česky - english

Vhodné čaje pro děti: ovocné, díky vysokému obsahu fruktózy se nemusí doslazovat

2011-09-14

PRAHA, 14. září 2011 – Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší, proto by měl dbát na kvalitu čaje, který jim dává. Společnost Oxalis, přední evropský výrobce a distributor sypaných čajů, má ve své nabídce řadu čajů vhodných pro děti. Ideální jsou například různé druhy ovocných čajů, rooibos nebo honeybush. Neobsahují totiž tein. Obecně se pro děti nehodí čaje obsahující tein, například čaje černé, bílé nebo zelené.

„V naší nabídce máme celou řadu čajů vhodných pro děti od tří let. Oblíbená je například Mirabelka nebo letošní novinky Meruňky s tvarohem, Jablko v županu a Pohádkové sny. Všechny tyto čaje patří mezi ovocné čaje bez ibišku, v chuti jsou sladší, a proto nepotřebují doslazovat. Vždy ale záleží na individuální chuti, “ uvedl Petr Zelík, zakladatel a vlastník společnosti Oxalis, která se specializuje na čaj a kávu.

Součástí nabídky je i pestrá paleta sypaných čajů s ibiškem. Ibišek má vysoký obsah vitaminů, zejména vitaminu C, obsahuje antioxidanty a má protizánětlivé a dezinfekční účinky. Čaje s ibiškem jsou vhodné jak pro děti, tak pro těhotné a kojící ženy. Tyto čaje mají kyselejší chuť, pro děti je tedy vhodné dosladit je například medem.

„Ovocných čajů s ibiškem naleznou zákazníci v našich prodejnách i na našich internetových stránkách velké množství, je to například Medvídek Pú, Babiččina zahrádka, Brusinkový krém, Karkulčin košík, Sněhová královna nebo novinky Mandarinka a Zimní pohádka. Tyto čaje obsahují pouze to nejlepší z přírody, jako například bezinky, brusinky, kousky jablek nebo jahod a samozřejmě ibišek. Další novinkou v našem sortimentu je čaj Potěšené bříško, kouzelná kombinace sladkých jahod a bílé čokolády, což mají děti velmi rády,“ představil nový dětský čaj Petr Zelík.

CO JE TO ROOIBOS?
Rooibos je keř tvořený tenkými větvičkami a malými jehličkovitými lístky. Je jedinečným přírodním zdrojem minerálů, vitaminů, stopových prvků, antioxidantů a pro tělo blahodárných účinků, navíc obsahuje ve správné míře fluor – prvek, který je základním předpokladem pro správný vývoj chrupu.

Rooibos čaje mají velmi příjemnou nasládlou chuť a jsou lahodné jak teplé, tak studené. Pro děti z našich čajů doporučil tuto trojici: Rooibos Dětský úsměv, Rooibos Třešeň v čokoládě a Rooibos Chladivé jahůdky, který obsahuje zelený rooibos v bio kvalitě,“ doplnil Petr Zelík.

CO JE TO HONEYBUSH?
Honeybush je příbuznou rostlinou známějšího rooibosu. Čaj honeybush je získáván z keřů divoce rostoucích na jihu Afriky. Za svůj název vděčí omamné medové vůni. Působí proti alergiím a poruchám spánku, obsahuje mnoho důležitých vitaminů a minerálních látek, povzbuzuje chuť k jídlu a pomáhá při zažívacích potížích.

„Z naší široké nabídky je pro děti vhodný například lahodný Honeybush Tajné přání s rozinkami a kousky banánů. Tento čaj má nezaměnitelnou medovou chuť s tóny hroznů a oříšků,“ doplnil Petr Zelík.


JAK SPRÁVNĚ PŘIPRAVIT ČAJ?
„Příprava čaje pro děti a dospělé se příliš neliší. Na našich stránkách www.oxalis.cz je u každého čaje doporučený postup připravy, který není nijak složitý ani časově náročný. Pokud připravujeme bylinkový čaj pro děti, je potřeba snížit dávkování zhruba na polovinu běžné dávky. Při tom hodně záleží na věku dítěte a typu bylinky. Všechny čaje se dětem v létě dají připravit v podobě ledového nápoje, protože skvěle chutnají také ve studené podobě,“ vysvětlil Petr Zelík.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee