česky - english

Internetová média vládnou – denně přichází až 50 000 nových zpráv – aktuální monitoring ulehčí práci

2009-09-01

PRAHA, 1. září 2009 – Společnost Newton Media, největší nadnárodní středoevropská společnost monitorující mediální trh, odpověděla na mediální expanzi na internetu a připravila službu monitorující česká i zahraniční internetová zpravodajství. V monitoringu tak bude zahrnuto přes dva tisíce webových portálů – až 50 000 nových zpráv denně.

„Sledování zpráv na internetu se stále velmi rozšiřuje. Jenom na českém internetu existuje 180 zpravodajských serverů. Od loňského roku se počet čtenářů internetových zpráv zvýšil o 10 procent. Proto jsme připravili službu, která zprávy v internetu monitoruje. Tato služba je řešením pro všechny, kteří potřebují být co nejdříve informovaní o vzniku a vývoji aktuálních událostí,“ upřesňuje Aleh Drohal, produktový manažer NEWTON Media. 

Monitoring zajistí průběžné sledování internetového zpravodajství – 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. V internetovém sledování jsou doposud zařazeny desítky zemí a jejich seznam se stále rozšiřuje. V současné době je monitorováno 36 zemí.

„Hlavní výhodou Newton News je široké geografické pokrytí, vysoká rychlost doručení dat díky nepřetržitému sledování a možnost zařazení vlastních zdrojů. Distribuce se provádí formou samostatné webové aplikace, takže si každý může monitoring přizpůsobit vlastním potřebám a požadavkům. Nedílnou součástí je samozřejmě možnost zpracovat výstupy do samostatného grafického náhledu,“ doplnil Aleh Drohal.

Nový produkt Newton News umožní firmám i podnikatelům dostávat a zpracovávat aktuální informace o sledovaných on-line kauzách. Internetové portály jsou v monitoringu rozděleny do 24 různých kategorií podle tematického obsahu, je tak možné s detailnějším osobním nastavením filtrovat zprávy podle vlastních daných požadavků. Internetový monitoring byl spuštěn 1. července, je již plně v provozu a je zařazen v nabídce společnosti.

„Spolu s aktuálně monitorovanými tištěnými médii - české a zahraniční tituly, dále televizní a rozhlasové vysílání a agenturní zprávy - obsáhne naše sledování s novou službou více než 2000 zpravodajských serverů v Česku a samozřejmě i v zahraničí,“ zakončil Aleh Drohal, produktový manažer NEWTON Media.

Společnost NEWTON Media vytváří elektronický archiv plných znění jednotlivých periodik, který se denně rozšiřuje o mnoho desítek tisíc nových zpráv. Převod článků z grafické podoby do tvaru vhodného k dalšímu zpracování je prováděn pomocí vlastního unikátního patentovaného postupu, který zajišťuje absolutní obsahovou shodu s původní tištěnou podobou.

 

O společnosti Newton Media

NEWTON Media, a. s., je největší nadnárodní středoevropskou společností monitorující mediální trh. Dodává v elektronické podobě plný obsah zpráv z tisku (novin, časopisů), zpravodajských pořadů televizních a rozhlasových stanic, agenturního zpravodajství a internetu. NEWTON Media, a. s., vlastní nejbohatší archiv plných znění sahající až do roku 1993. Informace zpracovává na vysoké profesionální úrovni a poskytuje kompletní paletu služeb založených na práci s nimi. NEWTON Media, a. s., poskytuje klasický monitoring, mediální analýzy, oborové výběry, manažerské a znalostní produkty, zprávy včasného varování a další služby. NEWTON Media, a. s., nabízí široké služby vydavatelům.

Produkty a služby společnosti jsou vždy maximálně přizpůsobeny požadavkům jednotlivých klientů. Standardně je nabízen zkušební provoz zdarma pro prověření vysoké úrovně služeb NEWTON Media, a. s. Softwarové aplikace včetně uživatelských rozhraní a speciální vyhledávací technologie, které byly vyvinuty na míru naší společností, umožňují klientům pohodlně a efektivně pracovat s informacemi a tvořit tak vlastní přidanou hodnotu.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee