česky - english

Čeští manažeři už nepreferují lehká jídla – IN jsou vaječné snídaně a netradiční zpracování klasických jídel

2010-09-08

PRAHA, 8. září 2010 - Převážná část české business klientely opustila jogurtové snídaně s cornflakes, lehké saláty bez dresinku k obědu i chození spát bez večeře. V posledních měsících se potvrdil návrat k vaječným snídaním s pečenou slaninou či párečky nebo šunkou. Oblíbenými se stávají takzvaná vejce na přání - každý si může říct, jak upravená vajíčka požaduje. K lehkým a zdravým snídaním dnes tíhne už jen asi 20 procent tuzemských manažerů.

„Čerstvě vymačkaná šťáva z ovoce zůstává populární. Dnešní zákazníci z business sféry vyžadují takzvané freshe v různých kombinacích, například jablko s mrkví, či netradiční šťávy - například melounové a samozřejmě čerstvé džusy. Velice stouply nároky i na kvalitní a kvalitně připravenou a podávanou čerstvou kávu, na vrchol popularity se vrací mátový a zázvorový čaj," vyjmenoval Daniel Rychtr, manažer restaurace Corso Café.

Nároky však stoupají i v jiných ohledech. Hlavním aspektem je určitě poloha restaurace, která by měla být v blízkém dosahu místa manažerovy práce. V případě pracovní schůzky záleží na reprezentativnosti prostor a celkové atmosféře restaurace, důležitá je vhodně vybraná hudba, klid k jednání, bezplatné připojení k internetu a denní business noviny. K tomu je samozřejmě zapotřebí profesionální obsluha a zajímavá nabídka jídel z čerstvých surovin.

„Rozhodně neplatí, že vysoce postavená a finančně zajištěná klientela je ochotna utratit za oběd cokoli. Pokud se hovoří o cenové hladině, je pro české manažery psychologická hranice poledního menu většinou v horní výši 150 korun. U nižších pracovních pozic pak mezi stokorunou a 130 korunami," upřesnil Rychtr. „Obrovský důraz je ovšem kladen na rychlost obsluhy. Pro většinu business klientů je velmi důležitý čas, a proto upřednostňují rychlý oběd, maximálně o dvou chodech - na výdej poledního menu pak nejsou ochotni čekat déle než deset minut," doplnil Rychtr.

Jde-li o pracovní schůzku, není rychlost prioritou, proto se výběru jídel i počtu chodů věnuje zvláštní pozornost. Velmi populární jsou mezi předkrmy tataráčky z lososa, jako hlavní chod drží již několik měsíců prim boloňské lasagne s čerstvým hovězím masem a korunou obědů se stávají originální dezerty. Na nejvyšších příčkách pomyslného žebříčku se drží například cheesecake z domácího kozího sýra. Na závěr samozřejmě nesmí chybět malé espresso či profesionálně připravené cappuccino. Nejčastějším nápojem je perlivá a neperlivá voda, popularitu získává i domácí ledový čaj. I v případě výběrů náročných jídel však nechtějí tuzemští businessmani čekat déle než 20 minut.

„Velmi IN se stávají tapas, které předcházejí večeřím a začínají být populární už od brzkých odpoledních hodin. Velmi žádané jsou kachní či zvěřinové paštiky, tataráček z hovězí svíčkové, některé z exkluzivních francouzských a švýcarských sýrů nebo marinovaný lilek či plněné papričky. U tapas je možné objednat si množství dle přání, stává se nám tak, že si klienti dávají od každého trochu, aby ochutnali všechny nabízené dobroty. K tapas pak neodmyslitelně patří sklenka dobrého vína. Manažeři ovšem nestojí o výběr ze dvou značek - jejich počet musí dosahovat několika desítek z celého světa," shrnul Daniel Rychtr, manažer restaurace Corso Café.


O společnosti Corso Café

Kavárna Corso Café byla uvedena do provozu v prosinci 2009. Filozofie Corso Café se opírá o perfektní servis, prvotřídní kávu a výborné jídlo - to vše ve spojení s nezapomenutelnou atmosférou. Šéfkuchař připravuje zajímavé pokrmy a nápoje vyrobené z vysoce kvalitních a čerstvých surovin. Cílem provozovatelů Corso Café je nabízet pouze kvalitní služby, pokrmy a nápoje tak, aby byli zákazníci vždy spokojeni. Svou polohou v centru Prahy je Corso Café ideálním místem pro pracovní jednání, obchodní schůzky či pro odpolední posezení s kávou na terase s výhledem na Obecní dům.

 

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee