česky - english

České ženy volí přirozené účesy. Trendem letošního roku je keratin, který dodá vlasům na objemu

2012-05-10

PRAHA, 10. května 2012 České ženy se při volbě účesů do velkých experimentů nepouštějí. Mají rády účesy, které vypadají přirozeně a nevyžadují složitou úpravu. Nejpopulárnější délka je k ramenům. Krátké vlasy nosí asi jen 10 procent Češek. Většina žen chce docílit velkého objemu.

„Velmi populární je zhušťování pomocí zažehlování keratinu. Ten vlas vyplní a jejich objem se tak minimálně zdvojnásobí. Keratin je přírodní látka, která díky ochranným vlastnostem zkvalitňuje vlas zevnitř i zvenčí. Molekuly keratinu pronikají do vlasu a tím ho regenerují. Zároveň vytvářejí ochrannou vrstvu proti dalšímu poškození. Chrání vlasy například před sluncem, UV paprsky, mořskou nebo chlorovanou vodou,“ řekla Tereza Benátčanová, marketingová manažerka společnosti FRISÖR KLIER správní s.r.o.

V posledních letech si české ženy oblíbily také prodlužování vlasů. Díky němu získají vlasy na délce i hustotě. Prodloužené vlasy je třeba velmi často česat. Pokud se o ně žena kvalitně stará, mohou vydržet tři až čtyři měsíce. Zvětšení objemu lze docílit také pomocí tužidel a laků.

„Během používání těchto přípravků záleží na síle výrobku, není ale vždy nutné mít ten nejsilnější. Vhodné je poradit se s kadeřníkem, který podle typu vlasů ženě doporučí vhodnou vlasovou kosmetiku. Pro zvětšení objemu stačí tužidlo aplikovat pouze ke kořínkům a za pomoci velkého kartáče vlasy vyfoukat. V tomto případě není nutné použít tužidla hodně, důležité je ho na vlasy nanést rovnoměrně,“ vysvětlila kadeřnice Markéta Brocková ze salonu Klier.

Při lakování je nutné dodržovat vzdálenost 15 až 20 centimetrů, na vlasy se tak dostane lak rovnoměrně a neslepí je. Pokud chtějí ženy docílit většího hustého účesu, je dobré vlasy prolakovat v předklonu, nechat je proschnout, uhladit kartáčem a zlehka vlasy ještě přelakovat.

„Zejména v letních měsících si ženy vlasy rády stahují. Hitem letošního roku je klasický culík natupírovaný na koncích. Správné tupírování probíhá jedním směrem po prameni vlasu. Největší chybu ženy dělají, že si vlasy tupírují trhavými pohyby, což vlas spíše zacuchá. Vlasy se pak hodně ničí a lámou,“ upozornila Markéta Brocková.

Výborné jsou tupírovací hřebeny s kančími štětinami, které vlasy uhladí a zároveň natupírované vlasy skvěle rozčesávají. Tento hřeben stojí kolem 90 korun a investice do něj se jistě vyplatí. S tímto hřebenem zvládne tupírování každá žena, aniž by si vlasy zničila.

„Při samotném stahování culíků je důležité gumičky příliš neutahovat. Pokud ženy culík zaškrtí, velkou část vlasů ulámou. Gumičku stačí kolem culíku zlehka obtočit, a aby po vlasech nejezdila, je možné ji u hlavy ukotvit například pinetkou,“ dodala Markéta Brocková.

Gumičku je také možné schovat vlastním pramenem vlasů, i to zabrání tomu, aby se pohybovala. Velmi hezky vypadá, když si ženy před děláním culíku natupírují vlasy na vrchní části hlavy – dodá to elegantní vzhled a krásný tvar hlavy.

 

 

O společnosti FRISÖR KLIER, www.klier.cz, „Klier – vášeň, která spojuje.“

První Kadeřnictví Klier bylo otevřeno v německém Werdau/Sasko v roce 1948. Od té doby se síť kadeřnictví rozrostla na více než tisíc poboček v Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku, České republice a na Slovensku. V Česku má společnost prozatím 60 poboček, což z ní dělá největší síť kadeřnických salonů v České republice. Pobočky mají v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a v dalších městech. Síť kadeřnictví se neustále rozšiřuje. Své profesionální služby poskytují sedm dní v týdnu bez objednání.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee