česky - english

Počet rychlých podnikatelských půjček vzrostl o třetinu, obchodníci před Vánocemi investují

2012-11-01

PRAHA, 1. listopadu 2012 – Poslední čtvrtletí v roce je zaslíbenou dobou obchodníků. Firmy zbrojí před vánočními svátky a v očekávaní výdělků zvyšují také investice. Za poslední dva měsíce zaznamenala společnost Bez Banky až třicetiprocentní nárůst počtu žádostí o krátkodobé podnikatelské půjčky oproti počtu poskytnutých půjček o prázdninách. Nejčastějšími důvody bývají předzásobení skladovým zbožím, profinancování pohledávek nebo rozvoj distribučních kanálů. Trvale sílící zájem o rychlé půjčky očekávají finanční poradci z Bez Banky až do konce roku.

„Po klidném období prázdnin stoupl počet půjček téměř o třetinu. Je to dáno vyššími podnikatelskými aktivitami a blížícími se Vánocemi. Oslovují nás podnikatelé, kteří shánějí peníze okamžitě, na krátkou dobu kvůli investiční příležitosti s brzkou návratností, což přesně tradiční svátky nabízejí,“ potvrdil Aleš Budín z Bez Banky, poskytovatele krátkodobých půjček při ručení automobilem, strojem nebo nemovitostí.

Vedle profinancování skladových zásob a pohledávek se podnikatelé zaměřují na rozvoj svých aktivit a rozběhnutí produktových e-shopů. „Majitelé prodejních webů je logicky potřebují zprovoznit co nejdříve, včas před nejziskovějším obdobím roku. Banka jim však na podnikatelský záměr peníze neposkytla, přestože mají dostatečné majetkové krytí. U nás dostali požadované peníze do dvou dnů oproti zástavě nemovitostí. Půjčku splatí po pár týdnech z očekávaných tržeb,“ uvedl Aleš Budín.

Jak popsal předseda Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček, z nabídky bankovních úvěrů využívají podnikatelé nejčastěji krátkodobé provozní úvěry. Vyhovění jejich žádosti je však podmíněno několika zásadními kritérii – kvalitní strukturou oběžných aktiv firmy, schopností generovat alespoň minimální hotovost a určitou mírou záruk včetně krytí cizích zdrojů. Kompletní scoring žadatele v bance trvá i několik týdnů, což je doba, kterou si mnozí podnikatelé v předvánočním čase nemohou dovolit. Navíc musí počítat s rizikem, že budou bankou odmítnuti.

V případě, že firma potřebuje finanční podporu okamžitě, zatímco teprve čeká na splátku vlastních služeb či produktů, a přesto musí investovat do předvánočních příprav, je nejsnadnějším řešením krátkodobá půjčka od seriózního poskytovatele mimo bankovní sektor. Při adekvátním ručením majetkem dostane podnikatel peníze do několika hodin, bez obav z další finanční ztráty způsobené zdlouhavým vyřizováním v bance a závěrečným odmítnutím. „Smlouvu uzavíráme nejčastěji od jednoho měsíce do půl roku. Půjčka však může být uhrazena bez jakýchkoli sankcí kdykoli, úroky klient zaplatí pouze za dobu, kdy půjčku využíval. Částky se pohybují od dvaceti tisíc korun do několika milionů, nejvíce v rozmezí padesát tisíc korun až pět set tisíc,“ popsal Aleš Budín z Bez Banky, s.r.o.

Hlavními rozdíly mezi bankovními a nebankovními úvěry jsou doba vyřízení a délka jeho splatnosti. Podnikatel by se tedy měl rozhodnout pro výhodnější variantu vzhledem k předpokládané rychlosti návratnosti investic. „Půjčka jen na pár týdnů vyjde po uvážení levněji u transparentního poskytovatele mimo bankovní sektor než úvěr v bance podmíněný splatností na několik let. Navíc na tak krátkou dobu banky většinou ani nepůjčují. To je případ právě předvánočních investic, od kterých se očekává brzký zisk. Pokud ale někdo potřebuje finance na dobu řekněme od půl roku výše, je výhodnější bankovní úvěr. Hodně klientů, kteří potřebují investovat okamžitě, aby nepřišli o zajímavou podnikatelskou příležitost, nezpůsobili problémy ve firmě nebo nepřišli k větší finanční újmě například kvůli exekuci z důvodu neplacení pohledávek, využívá naší rychlé půjčky právě k překlenutí zdlouhavého schvalovacího procesu v bance,“ doplnil Aleš Budín.

 

 

O společnosti BEZ BANKY, s.r.o. a portálu www.bezbanky.cz

Společnost BEZ BANKY, s.r.o. poskytuje svým klientům kvalitní servis v oblasti krátkodobých půjček od roku 1992, kdy vznikla pod názvem 1. moravská autozastavárna. K původní brněnské pobočce přibyla loni na podzim další tři nová kontaktní místa – od října 2011 fungují pobočky v Ostravě a v Praze, od letošního srpna také pobočka v Uherském Hradišti pro Zlínský kraj. Déle než rok nabízí společnost své služby na internetovém portálu www.bezbanky.cz. Firma se specializuje na krátkodobé finanční půjčky oproti zástavě, kterou mohou být různé druhy motorových vozidel a nově také nemovitosti. Na rozdíl od konkurenčních firem umožňuje společnost BEZ BANKY dlužníkovi po celou dobu půjčky využívat svůj zastavený automobil, pokud je jeho okamžitá prodejní hodnota vyšší než sto tisíc korun.

 

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee