česky - english

Bonatex: Nejoblíbenější materiál pro plážové osušky je kvalitní bavlna s bambusovým vláknem

2011-06-07

PRAHA, 7. června 2011Bytový textil? Z barev letos letí hlavně přírodní odstíny barev, jako třeba hnědá, béžová, zelená nebo fialová – hitem se stává bordó. Materiály s příměsí bambusového vlákna jsou hitem nejen u osušek, velmi oblíbené jsou z těchto materiálů i ručníky a další koupelnové vybavení. Ručníky se prodávají více než osušky, a to o 20 procent. Osušek se ale i tak v internetovém obchodě prodá téměř 350 za jeden měsíc.

„Materiály, hlavně tedy bavlna, s příměsí bambusového vlákna mají výborné funkční vlastnosti. Lépe sají, tkanina je hebčí a příjemnější na dotek. Bambusové vlákno dává materiálu lepší lesk, ručníky a osušky tak vypadají lépe. Savost díky bambusovému vláknu je dokonce až čtyřikrát vyšší než u běžné bavlny. A bambusové vlákno dodává i důležitou antibakteriální schopnost,“ uvedl Martin Kudelka, obchodní ředitel Bonatex.cz.

Koupelnové vybavení se stává doplňkem, někdy až ozdobou celé koupelny. Osušky, ručníky, župany či předložky jsou vybírány tak, aby s interiérem ladily a dodaly koupelně celistvost. V létě jsou oblíbené výraznější barvy a vzory. Velmi dobře se tak prodávají osušky růžové, fialové, zelené, modré a hodně letos letí bordó. Ze vzorů jsou letos zajímavé květiny, puntíky, klasické pruhy a různé ornamenty. Kromě kvality materiálu je nejen u osušek, ale i u ručníků důležité zpracování.

„Ručníky doporučujeme kupovat vždy s pevným zakončením, aby držely tvar i po více vypráních. Je také dobré sledovat kvalitu materiálu – tedy hustotu a délku smyček. Tenké ručníky a osušky jsou vždy méně kvalitní a hůře sají. Čím vyšší gramáž tkaniny, tím je zboží lepší. Totéž samozřejmě platí třeba pro osušky a župany,“ řekl Martin Kudelka.

Dalším artiklem, který velmi příjemně doplňuje koupelnu, je župan. Poptávka po kvalitních županech podle společnosti Bonatex stále výrazně stoupá, přičemž převažuje poptávka po kvalitě nad cenou. Z barev letí především růžová a modrá, stále oblíbenější jsou také béžová, bordó nebo třeba oranžová. Z materiálů je nejoblíbenější stoprocentní polyester.

U županů pozorujeme, že je pořád nejoblíbenější délka do půlky lýtek a s kapucí. Zkrátka župany, do kterých se dá pořádně zabalit. Materiály jsou dnes velmi příjemné na dotek, takže se skvěle nosí. Barvy se pak hodně vybírají podle tónů koupelny nebo prostě podle oblíbené barvy. V létě pak slouží župany u moře nebo třeba na koupališti i jako osuška, takže je dobré vybírat kvalitní savé materiály,“ doplnil Martin Kudelka z Bonatex.cz.

V létě jsou oblíbenější větší osušky, které se hodí na osušení, zabalení nebo i jako podložka. Velmi oblíbené jsou pak sady – ručníky, osušky, žínky, předložky – v jednom tónu a vzoru, aby koupelna nevypadala jako barevný cirkus.

 


O společnosti Bonatex, www.bonatex.cz

 

E-shop Bonatex.cz je dalším z e-shopů provozovaných společností ASTRATEX, s. r. o. se sídlem v Červeném Kostelci, významným prodejcem spodního prádla, plavek a košilek s desetiletou tradicí. Ročně společnost ASTRATEX s. r. o. obslouží desítky tisíc nakupujících v České republice a na Slovensku. O jejich spokojenosti vypovídá to, že vysoké procento z nich svůj nákup opakuje. Vizí projektu Bonatex.cz je vybudovat e-shop s nejširší možnou nabídkou ložního prádla a poskytovat svým zákazníkům a zákaznicím špičkové služby.

 

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee