česky - english

AAABYTY.CZ: Díky ekonomické krizi se rozšířil výběr schopných makléřů, stoupá chuť se učit

2010-05-11

PRAHA, 11. května 2010 - Volná pracovní doba, kvalitní zaškolení nezkušených obchodníků, nulové náklady spojené se vstupem do branže, až 52procentní podíl z provize realitní kanceláře či technické a informační zázemí jsou podle realitní kanceláře AAABYTY.CZ hlavními důvody atraktivity práce makléře. V době ekonomické krize je navíc na výběr ze skutečně schopných lidí. Výběrová řízení se za poslední dva roky zkrátila na pouhé dva týdny.

„Za poslední tři měsíce jsme ke spolupráci přizvali 18 nových makléřů - a mezi zájemci bylo opravdu na výběr. Ve srovnání například s rokem 2008 jde o úplně jinou situaci. V té době se schopní lidé hledali velmi obtížně a výběrová řízení se neúměrně vlekla - pohybovala se v průměru kolem dvou měsíců. Dnes stačí zadat sebedetailnější inzerát a je z koho si vybírat. A to nehledě například na míru nezaměstnanosti v regionu - v Ústeckém či Moravskoslezském kraji se hlásí stejně zájemců jako například v Praze," uvedl Otakar Šmíd, ředitel realitní kanceláře AAABYTY.CZ.

Výrazně u nových adeptů vzrostla i chuť se sebevzdělávat. To je pro práci realitního makléře naprosto nezbytné - pensum nutných znalostí z oblasti práva, realit a stavebnictví je značně vysoké. Realitní kanceláře jdou v posledních letech více cestou interního vzdělávání a základní třídenní kurs dovedností je nezbytnou podmínkou. Následují kursy obchodních dovedností, argumentační kursy a školení k legislativním změnám.

„Samotné vzdělání pro práci makléře nerozhoduje. Základní podmínkou je pracovitost, obchodní duch, vhodná asertivita, spolehlivost a dochvilnost, pečlivost a obecně příjemné vystupování. Naopak naprosto nevhodné jsou pozdní příchody na setkání s klienty, lenost a pomalost při řešení problémů. Arogance v jakékoli podobě je důvodem k okamžitému ukončení spolupráce. Dost problémů by měl ten, kdo nezvládá základní počítačové dovednosti - v realitním světě, který probíhá především na internetu," vyjmenoval Otakar Šmíd.

Realitní společnosti shodně potvrzují, že u schopných makléřů stále přetrvává zájem především o práci na živnostenský list. Bez problémů oželí zaměstnanecké výhody, jako jsou stravenky či jistoty plynoucí ze zákoníku práce. Atraktivní je pro ně především možnost neomezeného výdělku. Makléři si při odpovídajícím pracovním nasazení mohou vydělat i sto tisíc korun měsíčně. Se vstupem do realitní branže navíc nejsou spojeny žádné náklady, jako je například pronájem kanceláře a podobně. O to vše se stará právě realitní kancelář.

Široký výběr kandidátů je velmi důležitý i vzhledem ke stoupajícím nárokům poptávajících i kupujících. Co platilo před třemi lety za nadstandard, je dnes naprosto běžnou službou. „Cenové analýzy a srovnání jsou dnes považovány za naprostou samozřejmost. Vysoké požadavky jsou kladeny též na perfektní znalost lokality včetně občanské vybavenosti a na cenovou mapu oblasti. Zájem stoupá také o poprodejní servis - tedy o asistenci makléře až do zaplacení daně z převodu nemovitostí. Prodávající zvýšili své nároky na prezentace nemovitostí - ať už v případě developerských projektů či secondhandového bydlení. Chtějí výrazné označení a velmi kvalitní prezentace. To všechno dnes musí makléř zvládat bez jediného zaváhání," uzavřel Otakar Šmíd, ředitel realitní kanceláře AAABYTY.CZ.


O realitní kanceláři AAABYTY.CZ

Realitní kancelář AAABYTY.CZ je jednou z kapitálově nejsilnějších realitních kanceláří na trhu v České republice a jednou ze tří největších realitních kanceláří z pohledu počtu prodaných nemovitostí. Na tuzemském realitním trhu funguje od roku 2005. Aktuálně spolupracuje s více než 120 makléři a 12 převodci.

Během prvního pololetí roku 2009 disponovala nabídka kanceláře měsíčně v průměru téměř 1100 nově zařazenými nemovitostmi. Objem prodaných nemovitostí překročil měsíčně bezmála 300 milionů korun. Prostřednictvím realitní kanceláře shánělo nemovitost téměř šest tisíc nových poptávajících měsíčně.

AAABYTY.CZ disponují sítí poboček a obchodních míst v celé České republice. Majoritním akcionářem realitní kanceláře je společnost SPGroup s kapitálovým zázemím, majetkem v portfoliu v hodnotě 4,5 miliardy korun.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee