česky - english

Hotel Le Palais připravil český víkend s čerstvým burčákem – Le Palais kulinářský kalendář nabízí i další zajímavosti

2009-09-15

PRAHA, 15. září 2009 - Stále více a častěji se v jídelních lístcích objevují české speciality a recepty z klasické české kuchyně. V restaurantu hotelu Le Palais připravili vyloženě český víkend. V Českém menu bude k ochutnání pravá bramboračka s hříbky, vepřový kotlet na česneku a domácí bramborové taštičky s povidly. K tomu se bude podávat čerstvý burčák.

„Česká kuchyně by určitě neměla v naší nabídce chybět. Na víkend začínající pátkem 18. září jsme připravili speciality ryze české. O tomto víkendu hostům nabídneme také skvělý moravský burčák. Nejlahodnější je samozřejmě čerstvý. Sezona burčáku je od 11. září a následně další dva víkendy. Můžeme tedy nabídnout kvalitní burčák a příjemný kulinářský zážitek," uvedl Radek Šubrt, šéfkuchař restaurantu Le Papillon hotelu Le Palais.

Podle šéfkuchaře Radka Šubrta se k burčáku výborně hodí klasická česká jídla a dobroty. Tradiční rychlokvašky, kysané zelí, vinné klobásy s kyselým zelím nebo jenom kyselé zelí zabalené ve vinných listech, to jsou české lahůdky, které se se sladkým burčákem velmi dobře doplňují.

„Podle lidové moudrosti se má burčáku vypít tolik, kolik má kdo krve. K dobrému burčáku ale jistě patří něco dobrého k jídlu. K popíjení s přáteli bych servíroval třeba plátky dobrého uzeného bůčku nebo plátky dobré jehněčí klobásy," doplnil Šubrt.

Sezonní speciality budou v hotelu nabízeny i nadále. V restaurantu Le Papillon připravili speciální kulinářský kalendář, který mapuje jednotlivé měsíce a vše, co je v nich zajímavého. Kalendář je prozatím připraven do konce roku a v každém měsíci se najdou speciální nabídky se speciálně připraveným menu inspirovaným aktuálními surovinami. Kulinářský kalendář v současné době zahrnuje deset kulinářských zajímavostí, v každém měsíci dvě pečlivě sestavená menu.

„Na říjen nepochybně plánujeme zvěřinu na oslavy svatého Huberta a také chceme pro hosty připravit velmi zajímavý Halloweenský bufet. Ve středu 11. listopadu pak budeme servírovat Svatomartinskou husu. Ke slovu se v listopadu dostane i Beaujolais Nouveau a francouzská kuchyně. Na prosinec jsme připravili Mikulášské menu a speciality s lanýži," řekl Šubrt.

Kulinářský kalendář hotelu Le Palais má přiblížit skvělou kuchyni i nehotelovým hostům. Počítá se v něm se sezonními ingrediencemi, které jsou zpracovány s péčí profesionálů restaurantu Le Papillon. Nabídka se nezaměřuje pouze na české speciality, ale podle období provede hosty restaurantu různými zeměmi a jídly, která jsou charakteristická pro danou sezonu.

„Kulinářský kalendář jsme připravili pro všechny fajnšmekry, kteří si potrpí na dobré jídlo, kvalitní ingredience a ocení sezonní recepty. Kulinářský kalendář bude k dispozici na stránkách hotelu, takže si každý bude moci vybrat, na co bude mít zrovna chuť. Zkrátka kdo bude chtít dobrý burčák, může o víkendu přijít. České menu vytvořené k doplnění burčáku tak příjemný zážitek jedině podpoří," uzavřel Radek Šubrt, šéfkuchař restaurantu Le Papillon hotelu Le Palais.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
České menu a burčák:
Bramboračka s hříbky
Vepřový kotlet pečený na česneku s klobásou a šťouchané brambory
Domácí bramborové taštičky plněné švestkovými povidly přelité ořechovým máslem
Cena menu: 495 Kč

Burčák: 60 Kč
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee