česky - english

Koncem roku vyprší mnoha lidem pracovní smlouvy. Nové zaměstnání je lepší hledat už teď

2011-11-30

PRAHA, 30. listopadu 2011 – Závěr roku se blíží a s ním i konec mnoha pracovních smluv. Jak efektivně hledat nové uplatnění? Vyšší šanci na úspěch mají ti, kteří se aktivně nabídnou přes pracovní portály na rozsáhlých profesních sítích. Stále oblíbenější je u zaměstnavatelů také životopis doplněný videovizitkou.

 

„Důležité je, aby se lidé nebáli přijít a nechat si poradit. Uchazeči o zaměstnání se často mylně domnívají, že je ihned při první reakci na inzerovanou nabídku zaměstnavatel přijme, proti však mluví jejich špatně sestavené životopisy i neschopnost prezentovat své úspěchy a dovednosti,“ upozornil majitel pracovního portálu profiCV David Kinter.

Pokud má pracovník termínovanou smlouvu s datem vypršení 31. prosince 2011, může se už nyní obrátit na pomoc personální agentury nebo Úřadu práce České republiky, jejichž služby budou od příštího roku úzce propojeny. „Bez ohledu na trvání pracovního poměru lze podat u kterékoli krajské pobočky Úřadu práce žádost o zařazení do evidence zájemců o zaměstnání nebo se pouze informovat o volných pracovních místech. Další možností je pak využití služeb agentury práce,“ potvrdila Veronika Bočanová z advokátní kanceláře Vych & Partners.

Servis personální agentury začíná konzultací s HR specialistou, který uchazeči pomůže sestavit správně strukturované CV a dotyčnému poradí, k jakým pracovním pozicím by měl směřovat. Relativní novinkou na trhu je pak možnost natočit vlastní videoprofil. „Doplněk klasického životopisu na pracovním portálu ProfiCV je videovizitka, ve které uchazeč cíleně vyzdvihuje své schopnosti a reálně hodnotí prostor pro svůj další rozvoj. Díky videoprofilu se uchazeč prezentuje stejně, jako kdyby byl v prvním kole výběrového řízení. Na první pohled je zde vidět, do jaké hloubky je schopen o svých zkušenostech hovořit a čím je může doložit,“ popsal David Kinter a dodal, že zaměstnavatelé při výběru budoucích pracovníků preferují především schopnost fungovat v týmu, komunikovat s interním i externím zákazníkem a vysoko kladou také projevenou motivaci.

„Důležitým ukazatelem je pro nás narůstající poptávka zaměstnavatelů po našich kandidátech, kteří se vždy prezentují uceleným videoprofilem. Mezi nejžádanější profese patří odborníci se specializací, zejména v oblasti IT. Dále jde o pozice v prodeji a obchodu včetně administrativy. Naše služby všem uchazečům o práci poskytujeme zdarma,“ řekl Kinter. Ve chvíli, kdy o někoho z databáze projeví zaměstnavatel zájem, je dotyčný svým HR konzultantem informován o společnosti, která si ho vybrala, o struktuře druhého kola, tedy pohovoru, který s ním bude veden, a o materiálech, jež by měl při osobním setkání potenciálnímu zaměstnavateli předložit.

Sami odborníci přiznávají, že možnosti uplatnění v jednotlivých regionech kopírují míru nezaměstnanosti. Podnět k větší spolupráci personálních agentur s místními pracovišti Úřadu práce přinese od 1. 1. 2012 nová legislativa. „Jedná se o takzvané sdílené zprostředkování zaměstnání, kdy Úřad práce bude moci své služby zajišťovat skrze agentury,“ uvedla specialistka na pracovní právo Veronika Bočanová. „Například regionální agentury, s podporou Úřadu práce České republiky, budou efektivněji přiřazovat vhodná místa k daným uchazečům,“ doplnil David Kinter, jehož ProfiCV funguje on-line a v devíti kamenných pobočkách po celé ČR.

 

 

O společnosti JOBVIZE s.r.o. a projektu profiCV.com

Společnost JOBVIZE s.r.o. byla založena v září 2011 podnikatelem Davidem Kinterem za účelem poskytování kompletních služeb při výběru kandidátů na pracovní pozice pomocí tzv. videoprofilů. Týmy HR specialistů působí v devíti krajských městech České republiky a nabízejí klientům koncepci funkčního, finančně nenáročného a časově optimálního recruitmentového modelu. Firemní portál profiCV.com v současné době soustřeďuje přes 4500 poptávaných pracovních pozic a eviduje 8300 videoprofilů. Mezi hlavní klienty profiCV.com z řad zaměstnavatelů patří Sodexo, Servind a další společnosti zabývající se informačními technologiemi a telekomunikací. Ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové přispívá JOBVIZE s.r.o. na projekty, které umožňují dětem vyrůstat v rodině. Zavázala se k celoročnímu darování příspěvku ve výši 2 % z ceny za videoprofil zhlédnutý klientem.

 

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee