česky - english

Čtyřhvězdičkový Aquapalace Hotel Prague získal jako nového šéfkuchaře Martina Jiskru

2009-12-09

PRAHA, 9. prosince 2009 - Novým šéfkuchařem čtyřhvězdičkového Aquapalace Hotelu Prague se stal Martin Jiskra. Na pozici přichází se zkušenostmi například z hotelů Alcron, Corinthia Towers či Grandhotel Pupp. V Aquapalace Hotelu Prague má Martin Jiskra na starosti gastronomickou nabídku restaurací, banketů a cateringových služeb a také vzdělávání personálu výroby.

„Za hlavní cíl mého působení v Aquapalace Hotelu Prague považuji zaplnit krásné prostory restaurace Astra hosty na oběd i na příjemné relaxační à la carte večeře. Dále zařadit se po bok velkých kvalitních hotelů s tradicí a být jim naprosto adekvátním konkurentem. A také dostat hotel a restauraci do povědomí pražských šéfkuchařů," popsal svou pracovní náplň ze svého pohledu šéfkuchař Martin Jiskra.

Sedmačtyřicetiletý Martin Jiskra působil vedle výše uvedených prestižních českých hotelů řadu let v cizině. Z vlastní iniciativy i z potřeb zaměstnavatelů své umění předváděl tři roky v Rakousku, stejně tak dlouho i ve Spojených státech, dva roky v Anglii a jeden rok v Japonsku, kde získal rozsáhlou praxi v restauracích v Tokiu, Nagoji, Kjótu a Takasaki. Díky svým zkušenostem byl pověřen přípravou a otevřením japonské restaurace Miyabi v Praze. Úspěšné bylo i jeho působení v USA. Po dvou letech vedení luxusní francouzské restaurace Paul Bocuse - Papillion tato restaurace získala v roce 1997 ocenění Nejlepší restaurant státu Colorado. Krátkodobě vařil také v Německu, Maďarsku, na Maltě, ve Španělsku, v Singapuru, Tunisku, na Kypru, ve Francii a v Rusku. Na vyžádání vařil u Yashim hsal hal Shamiin, člena kuvajtské královské rodiny. Za svou práci byl vybrán do francouzského profesního sdružení Chaine des Rotiseure. V roce 2002 se jeho jméno a životopis zařadily do encyklopedie významných osobností České republiky Who is Who a v roce 2004 i do encyklopedie Who is Who - World chefs.

Martin Jiskra je ženatý. Mezi jeho koníčky patří práce na zahrádce a klidné sportovní aktivity s dětmi - konkrétně kolo a lodě. K triumfům patří i světový úspěch jeho knih a CD-ROM Elegance v kuchyni - Moderní gastronomie, Elegance v kuchyni - obraz japonských specialit, Elegance v kuchyni - saláty, Dotek vůní - kuchařka o rybách, Potěšení z jídla - česká gastronomie, Nejenom zelenina a Moderní česká gastronomie. Knihy jsou překládány do několika světových jazyků a jejich digitální podoba je navíc přizpůsobena i nevidomým.


O AQUAPALACE HOTELU PRAGUE

Čtyřhvězdičkový Aquapalace Hotel Prague je umístěn v areálu AQUAPALACE PRAHA, největšího aquaparku ve střední Evropě. Přímý přístup do nově vybudovaného aquaparku umožňuje dospělým, rodinám a sportovním nadšencům využití rozmanité nabídky. Aquapalace Hotel Prague se svým moderním konferenčním centrem až pro 650 osob představuje ideální spojení obchodního jednání s relaxací a odpočinkem. Díky široké nabídce služeb i blízkosti moderní a pulzující metropole lze prožít příjemný pobyt, ať už při obchodním jednání nebo ve volném čase.

Přírodní barevné tóny v hotelu vytvářejí útulnou atmosféru a navozují pocit pohody a relaxace. Hotel disponuje 231 pokoji a suity, restaurací s mezinárodní kuchyní, lobby barem, dětským koutem, konferenčním centrem až pro 650 osob, hotelovou podzemní garáží se 126 parkovacími místy, přímým přístupem k aquaparku, k wellness a fitness centru. Výhodou je poloha blízko Prahy - šest kilometrů od stanice metra Opatov, 14 kilometrů do centra města.

Investorem a majitelem Aquapalace Hotelu Prague je finanční skupina SPGroup, a. s., která drží v současnosti podíly v celkem 46 společnostech, a to především majetkové podíly v průmyslových podnicích, společnostech zaměřených na finanční služby a společnostech zprostředkovávajících prodej nemovitostí či realizujících developerské projekty. Významným projektem tohoto typu je právě výstavba aquaparku v Čestlicích.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee