česky - english

Češi utratí za plastické operace přes dvě miliardy ročně. Plastickou operaci zvažuje třetina Čechů

2013-04-09

PRAHA, 9. dubna 2013 – Poprvé použili plastičtí chirurgové silikonové implantáty k úpravě prsou v roce 1962. Od té doby popularita těchto zákroků stále roste. Jen v USA si ročně nechá zvětšit prsa zhruba půl milionu žen. V Česku je to několik tisíc za rok. A právě během jara zájem o tyto zákroky oproti zimním měsícům stoupá o zhruba 50 i více procent.

Za zákroky plastických chirurgů zaplatí v Česku muži a ženy přes dvě miliardy korun ročně. Se svým vzhledem jsou spokojena jen dvě procenta žen a 13 procent mužů. Plastickou operaci zvažuje třetina Čechů. A právě plastika prsou patří k druhému nejčastěji podstupovanému zákroku. Častější je už jen liposukce. Většina žen si přeje mít větší, plná a tvarově stejná prsa, ale ne každou takto příroda obdarovala. Pro ně je řešením zvětšení prsou pomocí implantátů neboli augmentace.

„Zákroky zvětšující poprsí na naší klinice podstupuje kolem tisíce pacientek ročně. Metoda vložení a umístění implantátu závisí na anatomických dispozicích a na doporučení plastického chirurga. Vložení se provádí řezem vedeným buď v rýze pod prsem, okolo prsního dvorce nebo v podpaží. Následně je vytvořena kapsa, do které chirurg vloží implantát,“ přiblížil operaci MUDr. Miroslav Krejča, plastický chirurg Kliniky GHC Praha.

V posledních letech se také zvyšuje zájem o zmenšování prsou. Důvodem pro zmenšení bývají zdravotní potíže, nejčastěji jsou to bolesti zad, omezení při sportu a jiných aktivitách. Další aspekt je estetický - nadměrně obdařené ženy chtějí tímto způsobem změnit svůj vzhled a někdy i šatník. „Existuje řada různých operačních postupů, jak zmenšit prsa. Liší se způsobem redukce zbytnělé tkáně prsu a technikou posunu dvorce, který je u velkých prsů uložen nízko na prsu. Zákrok trvá asi tři hodiny. Pro mladší pacientky existuje i chirurgický postup zachovávající možnost kojení,“ popsal MUDr. Miroslav Krejča.

Ke změnám tvaru prsou dochází nejčastěji po porodu a kojení, ale také při větší redukci váhy či s postupem věku. Pro ženy, které chtějí prsa vytvarovat, je řešením mammaplastika, neboli modelace prsou. „Principem zákroku je zlepšení tvaru povislých ňader odstraněním přebytečné kůže, vyzvednutím dvorce i bradavky, umístěním a přišitím nově tvarovaného prsu do žádoucího místa na stěně hrudní. Ročně tento zákrok na Klinice GHC Praha podstoupí několik set pacientek,“ vysvětlil MUDr. Miroslav Krejča.

Klinika GHC Praha připravila během jara pro své klienty výjimečnou akci, díky které získají k úpravě prsou služby v hodnotě 9700 korun zdarma. „Protože v jarním období roste zájem o plastické operace prsou, připravili jsme pro klienty balíček služeb zdarma. Jeho součástí je vstupní konzultace, genetická prevence proti trombóze, nadstandardní pokoj a lékový set pro redukci jizev a rychlé hojení. Tato akce se vztahuje na všechny úpravy prsou,“ představila atraktivní nabídku prof. MUDr. Markéta Dušková.

 

 

O Klinice GHC Praha, www.ghc.cz

Již od roku 1996 poskytuje soukromá Klinika GHC Praha svým klientům širokou diagnostickou a léčebně preventivní péči na vysoké úrovni.

Vedle klasických medicínských oborů se rovněž soustřeďuje na nové a velmi rychle rostoucí segmenty. Nabízí širokou škálu zákroků z oboru plastické chirurgie, ať už je to plastická operace nosu, očních víček, rtů, plastika obličeje a krku (facelift), liposukce nebo zvětšení prsou.

Klinika nabízí rovněž stomatologii. Ta využívá při ošetření klientů moderní postupy a metody za pomoci špičkového vybavení a zkušených lékařů. Součástí služeb je také bělení zubů a dentální hygiena, stomatochirurgie a ortodoncie.

Unikátní program Komplexní screening provádí interní oddělení kliniky (v kooperaci s mnohými dalšími lékařskými obory), které se zabývá nejen klinickými známkami onemocnění, nýbrž i příčinami na molekulární a buněčné úrovni.

Klinika poskytuje vysoký standard v oblasti lékařské péče a využívání nejnovějších vědeckých poznatků. Velký důraz je kladen především na předoperační a pooperační péči o klienty. Samozřejmostí je špičkové technické vybavení a komfort pro všechny klienty.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee