česky - english

Konferenční sezona začíná – Aquapalace Hotel Prague očekává nárůst obsazenosti až o 20 procent

2009-09-10

PRAHA, 10. září 2009 – Aquapalace Hotel Prague láká zahraniční i české hosty navzdory krizi cestovního ruchu. Obsazenost hotelu neklesla v průběhu letních měsíců pod 60 procent. Mimo české klienty uvítali v hotelu hosty především z Rakouska, Německa, Belgie a Nizozemska. Poměr obsazenosti hotelu se pohybuje kolem 60 ku 40 ve prospěch zahraničních hostů. Od září očekává Aquapalace Hotel Prague zvýšení poptávky až o 20 procent díky konferencím a obchodním akcím.

„Rezervace na konference přijímáme už od léta. Zatím máme rezervace především od českých firem nebo od českých zastoupení zahraničních firem. Obsazenost hotelu tedy předpokládáme od září ještě vyšší, ale především se změní složení klientů – skončily prázdninové pobyty a začnou firemní akce,“ řekla Vladana Horáková, generální ředitelka Aquapalace Hotelu Prague.

Za vysokou poptávkou vidí management zejména variabilní konferenční prostory, kterými v české metropoli disponuje jen málo hotelů, ale především klienty láká kombinace konferencí s aktivitami a relaxací v přilehlém aquaparku. Konferenční centrum hotelu pojme až 650 osob a je vybaveno nejmodernější audiovizuální technikou a multimediálním zařízením. Rozsáhlé zázemí v podobě konferenčních místností bude vyhovovat jak komornímu jednání, tak prostorově náročnějším akcím.

„Aquapalace Hotel Prague získal jako první hotel v České republice prestižní ocenění Certified Conference Hotel a Certified Business Hotel. Tato ocenění označují hotely, které splnily přísná pravidla týkající se nejen konferenčních prostor a zázemí, sledování bylo zaměřeno i na doprovodné služby, servis a péči o zákazníky, rozsah konferencí podle prostorových možností, rozsah stravování podle flexibility obsluhy či rozsah a kvalitu ubytovacích prostor,“ doplnila Horáková.

Certifikáty reprezentují spojení standardů pro konferenční hotely. Ocenění pak vycházejí z kritérií, která společně sestavilo Sdružení Německého cestovního managementu (Verband Deutsches Reisemanagement – VDR), Německá společnost pro management sdružení (Deutsche Gesellschaft für Verbandsmanagement – DGVM), German Convention Bureau (GCB) a Sdružení německých organizátorů společenských akcí (Vereinigung Deutscher Veranstaltungsorganisatoren).

„Jsme rádi, že se nám podařilo konferenční prostory a hotelový servis dostat na takovou úroveň, že si zasloužily tato ocenění. Certifikáty nám jistě velmi pomohou hlavně co se týká obchodní klientely z Německa a Rakouska, kde jsou tato kritéria velmi ceněná. Očekáváme nárůst poptávky až o 30 procent. České podniky k nám mají důvěru, ale myslíme, že i u nich nám tato ocenění posílí pozici,“ uzavřela Vladana Horáková, generální ředitelka Aquapalace Hotelu Prague.

Označení Certified Conference Hotel se zakládá na kritériích Sdružení konferenčních hotelů, která byla vyvinuta společně s Hotelovým sdružením Německo (Hotelverband Deutschland – IHA) a charakterizují podmínky, jež musí splňovat profesionální konferenční hotel. Kritéria sestávají ze sedmi kategorií, přičemž každé je přiřazen značný počet povinných kritérií. Kontrolní katalog zahrnuje nejen nároky na prostor a vybavení hotelu, ale také nároky na celkový proces provedení akce od prvotní poptávky až po konečné vyúčtování.

 

O AQUAPALACE HOTELU PRAGUE

Čtyřhvězdičkový Aquapalace Hotel Prague je umístěn v areálu AQUAPALACE PRAHA, největšího aquaparku ve střední Evropě. Přímý přístup do nově vybudovaného aquaparku umožňuje dospělým, rodinám a sportovním nadšencům využití rozmanité nabídky. Aquapalace Hotel Prague se svým moderním konferenčním centrem až pro 650 osob představuje ideální spojení obchodního jednání s relaxací a odpočinkem. Díky široké nabídce služeb i blízkosti moderní a pulzující metropole lze prožít příjemný pobyt, ať už při obchodním jednání nebo ve volném čase.

Přírodní barevné tóny v hotelu vytvářejí útulnou atmosféru a navozují pocit pohody a relaxace. Hotel disponuje 231 pokoji a suity, restaurací s mezinárodní kuchyní, lobby barem, dětským koutem, konferenčním centrem až pro 650 osob, hotelovou podzemní garáží se 126 parkovacími místy, přímým přístupem k aquaparku, k wellness a fitness centru. Výhodou je poloha blízko Prahy – šest kilometrů od stanice metra Opatov, 14 kilometrů do centra města.

Investorem a majitelem Aquapalace Hotelu Prague je finanční skupina SPGroup, a. s., která drží v současnosti podíly v celkem 46 společnostech, a to především majetkové podíly v průmyslových podnicích, společnostech zaměřených na finanční služby a společnostech zprostředkovávajících prodej nemovitostí či realizujících developerské projekty. Významným projektem tohoto typu je právě výstavba aquaparku v Čestlicích.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee