen.  Počátkem roku 2013 získali master franchisovou licenci ERA pro Českou republiku noví vlastníci, kteří ihned zahájili jednání s potenciálními partnery.

ERA Reality získala letos na jaře během prvních týdnů působení 12 franchisových partnerů a intenzivně probíhají jednání s dalšími zájemci o zapojení do ERA po celé republice. „Systém ERA Reality je pro Českou republiku průlomový a troufáme si říct, že způsobí takovou malou realitní revoluci. Uzavřením franchisové smlouvy s ERA získá podnikatel naprosto unikátní systém, který nikdo jiný v České republice neposkytuje. V případě důsledného využití našeho systému včetně nových produktů můžeme realitním kancelářím zapojeným v síti ERA Reality garantovat nárůst tržeb minimálně o 50 procent, prohlásil Marek Sklenář, výkonný ředitel ERA Reality Česká republika.

Vstupní investice pro získání ERA licence na pět let je v rozmezí 250 až 500 tisíc Kč, přesná výše je ovlivněna regionem působení a dalšími aspekty týkajícími se připojovaného partnera. Ovšem ne každý zájemce s dostatkem peněz na franchisu ERA dosáhne.„Máme velmi přísná kritéria při výběru našich franchisových partnerů, od kterých požadujeme, aby se plně ztotožnili s etikou ERA. Know-how je sdělitelné, systém je přenositelný, ale kvalitu je třeba udržet lidským faktorem, doplnil Marek Sklenář.

 

 

O společnosti ERA Reality


ERA Reality vznikla v roce 1971 pod celým jménem Electronic Realty Asociates. Firmu založil Američan Jim Jackson, který jako první makléř sdílel s pomocí faxu své realitní zakázky s dalšími realitními kancelářemi. Pozici lídra v oblasti komunikace, technologií a služeb si ERA Reality drží dodnes. Působí ve 42 zemích po celém světě, provozuje 2400 kanceláří a spolupracuje s 32 000 makléři. Svou evropskou expanzi zahájila ERA v roce 1993 ve Francii, nyní spravuje nejrychleji rostoucí realitní síť v Evropě. Nová master franchisová licence ERA Reality pro Českou republiku byla udělena na jaře 2013.

 

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee