česky - english

Za pokles přenocování v českých regionech o 3,8 procenta může nedostatečné zázemí

2009-05-27

LITOMYŠL, 27. května 2009 – České regiony bojují o turisty a celosvětově zhoršená ekonomická situace propad návštěvnosti regionů ještě prohlubuje. Počty přenocování klesly v minulém roce podle Českého statistického úřadu o 3,8 procenta. Nárůst poptávky zaznamenaly pouze čtyř- a tříhvězdičkové hotely, a to až o 17,6 procenta u čtyřhvězdičkových. U tříhvězdičkových poptávka stoupla o 5,2 procenta. Přestože česká města a kraje mají co nabídnout, minimální propagací a nedostatečným zázemím o solventní turisty přicházejí. Například v Pardubickém kraji byl v loňském roce otevřen teprve třetí čtyřhvězdičkový hotel – designový hotel Aplaus přímo v srdci historické Litomyšle.

„Město Litomyšl je perlou Pardubického kraje, má opravdu hodně co nabídnout. Ať již nádherné budovy, historii a atmosféru, krásné okolí nebo samozřejmě všemožné kulturní akce, které se ve městě konají. V regionu ani v Litomyšli nejsou zatím žádné výjimečné čtyř- ani pětihvězdičkové hotely. To výrazně odrazuje solventní klientelu. Rozhodli jsme se proto otevřít čtyřhvězdičkový hotel přímo v srdci Litomyšle a nabídnout turistům pohodlí, originalitu a luxus doplněný historickou atmosférou,“ řekla ředitelka hotelu Aplaus v Litomyšli Markéta Prokešová.

Nejen zahraniční turisté jsou již zvyklí na určitý standard, který se v českých regionech nehledá úplně snadno, ale co se týče zajímavostí, památek či historie mají české regiony určitě čím zaujmout. Stále vyšší poptávku hostů po vyšším standardu ubytování pociťují právě v českých regionech. A přitom hostů ze zahraničí, kteří vyrazili do regionů, byla téměř polovina, tedy 51,8 procenta, druhou polovinu tak tvořili čeští hosté. I na ty je potřeba se zaměřit a nabídnout jim spolu se zajímavostmi města a okolí i kvalitní ubytování a gastronomii. Moderní hotely vyšších kategorií s sebou přinášejí nejen lepší kulturu ubytování, ale i vyšší standard v gastronomii.

„Litomyšl je z pohledu příjezdové turistiky snad nejpromrhanější destinace. Jde o památku UNESCO, kde se navíc narodil světoznámý Bedřich Smetana – pro turisty velmi lákavé aspekty. Nicméně ubytovací kapacity vyhovující standardům jsou minimální. Proto jsou čtyřhvězdičkové hotely v lokalitě velmi žádoucí. Doufám, že nepůjde jen o kapku v moři a aktivity se rozšíří,“ řekl Tomio Okamura, tiskový mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur a majitel agentury Miki Travel, specializující se na japonskou incomingovou turistiku.

Moderní designový čtyřhvězdičkový hotel Aplaus vznikl rekonstrukcí a dostavbou tří památkově chráněných objektů přímo v historickém centru Litomyšle. Právě propojení a dialog bohaté historie se současností se stal mottem hotelu Aplaus. Zatímco architektura připomíná pět set let dlouhou historii měšťanských domů, jedinečný a moderní design hotelu Aplaus nabízí hostům nevšední zážitek, pohodlí a kvalitu v moderním duchu s veškerým komfortem. V jednom z domů patřících do hotelového komplexu se dokonce v předminulém a minulém století nacházela vyhlášená hospoda Na sklípku, kterou často navštěvoval český malíř a grafik Josef Váchal.

„Spojení historie a moderní doby se odráží jak v interiéru a vybavení hotelu, tak v našem konání. Chtěli bychom hostům nabídnout nejen příjemné originální ubytování, ale také nevšední kulinářský zážitek. Rozhodli jsme se vyzvednout místní zajímavé lidi a velikány, spojit tak hotel s historií i touto cestou. Jméno hotelu Aplaus vyjadřuje spojení se Smetanovou Litomyšlí a každému hostu má připomenout, že on je u nás hvězda a jemu patří aplaus. Pro podporu místní české kuchyně jsme uspořádali akci Aplaus pro Rettigovou, a to jako oslavu nejen výjimečné ženy a kuchařky, ale také gastronomie vůbec,“ doplnila Prokešová.

 

O hotelu Aplaus v Litomyšli, www.hotel-aplaus.cz

Hotel Aplaus vznikl rekonstrukcí a dostavbou tří památkově chráněných objektů v historickém centru Litomyšle. Právě propojení a dialog bohaté historie se současností se staly mottem hotelu Aplaus. Zatímco architektura připomíná pět set let dlouhou historii měšťanských domů, jedinečný a moderní design hotelu Aplaus nabízí hostům nevšední zážitek, pohodlí a kvalitu. Právě vybavení interiérů odráží zájem majitelů hotelu Aplaus o současné umění a design. O design se postarali Tomáš Brýdl a Ondřej Raška ze společnosti Story Design.

Hotel Aplaus nabízí luxusní ubytování ve 21 dvoulůžkových pokojích a dvou apartmánech ve světovém standardu. Každý z pokojů hotelu Aplaus je jedinečný, navržen se smyslem pro detail, celek a současné trendy. Ke čtyřhvězdičkovému standardu také patří pestrá nabídka hotelových služeb včetně pokojového servisu, praní oděvů či možnosti využití hotelového wellness centra.

Hotel Aplaus je nekuřácký, bezbariérový a možnost variantního propojení pokojů uvítají především rodiče s dětmi. Návštěvníci hotelu Aplaus rovněž mohou ocenit nevšední výhled na měšťanské domy v historickém jádru Litomyšle, na stále oblíbenější Klášterní zahrady s dominantami Piaristického chrámu Nalezení sv. Kříže či věží kostela Povýšení sv. Kříže.

Součástí hotelu Aplaus je restaurace Bohém se salonkem, café-bar Muuza a venkovní posezení na terase u Klášterních zahrad, s nimiž hotel Aplaus sousedí. Restaurace i café-bar poskytují návštěvníkům hotelu stylovou a neformální atmosféru. Ve spojení s mezinárodní i českou tradiční kuchyní nabízí hotel Aplaus jídla i nápoje nejvyšší kvality.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee