česky - english

Projekt Nová práce!!! už pomohl najít uplatnění třetině účastníků projektu z kraje, poběží ještě rok a půl

2012-10-11

OSTRAVA, 11. října 2012 – Na podporu zaměstnanosti osob starších 50 let, držitelů průkazů ZTP a lidí se základním vzděláním vznikl v moravskoslezském regionu projekt Nová práce!!! financovaný ze zdrojů ESF a rozpočtu České republiky. Unikátní program realizuje pracovní portál džob.cz s cílem zvýšit šance účastníků na pracovním trhu. Od dubna, kdy projekt Nová práce!!! v Moravskoslezském kraji odstartoval, našlo díky odborné pomoci specialistů vhodné zaměstnání 30 procent účastníků projektu.

K poslednímu zářijovému dni evidoval Úřad práce v Moravskoslezském kraji 4277 volných pracovních míst na 75 185 uchazečů o zaměstnání. Prosadit se v takto konkurenčním prostředí pomáhá lidem ve zralém věku, zdravotně znevýhodněným a se základním vzděláním projekt Nová práce!!!.

„Hlavním cílem tohoto projektu je přímá podpora rizikových skupin nezaměstnaných v jejich opětovném uplatnění na pracovním trhu. Účastníci projektu mají k dispozici kompletní poradenské, vzdělávací a diagnostické služby. S pomocí odborníků se naučí prosadit mezi ostatními kandidáty, získají novou sebedůvěru a zvýšenou motivaci k dalším kariérním krokům,“ míní Weronika Kondziolková z pracovního portálu džob.cz.

Do dnešního dne projektem prošlo 29 účastníků, z nichž zatím každý třetí našel zaměstnání. Celková kapacita projektu, který poběží dva roky, činí 52 osob ze zmíněných rizikových skupin. Účastníci projektu mimo jiné absolvují kurzy „měkkých dovedností“, motivační semináře nebo výuku finanční gramotnosti. Připravena jsou individuální sezení s HR specialisty, psychologem a ergoterapeutem. „U starších lidí mají zaměstnavatelé strach, že málo vydrží, ale není to pravda. Díky ergoterapeutovi se mohou naučit, jak si zachovat dostatek energie třeba jen správným posedem u počítače. Účastníci projektu tuto službu vnímají velmi pozitivně,“ prohlásila Weronika Kondziolková. Zájemci mohou v rámci projektu Nová práce!!! také získat rekvalifikace na obory svářeč, manipulační dělník ve skladu nebo řidič vysokozdvižného vozíku.

„Pro naše kandidáty aktivně vyhledáváme vhodné pracovní pozice, komunikujeme s firmami a pomáháme uchazečům v jejich pracovních začátcích. Komunikujeme s personalisty a doprovázíme klienty přímo do firem. Pokud některý z účastníků plánuje vlastní živnost, má k dispozici kompletní poradenství,“ upřesnila Weronika Kondziolková z džob.cz. „Projekt Nová práce!!! nese zajímavé možnosti nejen pro své účastníky, ale i pro firmy, které tímto mohou získat proškolené osoby, odhodlané a motivované ke svému pracovnímu zařazení. Díky mzdovým příspěvkům z evropských dotací mohou dát firmy příležitost i méně kvalifikovaným osobám a reálně se přesvědčit o jejich nesporných pracovních kvalitách,“ dodala Kondziolková.

 

Jak se do projektu Nová práce!!! přihlásit:

V kanceláři džob, s.r.o. na adrese Na Hradbách 4, 702 00 Ostrava, u konzultantky Radky Volné, nebo e-mailem: radka.volna@dzob.cz, předmět zprávy: PROJEKT-NOVÁ PRÁCE!!!

 

O společnosti DŽOB, s.r.o. a portálu www.dzob.cz

Džob.cz je český personální portál se sídlem v Brně a pobočkou v Ostravě. V roce 2009 představil na českém trhu unikátní koncept VideoVizitek, který umožnil žadatelům o zaměstnání prezentovat se firmám vlastnoručně natočeným videem. V současné době využívá služby personálního portálu džob.cz přibližně 8100 uchazečů o práci a 70 zaměstnavatelů. Společnost také spravuje vlastní síť DŽOBpointů. V letošním roce získala dotaci z evropských fondů, která umožní firmám vybírat zaměstnance z databáze džob.cz zcela zdarma. Více informací na www.dzob.cz.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee