česky - english

Oxalis: Jarní únavu odbourá správný pitný režim. Vhodné je pravidelné pití čajů

2012-04-19

PRAHA, 19. dubna 2012 – Jarní únavou trpí podle lékařky ze třetí interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Šárky Slabé až tři čtvrtiny populace. Ženy postihuje jarní únava dokonce čtyřikrát častěji než muže. S pocitem fyzické i psychické únavy a vyčerpání lze ale bojovat pitím čajů.

„V zimě lidé konzumují vydatnější jídla. Metabolismus je pomalejší, a proto v těle zůstává větší množství metabolitů – zbytků látkové výměny, které zatěžují organismus. Proto pak během nástupu jara bývají lidé unavení. V tomto období je třeba pomoci játrům, lymfatickému systému a ledvinám s vylučováním škodlivin,“ řekla Darina Datlová, specialistka na alternativní medicínu a majitelka prodejny Alterna Medica.

Jedním z vyzkoušených prostředků, jak zbavit tělo škodlivých látek, je pravidelný pitný režim. U správného pitného režimu je vedle pravidelnosti důležité i to, co lidé pijí. Je dobré pít čaje, které obsahují byliny s pročišťujícími a povzbudivými účinky. To jsou například ostropestřec, pampeliška nebo máta. Kombinaci několika těchto bylin naleznou zákazníci v čaji Štíhlá linie. Ten obsahuje listy ostružiníku, maliníku, jahodníku, kopřivy, meduňky, ořešáku, máty peprné, pampelišky a fenyklová semínka.

„Další bylinou, která povzbuzuje látkovou výměnu a podporuje vylučování škodlivin z těla, je kopřiva. Kromě toho mají listy této rostliny význam při léčení ekzému i při tišení bolestí u záchvatu dny. V naší nabídce naleznou zákazníci čaje z kopřivových listů, ale také bylinné směsi obsahující tuto bylinu. Například čaj Pro ochranu močových cest obsahuje listy kopřivy, meduňky, brusinky, nať řebříčku a zlatobýlu,“ řekl Petr Zelík, zakladatel a vlastník společnosti Oxalis, která se specializuje na čaj a kávu.

V jarním období je také velmi vhodné konzumovat zelený čaj, který obsahuje velké množství antioxidantů, zahání chuť na sladké nebo podporuje trávení. Zelený čaj na rozdíl od kávy upravuje krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu a zabraňuje alergickým reakcím. Kromě toho je doporučován jako prevence vzniku rakoviny nebo ke snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění. Má antibiotické účinky, působí hlavně proti virům a plísním, ochraňuje chrup před zubním kazem.

„Ideálním prostředkem pro nastartování organismu po zimě je i konzumace čajů Rooibos. Ty jsou jedinečným přírodním zdrojem minerálů, vitaminů, stopových prvků a antioxidantů. Neobsahují kofein, lze je popíjet celý den a jsou vhodné i pro děti a těhotné ženy. Těchto čajů nabízíme celou řadu od čistých Rooibosů, přes aromatizované až po ty v bio kvalitě, záleží jen na chuti zákazníka,“ dodal Petr Zelík.

Vynikající je například Rooibos Magic Aloe, který obsahuje zelený bio rooibos, listy aloe, kousky ananasu a pomerančové kůry, myrtovník citrónový, kousky citrónu, květy bodláku, pivoňky a divizny. Rooibos čaje mají velmi příjemnou nasládlou chuť a jsou lahodné jak teplé, tak studené.

 

 

O společnosti OXALIS, www.oxalis.cz, „OXALIS – to nejlepší z čaje a kávy“

OXALIS je mladá, pružně se rozvíjející česká společnost s moderním přístupem k zdravému životnímu stylu. Byla založena v roce 1993 a řadí se mezi přední evropské výrobce a distributory sypaného čaje a plantážní kávy. Hlavním posláním společnosti je nabídnout jedinečnou kvalitu, chuť, požitek a relaxaci u šálku čaje a kávy.

OXALIS nabízí více než 400 druhů čaje, například čaje zelené, černé, oolongy, bílé čaje, raritní čaje, rozvíjející se čaje a 40 druhů kávy. Vyvíjíme vlastní receptury a směsi čajů i kávy. Součástí široké nabídky je také rozsáhlý výběr čajového a kávového příslušenství i dárkového balení. Zárukou kvality, zdravotní nezávadnosti a bezpečnosti potravin jsou certifikáty Systém managementu jakosti podle ČSN EN ISO 9001:2001, Systém HACCP, P3- Total hygiene management – Ecolab, KEZ - BIO potravina a řada dalších, kterých je společnost držitelem.

Za celou dobu působnosti na tuzemském i zahraničním trhu OXALIS otevřel 22 firemních prodejen, uzavřel franchisingové smlouvy s více než 40 obchodními partnery a běžně prodává více než 300 tun čaje a kávy ročně. Své produkty dodává více než 800 stálým zákazníkům. Odběrateli jsou provozovatelé vlastních obchodních sítí i maloobchodu a řada dalších. Společnost exportuje do 28 zemí světa a vývoz dynamicky rozvíjí. Značka OXALIS v posledních letech úspěšně proniká do Portugalska, Nizozemska i zemí vzdálenějších, jako je Singapur, Spojené arabské emiráty a další.

Letos společnost získala za balení čajů Oxabag prestižní ocenění v soutěži pořádané obalovým institutem Syba a může tyto čaje označovat logem soutěže OBAL ROKU 2011.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee