česky - english

Úspěšný start projektu Potenciál 25: už pomohl najít práci polovině účastníků z kraje, poběží dva roky

2012-10-11

BRNO, 11. října 2012 – Mnoho mladých lidí po ukončení studia tápe. Nevědí, jakým směrem se vydat, jaké možnosti mají a jak jich co nejlépe využít. Právě pro ně vznikl projekt Potenciál 25, realizovaný pracovním portálem džob.cz a financovaný ze zdrojů ESF a rozpočtu České republiky. Od března, kdy projekt Potenciál 25 v jihomoravském regionu odstartoval, našlo díky odborné pomoci specialistů vhodné zaměstnání přes polovinu uchazečů.

K poslednímu zářijovému dni evidoval Úřad práce v Jihomoravském kraji 3103 volných pracovních míst na 60 061 uchazečů o zaměstnání. Prosadit se v takto konkurenčním prostředí pomáhá mladým lidem projekt Potenciál 25. „Hlavním cílem tohoto projektu je uvést absolventy a mladistvé do 25 let s úspěchem na pracovní trh. Účastníci mají k dispozici kompletní poradenské, vzdělávací a diagnostické služby. S pomocí odborníků se naučí prosadit mezi ostatními kandidáty, zorientují se v situacích, které během pracovního života zažijí ještě mnohokrát, a ujasní si své možnosti a potřeby,“ míní Weronika Kondziolková z pracovního portálu džob.cz.

Do dnešního dne prošlo celým programem 29 účastníků, z nichž zatím každý druhý našel zaměstnání. Celková kapacita projektu, který poběží dva roky, činí 70 osob bez ohledu na vzdělání. Účastníci mimo jiné absolvují kurzy „měkkých dovedností“, blok finanční gramotnosti nebo nástřely pracovních pohovorů. Projekt zahrnuje individuální sezení s HR specialisty a psychologem. Na výběr jsou také rekvalifikační kurzy – obchodní zástupce, svářeč, manipulační dělník ve skladu a řidič vysokozdvižného vozíku.

„Pro naše kandidáty aktivně vyhledáváme vhodné pracovní pozice, komunikujeme s firmami a pomáháme uchazečům v jejich pracovních začátcích. Pokud některý z účastníků plánuje vlastní živnost, má k dispozici kompletní poradenství,“ upřesnila Weronika Kondziolková z džob.cz. „Projekt Potenciál 25 nese zajímavé možnosti nejen pro účastníky projektu, ale i pro firmy, které tímto mohou získat proškolené osoby, připravené brát pracovní zařazení vážně. Díky mzdovým příspěvkům z evropských dotací mohou dát firmy příležitost i méně kvalifikovaným osobám a reálně se přesvědčit o jejich nesporných pracovních kvalitách,“ dodala Kondziolková.

 

Jak se do projektu Potenciál 25 přihlásit:

V kanceláři džob, s.r.o. na adrese Hlinky 28a, Brno u konzultantky Simony Staňové, nebo e-mailem: simona.stanova@dzob.cz, předmět zprávy: PROJEKT-POTENCIÁL 25

 

O společnosti DŽOB, s.r.o. a portálu www.dzob.cz

Džob.cz je český personální portál se sídlem v Brně a pobočkou v Ostravě. V roce 2009 představil na českém trhu unikátní koncept VideoVizitek, který umožnil žadatelům o zaměstnání prezentovat se firmám vlastnoručně natočeným videem. V současné době využívá služby personálního portálu džob.cz přibližně 8100 uchazečů o práci a 70 zaměstnavatelů. Společnost také spravuje vlastní síť DŽOBpointů. V letošním roce získala dotaci z evropských fondů, která umožní firmám vybírat zaměstnance z databáze džob.cz zcela zdarma. Více informací na www.dzob.cz.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee