česky - english

Jarní vlasové trendy: platinové blond a rovným střihům odzvonilo. Hitem jsou přirozené barvy a asymetrie

2012-04-05

PRAHA, 5. dubna 2012 Jaro je ideálním obdobím pro změnu účesu. Nejprve je ale dobré po zimě unavené vlasy oživit a dodat jim původní lesk. Díky maskám, kúrám a olejům budou vlasy na jaře zářit. Tyto přípravky je ale třeba používat správně.

„Na jaře je důležité vlasy, které jsou po zimě poničené, zregenerovat. V tomto období doporučuji návštěvu odborníka, který udělá diagnostiku vlasů, zjistí, jaký typ vlasů žena má, a doporučí jí ošetření vhodné přímo pro ni. Dobré je dát na vlasy přeliv, který jim dodá lesk. Může se stát, že na jaře vlasy začnou vypadávat, proto je dobré používat kromě běžné vlasové kosmetiky i tonikum a starat se nejen o vlasy ale i o pokožku. Pokud si žena s vypadáváním vlasů neví rady, měla by navštívit salon, ve kterém nabízejí masáže hlavy. Ty prokrvují pokožku, což stimuluje vlasové cibulky. Tím se omezí vypadávání vlasů,“ vysvětlila kadeřnice Markéta Brocková ze salonu Klier.

S jarem přicházejí i nové střihy a barvy. Výhodou od roku 2010 je, že se nosí prakticky všechno. Do popředí se dostávají přirozené barvy vlasů, populární jsou teplé odstíny. Hodně se nosí asymetrické střihy a takzvané průlivy. Naopak platinovou blond a klasické melíry požaduje stále méně zákaznic. U jemných vlasů je vhodné upozornit na určitý detail, čehož lze docílit barevným pruhem nebo podbarvením. Samozřejmě záleží i na tom, jak se ženy oblékají a jak se v daném účesu cítí. Pokud žena navštíví profesionální kadeřnický salon, určitě jí poradí, co by jí slušelo.

„Trendy sledují i muži. Ti, zejména v jarním období, nosí převážně krátké vlasy, stříhané strojkem. Muži, kteří mají vlasy delší, si je nechávají podholovat. V posledních letech se stalo populární žehlení vlasů, a to jak u žen, tak i u mužů. Při rovnání vlasů je třeba používat termoaktivní styling. Ten kolem vlasu vytvoří ochranný film, který zabrání tomu, aby se teplo dostávalo přímo k němu. Kromě ochrany mají termoaktivní přípravky i další přínos: prodlužují rovný efekt,“ řekla Tereza Benátčanová, marketingová manažerka společnosti FRISÖR KLIER správní s.r.o.

Aby byl výsledek dokonalý, je nezbytné kupovat kvalitní vlasovou kosmetiku. Největším omylem je nákup levných a nekvalitních přípravků v drogeriích. Problematické jsou přípravky 2v1. Z logiky jsou tyto přípravky nesmysl, protože šampon vlasy takzvaně otevírá a kondicionér naopak uzavírá a uhlazuje. Při použití takových přípravků pak vlasy nevědí, jak se „mají chovat“, a poškozují se. Pokud už zákazníci kvalitní vlasovou kosmetiku nakoupí, je důležité její správné používání.

„Nejčastějším problémem našich zákazníků jsou lupy nebo maštění vlasů. Oba problémy vznikají špatným mytím hlavy. Pro správné ošetření vlasů šamponem je nutné nanést odpovídající množství do dlaně, rozetřít do obou rukou a až následně aplikovat na vlasy. Na kvalitu vlasů má vliv i správné oplachování vlasových přípravků. Největší chybou je splachování vlasů ve vaně - do vlasů se při něm dostane víc nečistot, než v nich bylo. Zákazníky také upozorňujeme, aby nikdy nechodili spát s mokrými vlasy. Když toto pravidlo dodrží, zabrání jejich lámání. Ženy by také měly dávat pozor na to, jakým způsobem nosí kabelky. Pokud si vlasy skřípnou uchem kabelky, mohou je hodně poškodit,“ upozornila Markéta Brocková.

 

 

O společnosti FRISÖR KLIER, www.klier.cz, „Klier – vášeň, která spojuje.“

První Kadeřnictví Klier bylo otevřeno v německém Werdau/Sasko v roce 1948. Od té doby se síť kadeřnictví rozrostla na více než tisíc poboček v Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku, České republice a na Slovensku. V Česku má společnost prozatím 60 poboček, což z ní dělá největší síť kadeřnických salonů v České republice. Pobočky mají v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a v dalších městech. Síť kadeřnictví se neustále rozšiřuje. Své profesionální služby poskytují sedm dní v týdnu bez objednání.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee