česky - english

Compex: Na golf nebo na hory jedině s elektrostimulací – pomůže svalům před aktivitou i po ní

2009-10-08

PRAHA, 8. října 2009 - Přístroje malé tak, že se vejdou do tašky či kabelky, a přitom velmi účinné - pomáhají formovat, uvolňovat, procvičovat, zahřívat nebo regenerovat svaly. A to vše díky elektrostimulaci. K domácímu využití se dají zakoupit už řadu let a jejich obliba velmi stoupá. Letošní dosavadní zájem o přístroje je oproti druhému pololetí roku 2008 dokonce až o 60 procent vyšší.

„Elektrostimulace je skvělý doplněk veškerých fyzických aktivit, ať už v posilovně, při sportu či při jakýchkoli jiných cvičeních. Přístroje zvládnou rozehřát svaly, podpořit jejich funkci při samotné aktivitě, svaly se pak lépe posilují. Výborně svaly uvolní po jakékoli činnosti a dokáže i skvěle masírovat a ulevit od případných bolestí," řekl Aleš Zárybnický, produktový manažer Compex.

Elektrostimulační přístroje fungují na principu elektrických impulzů, kterými aktivují svalovou činnost. Navozují přirozené procesy, které se v těle dějí, když mozek vydává do svalů povely k akci - stažení či uvolnění. Tímto způsobem je možné podpořit například návštěvy posilovny - tedy tvorbu svalové hmoty, a to až o 30 procent oproti cvičení s pouze tradičním tréninkem.

Basketbalista Richard Petruška, bývalý hráč Houston Rockets v americké NBA, k tomu poznamenal: „Compexy byly téměř organickou součástí našich tréninků. Pomocí elektrostimulace rychlých svalových vláken bylo možné po cíleném tréninku dosáhnout zvýšení výskoku hráče až o desítky centimetrů, což je velmi výrazný rozdíl."

Elektrostimulaci je navíc možné zaměřit zcela konkrétně, například směrem k silovým, rychlostním či vytrvalostním parametrům dané svalové skupiny. Studie provedené u profesionálních basketbalistů, hokejistů, fotbalistů i dalších sportovců, kteří jako doplněk běžného tréninku využívají tréninkové programy Compex zaměřené na sílu, vykázaly zvýšení svalové výkonnosti o více než 20 procent oproti skupinám využívajícím pouze tradiční trénink.

„Přístroje Compex nejsou určeny jen pro sportovce, ale pro všechny, kteří žijí zdravě, sportují a svůj volný čas využívají aktivně. Na horách, na lyžích nebo na snowboardu pomohou naše přístroje při jakémkoli náznaku natažených svalů, po každém dni na svahu procvičí a uvolní svaly tak, že druhý den budou unavené mnohokrát méně, nebo dokonce vůbec," doplnil Zárybnický.

Svaly nedokážou poznat rozdíl mezi vůlí řízenou kontrakcí z mozku a elektricky vyvolaným pohybem z elektrostimulátoru. Konečný efekt je naprosto stejný, a chování svalů je tedy zcela přirozené. Cvičením se nezatěžuje srdce, nedochází k mentální únavě a lze se také vyhnout poškozování kloubů a chrupavek, jako tomu bývá u náročných sportů.

„Při golfu, posilování, při lyžování, volejbale, squashi, tenisu, aerobiku, jízdě na kole, při všech těchto činnostech lze přístroje využít. Stačí rozehřát svaly před aktivitou, ty pak budou na zátěž připraveny, po aktivitě použít program na uvolnění - svaly pak nebudou tak unavené. A třeba večer lze využít masážní a relaxační programy, které svaly účinně regenerují," poradil Aleš Zárybnický, produktový manažer Compex.

Přístroje Compex přinášejí novou technologii Mi (muscle intelligence - svalová inteligence). Ta pomáhá přizpůsobit elektrické impulzy přímo tvaru svalu, jeho aktuálnímu stavu a jeho umístění a bere v potaz rozdílnosti jednotlivých svalů. Odbourávání bolesti a vyplavování nežádoucích látek tedy probíhá maximálně efektivně. Efektivně rovněž fungují programy relaxace a masáže, jelikož působí přesně a cíleně na jednotlivá svalstva i jejich stav a příjemně a zároveň účinně je uvolňují.

 

O výrobcích Compex - www.compex-sport.cz

 

 

Použití elektřiny ke stimulaci nervového systému a vyvolání odpovídající mechanické svalové reakce je jednoduchý princip prověřený dlouholetým intenzivním vývojem. Švýcarská firma Compex je od počátku tohoto oboru světovou jedničkou a její výrobky jsou pověstné svou kvalitou a spolehlivostí. Špičkové výzkumné týmy, které se na vývoji výrobků této firmy podílely a podílejí, dosáhly u svých produktů velmi přesného, účinného a bezpečného zacílení účinků elektrostimulace a poskytují tak značce Compex bezkonkurenční převahu v daném odvětví.

Díky společnosti Compex se tak elektroterapie stala nedílnou součástí rehabilitačních plánů a je uznávanou metodou jak ve světě medicíny, tak ve světě sportu. Zázemí seriózního vědeckého výzkumu spolu se stále hlubší znalostí fyziologie a neustálým technologickým pokrokem nyní každému dovoluje velmi pohodlné a bezpečné využití elektrostimulace přímo v soukromí domova i kdekoli na cestách.

Společnost Compex přinesla na trh novinku v podobě inteligentního řízení průběhu svalové stimulace. Zkratka MI „muscle intelligence" (svalová inteligence) zajišťuje maximalizaci efektu elektroterapie. Tato unikátní technologie zohledňuje specifické vlastnosti každého z lidských svalů a na základě jejich posouzení přizpůsobí průběh konkrétního stimulačního programu. Každý trénink či regenerace jsou tedy automaticky upraveny pro konkrétní osobu, a tudíž perfektně přizpůsobeny její fyziologii.

 

O společnosti truconneXion - www.txn.cz

truconneXion, a. s., poskytuje více než patnáct let profesionální IT služby společnostem z nejrůznějších sektorů. Společnost je od svého vzniku koncipována jako moderní organizace, která se dokáže velmi pružně přizpůsobit specifikům trhu a dynamice vývoje informačních technologií.

Nejznámější realizované projekty představují vytvoření komunikačních kanálů a bezpečnostní infrastruktury pro první českou internetovou banku eBanku (nyní Raiffeisenbank), automatizaci administrativních procesů v IT u výrobce automobilů ŠKODA Auto, nasazení AuditPro do osmi tisíc počítačů České správy sociálního zabezpečení nebo vývoj a nasazení logistického informačního systému ve společnosti NYK Logistics (Czech Republic). Sportovní divize truconneXion zastupuje v České republice značky Compex, Zipp a CycleOps.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee