česky - english

For Baby: Při výběru dětských hraček vítězí u rodičů bezpečnost nad cenou

2009-10-22

PRAHA, 22. října 2009 - Dětské hračky jsou pro rodiče vždy aktuálním tématem. Na výběr jich je nespočet a hlavními kritérii při výběru je bezpečnost, atraktivita a výchovný přínos pro dítě. Aktuálně „letí" hračky nejen roztomilé a barevné, ale hlavně hračky s řadou funkcí podporujících psychomotorický vývoj dítěte. Tyto hračky jsou propracovanější a v poslední době se zájem o ně zvyšuje dokonce až o padesát procent oproti loňskému roku.

„Podle našich zkušeností se nejlépe prodávají hrací deky s hrazdou či aktivní závěsné hračky na kočárky a autosedačky. Celkově jsou hitem multiaktivní hračky, které jednak zaujmou a zároveň dítě podporují ve smyslovém, motorickém a emocionálním vývoji. Malé děti mají také rády různé formy zvukových hraček, se kterými se mohou učit třeba hlasy zvířat, opakovat slova nebo zpívat melodie," řekla Zora Machová, spolumajitelka společnosti For Baby.

Z novinek pak vedou svítící hračky ze zdravotně nezávadného fotoluminiscenčního materiálu. Dále jsou to látkové kostky, například se zvířátky, nebo hračky s mp3 přehrávačem, které umožňují široké využití, například při výuce cizích jazyků. Dovážené hračky by měly podléhat normě Evropské unie EN71, která stanovuje limity v otázkách fyzické bezpečnosti i chemického složení. Dalším kritériem je jednoduchá údržba, snadná dostupnost a pak samozřejmě velmi záleží na věku dítěte i na barvách, které má rádo.

„Všimli jsme si, že pro holčičky se stále nejvíce kupují hračky a vybavení, na kterém převažuje barva růžová, červená nebo oranžová. U chlapečků se pak vybírá z více barev, ale tradiční také zůstává modrá a zelená. Samozřejmě záleží na rodiči, ten dítě nejlépe zná a umí odhadnout, která hračka se pro dítě hodí a která se mu bude líbit. Nejdůležitější při výběru však stále zůstává bezpečnost," řekla Machová.

V nabídce hraček je dnes velký výběr - od kousátek pro nejmenší přes hrazdičky, hrací kolotoče a knížky až po různé edukativní skládačky. Existují také zajímavosti, například svítící plyšové hračky pro nejmenší. Tyto hračky po ozáření denním či umělým světlem ve tmě svítí a pomalu zhasínají, jak dítě usíná. Současný trend i po hračkách vyžaduje moderní, čistý a přitom funkční design a samozřejmě využitelnost pro dítě.

„Je potřeba dbát na bezpečnost a nezávadnost materiálů u všech hraček, obzvláště u těch pro nejmenší. Je lepší sáhnout po renomovaných, známých značkách, které své výrobky prověřují a vyrábějí je z nezávadných materiálů. Rodiče by si měli dát pozor na různé napodobeniny známých značek a vyhýbat se jim. Mohou totiž obsahovat ftaláty, nonylfenoly nebo olovo - tyto látky jsou pro zdraví dětí velmi škodlivé," doplnila dětská lékařka Renata Jechová.

Moderní hračky by měly pomáhat rozvíjet základní i jemné motorické schopnosti dítěte, podporovat smysly, představivost, vnímavost a poznávání, schopnost získat citové vjemy, pochopení příčiny a následků. Hraním dítě získává také přehled o světě, pochopení toho, že lidé i objekty existují, i když právě nejsou vidět, a rozvíjí se schopnost vyjádřit své pocity verbálně i neverbálně.

„Před Vánocemi doporučujeme vybírat hračky s rozvahou. Nepřehánět to s kvantitou, ale zaměřit se na kvalitu. Jak hračku děti využijí, jestli jim vydrží alespoň pár měsíců. A rozhodně nepodceňovat bezpečnost hraček. Je lepší ušetřit na kvantitě a koupit kvalitní hračku nejlépe ve specializovaných obchodech pro nejmenší nebo v lékárnách. Cena totiž odráží úsilí jejích tvůrců o dokonalou bezpečnost, nezávadnost a designovou propracovanost spolu s funkční využitelností," uzavřela Zora Machová, spolumajitelka společnosti For Baby.


O společnosti For Baby, www.forbaby.cz

Firma For Baby, s. r. o., je výhradně česká společnost, která dováží na domácí trh a do regionu východní Evropy výrobky renomovaných značek z celého světa. Od roku 1998, kdy byla firma založena, se z malého rodinného podniku podařilo vybudovat uznávanou firmu, vyhledávanou domácími i zahraničními odběrateli.

For Baby dodává na trh a do teritorií spadajících do východní Evropy pouze výrobky kvalitní, bezpečné, které prošly náročnými testy. Dalším kritériem firmy je, aby produkty byly praktické, ale i pro potěšení. Všechny výrobky, které firma distribuuje, musí obstát v certifikaci zdravotní nezávadnosti podle Ministerstva zdravotnictví ČR o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti.

Důraz pak při výběru hraček ve For Baby dávají především na to, aby byly nejen zábavné, ale aby také podporovaly výchovu a celkový rozvoj smyslového vnímání dětí.

Společnost For Baby tak českým rodičům přináší značky jako Sassy, Taf Toys, Red Castle, BeSafe, BLOOM, BEABA, TOPCOM, Kids Line, Nuby, Tiny Love, Tommee Tippee, Fehn, Micuna, Luminou a další.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee