česky - english

Oxalis: Čaj je vhodný dárek pro každého. Kvalitní čaje se dají pořídit už za 50 korun

2011-12-01

PRAHA, 1. prosince 2011 – Čaj je po vodě nejrozšířenějším nápojem na světě. Češi vypijí průměrně 260 šálků čaje ročně, o oblibě čaje tedy nemůže být pochyb ani u nás. Popularitu získávají i sypané čaje, které na český trh začala v 90. letech distribuovat společnost Oxalis. Nyní její nabídka obsahuje několik desítek druhů sypaného i porcovaného čaje, nechybí ani vánoční edice dárkových balení čajů.

“Hitem loňských Vánoc se stala dárková taštička se dvěma čaji Veselé Vánoce, která nechybí v nabídce ani letos. Novinkami jsou ovocné čaje Zimní slunovrat, Koření života, Jablko v županu nebo Rumantika obsahující rozinky, kousky švestek, plody dřišťálu obecného, kousky červené řepy, černý rybíz, květy granátového jablka, aroma, kousky malin a květy chrpy. Pro letošní rok jsme připravili zvláštní vánoční edici deseti různých druhů čajů, které jsou baleny do červeno-zlatých sáčků,“ upozornil na novinky Petr Zelík, zakladatel a vlastník společnosti Oxalis, která se specializuje na čaj a kávu.

Samostatnou skupinu tvoří čaje kvetoucí, které jsou perfektním dárkem, hezky vypadají a výborně chutnají. Lze je zakoupit jednotlivě nebo v dárkových baleních, která obsahují několik druhů kvetoucích čajů. Kvetoucí čaj je vázaný do kulovitých oříšků a uvnitř každého z nich je květ různých barev a velikostí. Po zalití horkou vodou se čaj rozvine a uvolní ukrytý květ. Pravý kvetoucí čaj je vyroben pouze z těch nejkvalitnějších lístků nejčastěji bílého čaje, ale také černého a zeleného.

„Čaj je jedním z nejvhodnějších dárků k Vánocům. Lze ho dát v podstatě komukoli, potěší rodinné příslušníky i kolegy v práci. Stačí jen trochu znát jejich chutě a vybrat ten správný druh. V sortimentu máme klasické sypané čaje, jako jsou zelené, černé a ovocné, ale i čaje aromatizované například s příchutí vanilky nebo skořice. Vhodný dárek u nás tedy najde skutečně každý. Prodáváme i čaje porcované, rooibos a honeybush. Vánoční atmosféru navodí už jen názvy jednotlivých čajů, například Novoroční přání, Sváteční čaj nebo Rooibos  Advent. Všechny tyto čaje stojí kolem 50 korun,“ řekl Petr Zelík.

Zákazníci si mohou čaje koupit několika způsoby. Objednávku lze uskutečnit prostřednictvím internetu v e-shopu nebo e-mailem, telefonicky přes záznamník nebo ji jde odeslat faxem či poštou. Oxalis dodává zboží do čtyř pracovních dnů od obdržení objednávky. Kromě toho má společnost po celém Česku 21 prodejen.

„Protože nákupy na našich internetových stránkách během předvánočního období každoročně stoupají, chceme zákazníkům orientaci v internetovém obchodě usnadnit. Proto zde nyní naleznou speciální Vánoční oddělení, kde je umístěno zboží vhodné jako dárek. Jsou zde vánoční tašky, různé druhy vánočních čajů, vánoční čokoláda, ale i příslušenství určené k přípravě čaje a kávy,“ doplnil Petr Zelík.

 

Tipy od Oxalisu na přípravu dobrého šálku čaje

·         Použijte předehřátou konvici nebo šálek.

·         Voda k přípravě by měla být vždy čerstvá a studená.

·         Přiveďte vodu do bodu varu. Udržujte ji ve varu pouze krátce, aby se z ní nevytratily kyselé látky, které mají význam pro uvolnění osobité čajové vůně.

·         Čajové lístky nebo sáček zalijte v případě černého čaje vroucí vodou. Voda při přípravě zeleného čaje by měla být ochlazena na zhruba 60 až 80 stupňů Celsia. Vždy však nejdříve musí projít bodem varu. Poté je třeba chvíli počkat, než zchladne na požadovanou teplotu.

·         Černý čaj louhujte tři až pět minut, zelený maximálně tři minuty.

 


O společnosti OXALIS, www.oxalis.cz „OXALIS – to nejlepší z čaje a kávy.“

OXALIS je mladá, pružně se rozvíjející česká společnost s moderním přístupem k zdravému životnímu stylu. Byla založena v roce 1993 a řadí se mezi přední evropské výrobce a distributory sypaného čaje a plantážní kávy. Hlavním posláním společnosti je nabídnout jedinečnou kvalitu, chuť, požitek a relaxaci u šálku čaje a kávy.

OXALIS nabízí více než 400 druhů čaje, například čaje zelené, černé, oolongy, bílé čaje, raritní čaje, rozvíjející se čaje a 40 druhů kávy. Vyvíjíme vlastní receptury a směsi čajů i kávy. Součástí široké nabídky je také rozsáhlý výběr čajového a kávového příslušenství i dárkového balení. Zárukou kvality, zdravotní nezávadnosti a bezpečnosti potravin jsou certifikáty Systém managementu jakosti podle ČSN EN ISO 9001:2001, Systém HACCP, P3- Total hygiene management – Ecolab, KEZ - BIO potravina a řada dalších, kterých je společnost držitelem.

Za celou dobu působnosti na tuzemském i zahraničním trhu OXALIS otevřel 22 firemních prodejen, uzavřel franchisingové smlouvy s více než 40 obchodními partnery a běžně prodává více než 300 tun čaje a kávy ročně. Své produkty dodává více než 800 stálým zákazníkům. Odběrateli jsou provozovatelé vlastních obchodních sítí i maloobchodu a řada dalších. Společnost exportuje do 28 zemí světa a vývoz dynamicky rozvíjí. Značka OXALIS v posledních letech úspěšně proniká do Portugalska, Nizozemska i zemí vzdálenějších, jako je Singapur, Spojené arabské emiráty a další.

Letos společnost získala za balení čajů Oxabag prestižní ocenění v soutěži pořádané obalovým institutem Syba a může tyto čaje označovat logem soutěže OBAL ROKU 2011.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee