česky - english

Bonatex: V ložnici letí bavlněný satén, hedvábný satén, Perkal a Tencel – proužky, kostky i kytičky

2011-03-15

PRAHA, 15. března 2011 – Stoprocentní bavlna, kdysi tak oblíbená, je dnes v moderních ložnicích považována za velmi konzervativní. Nahrazují ji nové, velmi kvalitní materiály, třeba bavlněný satén nebo Perkal. Povlečení se stává dominantou ložnice a dnes je již otázkou dobrého vkusu. Stále více lidí tak dává přednost luxusním látkám i vzorům. Mezi hlavní trendy současnosti patří materiály z přírodních surovin.

„Lidé stále více vnímají povlečení jako velmi důležitou součást ložnice a designovou záležitost. Velmi moderní je povlečení z bavlněného saténu nebo Perkalu, což je vysoce kvalitní značková bavlna první jakosti. Perkal je hustě a jemně tkaná látka se speciální úpravou zabraňující vzniku žmolků. V moderním vybavení ložnice tedy převládají kvalitní materiály s nemačkavou úpravou, které se dobře udržují a jsou velmi příjemné na dotek a spaní,“ uvedl Martin Kudelka, obchodní ředitel Bonatex.cz.

Kromě Perkalu útočí na první příčky popularity povlečení z bambusové bavlny a z celulózy, která má skvělé funkční vlastnosti, jako je odvádění vlhkosti od těla a regulace teploty. Prim mezi materiály dnes ale hraje především bavlněný satén. Ten je velmi jemný na dotek a na rozdíl od klasického saténu vůbec nestudí.

Co se týká barev a vzorů na povlečení, letí proužky, kostky i kytičky. V podstatě se dá konstatovat, že nyní jsou IN výrazné barvy a postel se stává opravdovou dominantou ložnice, která ale v ideálním případě se zbytkem místnosti ladí. Nejoblíbenější jsou syté barvy, například červená, vínová, fialová, a dokonce se stále více prodává i tmavě hnědá a černá. Jediný styl, který se v trendech výrazněji probojoval do popředí, je návrat k secesi, tedy secesní vzory v různých výrazných barvách.

Absolutní novinkou pro tento rok jsou zajímavé materiály – hedvábný satén a Tencel. Hedvábný satén je nejznámějším využitím hedvábí, díky svému ryze rostlinnému složení nechá pleť volně dýchat, a je proto velmi příjemný. Tencel je pak v naší nabídce letos poprvé, ale pro své skvělé vlastnosti se už stihl stát hitem,“ řekl Martin Kudelka.

Tencel je materiál získaný z celulózy s výjimečnými antibakteriálními a absorpčními účinky. Díky nízké tuhosti vláken je velmi jemný, a je tak vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou. Mezi hlavní přednosti povlečení Tencel patří vysoká schopnost absorpce vlhkosti, která je dokonce až o 50 procent vyšší než u bavlny. Vzhledem k těmto vlastnostem je materiál v podstatě i plně antibakteriální, protože odvedením vlhkosti od těla nedává šanci množení bakterií.

„Nejlépe se prozatím prodává bavlněný satén, ale očekáváme velký úspěch nových materiálů. Lidé nejčastěji kupují celé sady ložního prádla, tedy povlečení na dvoulůžka, prostěradlo a velmi často i dekorační polštářky pro doladění vzhledu. Z prostěradel mají největší úspěch ta z bavlněného saténu a froté. Také velmi vzrostl prodej chráničů matrací, ty totiž dokážou výrazně prodloužit životnost matrace. A dnes se již ty opravdu kvalitní dělají z materiálu bez obsahu kadmia, takže jsou vhodné i pro miminka,“ shrnul Martin Kudelka, obchodní ředitel Bonatex.cz.

 

 

 

O společnosti Bonatex, www.bonatex.cz

 

E-shop www.bonatex.cz je dalším z e-shopů provozovaných společností ASTRATEX, s. r. o. se sídlem v Červeném Kostelci, významným prodejcem spodního prádla, plavek a košilek s desetiletou tradicí. Ročně společnost ASTRATEX s. r. o. obslouží desítky tisíc nakupujících v České republice a na Slovensku. O jejich spokojenosti vypovídá to, že vysoké procento z nich svůj nákup opakuje. Vizí projektu Bonatex.cz je vybudovat e-shop s nejširší možnou nabídkou ložního prádla a poskytovat svým zákazníkům a zákaznicím špičkové služby.

 

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee