česky - english

Říjnový trh práce: firmy nejvíc poptávaly technické profese s odbornými znalostmi, poklesl zájem o pracovníky v administrativě

2012-11-08

PRAHA, 8. listopadu 2012 – V říjnu zaměstnavatelé nejčastěji hledali pracovníky z oblasti gastronomie, středního managementu a specializovaných technických profesí. Takřka nulový zájem pak měly firmy podle pracovního portálu džob.cz o administrativní pozice. Letní období brigád minulo a mezi uchazeči o zaměstnání převládaly dělnické profese, které se podle portálu džob.cz dařilo umisťovat na úklidové či pomocné práce. Pro studenty a absolventy se začal otvírat předvánoční trh krátkodobých pracovních příležitostí.

„V říjnu jsme sledovali velký zájem zaměstnavatelů o technicky specifické a náročné profese, jako jsou například strojírenský technik s prací venku nebo technik vzduchotechniky, které vyžadují znalost prostředí VZT, TZB a oboru elektro. Naopak velký pokles prodělala nabídka administrativních pozic, u níž očekáváme zlepšení v prosinci a lednu. Firmy nabíraly administrativní pracovníky v srpnu a září, nyní vyčkávají na výsledky a plány dalších potřeb pro rok 2013,“ uvedla Weronika Kondziolková z portálu džob.cz.

„Zaměstnavatelé začali shánět studenty nebo osoby po škole na výpomoc. Lidé by nyní měli prohlížet nabídky práce nejen na internetu, ale všímat si také informací ve výkladních skříních. Opět se může objevit řada podvodů a zneužití, proto je pro zaměstnavatele i zaměstnance velmi důležité nejen podání ruky ke vzájemné krátkodobé spolupráci, ale také sepsání dohody, která zahrnuje popis práce a výši výdělku,“ upozornila Weronika Kondziolková.

 

O společnosti DŽOB, s.r.o. a portálu www.dzob.cz

Džob.cz je českým personálním portálem se sídlem v Brně a pobočkou v Ostravě. V roce 2009 představil na českém trhu unikátní koncept VideoVizitek, který umožnil žadatelům o zaměstnání prezentovat se firmám vlastnoručně natočeným videem. V současné době využívá služby personálního portálu džob.cz přibližně 8100 uchazečů o práci a 70 zaměstnavatelů. Společnost také spravuje vlastní síť DŽOBpointů. V letošním roce získala dotaci z evropských fondů, která umožní firmám vybírat zaměstnance z databáze džob.cz zcela zdarma. Více informací na www.dzob.cz.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee