česky - english

Formování postavy snadno a efektivně? Důležité je poznat své tělo a najít optimální řešení

2013-01-30

PRAHA, 29. ledna 2013 – Většina lidí se snaží zachovat si mladistvý vzhled, svěžest a pěknou postavu. Mnohdy se ale více věnují práci a nemají čas na správnou životosprávu a pohybové aktivity. Na rozložení tukové a svalové tkáně má však vliv řada dalších faktorů, které si většina lidí ani neuvědomuje.

Zimní měsíce jsou ideální k formování postavy a právě pro lidi, kterým není jejich tělo lhostejné, otevřela Klinika GHC Praha speciální poradnu Formování postavy. Konzultace jsou do konce února 2013 bezplatné a klienti díky tomu mají jedinečnou šanci nechat si provést genetický test dispozic k obezitě či speciální laboratorní vyšetření, která odhalí sklony k určitému typu látkové výměny. Teprve pak je možné nalezení účinné a efektivní metody modelování tělesných proporcí.

Cílem poradny není pouze realizace estetických zákroků, ať už invazivního či neinvazivního charakteru, ale umožňuje klientům poznat své tělo například formou fyzioterapií. Teprve pak mohou najít efektivní cestu k zeštíhlení postavy. „Mezi invazivní zákroky patří například mechanická či vibrační liposukce. Neinvazivní metody zahrnují radiofrekvenční lipolýzu, injekční lipolýzu, elektrolipolýzu nebo karboxyterapii. V rámci fyzioterapie se provádějí například přístrojové a manuální lymfodrenáže či podvodní masáže,“ vysvětlila MUDr. Nina Koutná, lékařka Kliniky GHC Praha.

Na formování postavy nemají vliv pouze cvičení či estetické zákroky. Na rozložení tukové a svalové tkáně v tělesných partiích se podílí mnoho dalších faktorů, které vyplývají převážně z energetického metabolismu buňky a z hormonální konstituce jedince. „Vliv uvedených faktorů má u mladých zdravých lidí většinou pouze podpůrný význam. Pokud chtějí formovat postavu lidé ve středním či vyšším věku, může jejich metabolismus či hormonální stav tuto snahu zkomplikovat, či úplně zhatit, zatímco cílené ovlivnění uvedených faktorů tuto snahu naopak podpoří,“ řekl MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., primář plastické chirurgie Kliniky GHC Praha.

Zvažuje-li člověk estetický zákrok či se rozhodne svou postavu řešit vhodnou životosprávou, doporučují odborníci absolvovat vstupní pohovor a vyšetření s interním lékařem. Ten odhalí rodinné dispozice pro určitý typ látkové výměny, stejně jako negativní skutečnosti, které na sobě lidé dnešním životním stylem páchají sami. Vstupní pohovor zahrnuje rovněž cílená laboratorní vyšetření, která odhalí biologický věk, tendenci k určitému způsobu akumulace či spalování tuků a ukážou možnosti cílené prevence.

„Laboratorní vyšetření jsou zaměřena zejména na látkovou výměnu a na hormony, které ovlivňují nejenom tvorbu a distribuci cukrů a tuků v organismu, ale také biologický věk a cévní změny. Navrhovaná interní či nutriční opatření nemají restriktivní charakter. Ukazují, jak v souladu s biologickou podstatou prodloužit plnohodnotný život tak, aby provedené estetické zákroky neztratily dosažený efekt ani ve vyšším věku,“ uvedl docent MUDr. Lubomír Novák, CSc., vedoucí lékař Kliniky GHC Praha.

 

PŘÍKLADY PROVÁDĚNÝCH VYŠETŘENÍ

Bodystat – stanovení tělesné kompozice: obsahu tuků, aktivní tělesné hmoty a tělesných tekutin. Cena vyšetření je jeden tisíc korun.

Základní vyšetření energetického a tukového metabolismu: glykemie, cholesterol, neutrální tuky, kyselina močová. Cena vyšetření je 1100 korun.

Vyšetření hormonálního profilu – Komplexní vyšetření hormonů, například testosteronu, DHEA - dehydroepiandrosteronie, estradiolu, TSH - thyreotropinu, sHBG - proteinu. Cena vyšetření je 2670 korun.

Vyšetření krevního obrazu a sedimentace – informuje o možném patologickém ději – skryté chorobě. Cena vyšetření je 660 korun.

Interní a nutriční konzultace – stanoví, zda existují interní vlivy na charakter postavy a tělesnou kompozici. Odhalí, co je příčinou zvýšeného příjmu potravy apod. Cena vyšetření je 4500 korun.

 

 

O Klinice GHC Praha, www.ghc.cz a www.ghcgenetics.cz

Již od roku 1996 poskytuje první česká soukromá Klinika GHC Praha svým klientům širokou diagnostickou a léčebně-preventivní péči na vysoké úrovni. Klinika GHC Praha je jednou z předních klinik, co se týče šíře poskytovaných lékařských oborů – počet nabízených lékařských oborů je bezkonkurenční jak na úrovni české, tak také evropské.

Vedle klasických medicínských oborů se rovněž soustřeďuje na nové a velmi rychle rostoucí segmenty. Nabízí širokou škálu zákroků z oboru plastické chirurgie, ať už je to plastická operace nosu, očních víček, rtů, plastika obličeje a krku (facelift), liposukce nebo zvětšení prsou.

Klinika nabízí rovněž stomatologii. Tato využívá při ošetření klientů moderní postupy a metody za pomoci špičkového vybavení a zkušených lékařů. Součástí služeb je také bělení zubů a dentální hygiena, stomatochirurgie a ortodoncie.

Unikátní lékařský program „Komplexní screening“ provádí oddělení interního lékařství kliniky, v kooperaci s mnoha dalšími lékařskými obory. Tento program se zabývá nejen klinickými známkami onemocnění, nýbrž i příčinami na molekulární a buněčné úrovni.

Klinika poskytuje vysoký standard v oblasti lékařské péče a využívání nejnovějších vědeckých poznatků. Velký důraz je kladen především na předoperační a pooperační péči o klienty. Samozřejmostí je špičkové technické vybavení a komfort pro všechny klienty.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee