česky - english

Videoprofil namísto klasického CV: zájemci už nemusí do Prahy. Úspora času i energie stoupá

2011-10-19

PRAHA, 19. října – Vyniknout z davu na pracovním trhu je složité. A každého zájemce o nové zaměstnání trápí řada otázek s tím spojených. Jak na sebe upozornit? Jak dokázat, že jsem lepší než desítky dalších kandidátů? Řešení v podobě videoprofilů objevil David Kinter v USA a s úspěchem ho přenesl do českého prostředí. Nahrát svůj audiovizuální životopis mohou nyní všichni zájemci zdarma v devíti krajských městech republiky na pobočkách profiCV.com.

 

„Portálem profiCV.com navazuji na své předchozí aktivity, nový projekt však nabízí další a propracovanější služby. Žadatel může získat práci do týdne,“ prozradil Kinter. Registrací na profiCV.com a vytvořením vlastního videoprofilu si uchazeči o zaměstnání ušetří spoustu nervů s prvními selektivními pohovory, společnosti zase díky spolupráci s profiCV.com získají čas jinak strávený s nevhodnými kandidáty. „Systém dokáže generovat patnáctivteřinové upoutávky uchazečů o práci, které si může potenciální zaměstnavatel prohlédnout zdarma. Uvidí v nich jméno, vzdělání, požadovaný plat i poslední vykonávanou funkci. Pokud se mu konkrétní člověk líbí, platí až za další odkrývání informací,“ přiblížil velké pozitivum projektu Kinter.

Výběrová řízení nebývají příjemná ani jedné straně procesu. Zaměstnavatel je odkázán na stoh stejných papírových CV bez jakékoli jistoty, že mu poskytnou věrohodnou výpověď o uchazečích. Žadatel o práci pak často ztrácí čas i energii na úvodních pohovorech, které mají mnohdy jediný účel – uchazeče si prohlédnout. David Kinter přišel s nápadem, který uleví oběma. Videoprofily nejprve natáčel pod hlavičkou společnosti RedJOB, nyní založil novou společnost JOBVIZE s portálem profiCV.com a projekt rozšířil na území celé ČR. Zájemci o videoprofil už nemusí cestovat pouze do Prahy, kontaktní místa společnosti, kde lze bezplatně nahrát krátký spot o sobě, naleznou také v Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Pardubicích, Liberci, Ústí nad Labem a Olomouci.

Další novinkou, kterou profiCV.com nabízí, je takzvaný profil na míru, tedy video, které se přímo váže k inzerované pozici. „Firma třeba hledá PR manažera a dá nám otázky k té konkrétní funkci. K nám na pobočku pak přijde uchazeč, který podle vyplněného formuláře vyhovuje zadaným kritériím, a my mu rovnou nabídneme, jestli by si nechtěl natočit video na pozici PR manažera v dané firmě. Namísto dvou zdlouhavých kol výběrového řízení tohle trvá pár minut,“ popsal Kinter.

Na všech devíti pobočkách v ČR mají uchazeči o zaměstnání kompletní servis profiCV.com zdarma. Ostych před kamerou pomůže každému překonat videoprezentace s návodem, jak se mají lidé chovat při natáčení profilu, který nahrála bývalá populární moderátorka Mirka Čejková. A pokud není uchazeč s nahrávkou spokojený, může proces opakovat, dokud si výsledkem nebude stoprocentně jistý.

„Struktura naší klientely je široká, nedá se říct, že bychom měli jen vysokoškoláky nebo jen středoškoláky. V současnosti portál obsahuje přes 4500 poptávaných pracovních pozic a náš systém hlídá, aby inzeráty nebyly starší než 30 dní, pak je obměňuje,“ uvedl Kinter.

 

 

O společnosti JOBVIZE s.r.o. a projektu profiCV.com

Společnost JOBVIZE s.r.o. byla založena v září 2011 podnikatelem Davidem Kinterem za účelem poskytování kompletních služeb při výběru kandidátů na pracovní pozice pomocí tzv. videoprofilů. Týmy HR specialistů působí v devíti krajských městech České republiky a nabízejí klientům koncepci funkčního, finančně nenáročného a časově optimálního recruitmentového modelu. Firemní portál profiCV.com v současné době soustřeďuje přes 4500 poptávaných pracovních pozic a eviduje 7800 videoprofilů. Mezi hlavní klienty profiCV.com z řad zaměstnavatelů patří Sodexo, Servind a další společnosti zabývající se informačními technologiemi a telekomunikací. Ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové přispívá JOBVIZE s.r.o. na projekty, které umožňují dětem vyrůstat v rodině. Zavázala se k celoročnímu darování příspěvku ve výši 2 % z ceny za videoprofil zhlédnutý klientem.

 

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee