česky - english

Internetový projekt Prague Events Calendar v současnosti podporuje téměř sto subjektů

2009-07-30

PRAHA, 30. července 2009 – Informační portál PRAGUE EVENTS CALENDAR, projekt na podporu cestovního ruchu v Praze, zaznamenává velké úspěchy. Pouhých několik dní po spuštění portálu koncem března se návštěvnost vyhoupla téměř ke třem tisícům návštěvníků za den. K současným téměř 50 podporovatelům projektu se nově připojilo 15 dalších subjektů a desítky cestovních kanceláří.

„Projekt Prague Events Calendar jsme podpořili, jelikož je velmi slibný a prospěšný. Praha v současnosti v podstatě nemá kvalitní prezentaci na internetu a to velmi odrazuje potenciální klienty. Internet je přitom v dnešní době stěžejním komunikačním kanálem. Pokud Praha není vidět, nebudou do ní jezdit. Proto jsme se k projektu přidali – chceme Prahu podpořit a znovu do ní přilákat turisty,“ řekl Petr Beránek, generální ředitel hotelu Grand Hotel Bohemia. 

Do projektu PEC (Prague Events Calendar), který byl spuštěn 25. března letošního roku, se původně zapojilo 45 subjektů – hotelů a restaurací. Během fungování se k podpoře přihlásilo dalších 15 subjektů a nově i cestovní kanceláře. Vznikají tak zajímavé balíčky, které v sobě zahrnují vstupenky na vybrané akce, ubytování v Praze po dobu akce, stravování a další doprovodné služby.

„Turistů v Praze stále ubývá, v prvním čtvrtletí letošního roku až o 15 procent, což je opravdu moc. Chceme tedy Prahu zviditelnit, jak jen to jde. PEC není určen jen pro zahraniční turisty, ale má zmapovat hudební, divadelní, filmovou i sportovní scénu samozřejmě i pro české klienty. Prague Events Calendar tak slouží rovněž Čechům – na jednom místě mají všechny důležité události, které se v Praze odehrají. V budoucnu bychom chtěli projekt rozšířit na celou Českou republiku,“ doplnil Jiří Gajdošík, generální ředitel hotelu Le Palais Prague.

Cestovní kanceláře spojily své síly s hotely a restauranty zapojenými do projektu a dohromady nyní nabízejí klientům komplexní balíčky – klientům tím výrazně ulehčují práci. Klient například může zakoupit lístky na srpnový koncert Madonny jako balíček. V hotelu Le Palais například tento balíček zahrnuje kromě vstupenek luxusní ubytování, dopravu na koncert, vstup do health clubu a další služby pro zpříjemnění pobytu v Praze.

„Rádi vidíme, že je naše práce oceněna a že portál funguje a lidem se líbí. Přesto plánujeme další vylepšování stránek. Novinkou je možnost nákupu lístků na akce přímo přes stránky Prague Events Calendar, pouze kliknutím na ikonku Vstupenka, dále spolu s cestovními kancelářemi nabízíme výhodné balíčky na různé akce pořádané v Praze. V budoucnu také plánujeme pravidelné komunikace s cestovními agenturami po celém světě, a to formou pravidelných mailingů s upozorněním na nejvýznamnější akce ve výhledu dvou až tří měsíců,“ řekl Gajdošík.

Cílem projektu PEC je nabídnout nástroj pro rozhodování potenciálních klientů, ať už tuzemských nebo zahraničních – vybrat si Prahu jako kvalitní destinaci a dát jí přednost před jinými městy. Hoteliéři se spojili, táhnou za jeden provaz a intenzivně se snaží podporovat Prahu. I z tohoto důvodu se k projektu připojuje stále více dalších hotelů a restaurací. 

„Projekt Prague Events Calendar je velmi slibný. Ať už z hlediska toho, že se tolik hoteliérů spojilo a snaží se s propagací Prahy něco dělat, tak i z hlediska toho, že vznikl portál, kde je na jednom místě přehled nejzajímavějších akcí v Praze v atraktivním balení. Praha podpořit potřebuje, a tak doufáme, že vlny, které tato kapka v internetovém moři rozvířila, budou stále narůstat,“ komentoval Václav Stárek, generální sekretář Asociace hotelů a restaurací. 

Generálním partnerem projektu Prague Events Calendar se stal CzechTourism za významné podpory Asociace hotelů a restaurací ČR spolu s dalšími exkluzivními partnery. Projekt bude podporován nejen ze strany hotelů a restaurací, které budou webový portál propagovat v tiskových materiálech, na vlastních webech a v e-mailech, ale i ze strany organizace CzechTourism. Webové stránky budou představovány ve všech jejích zastoupeních v zahraničí.

 

O hotelu Le Palais Prague, www.palaishotel.cz

Hotel Le Palais Prague své služby nabízí v budově původního rezidenčního paláce z roku 1897, která byla postavena ve stylu Belle Époque. Otevřen byl v roce 2002 a má velmi výhodnou polohu v klidné rezidenční části Vinohrad – pět minut jízdy od Václavského náměstí. Dekorace hotelu a jeho vnitřní architektura jsou dílem paní Veroniky Jurkowitsch, které se podařilo vytvořit ojedinělou kombinaci elegance, moderní techniky a smyslu pro detail.

Návštěvníkům nabízí 60 pokojů a dvanáct apartmánů, a je tedy skutečným butikovým hotelem s jedněmi z nejkrásnějších apartmánů v Praze. Šéfkuchař Radek Šubrt připravuje v restauraci Le Papillon speciality české a mezinárodní kuchyně a k dispozici je i 24 hodin otevřený lobby bar, knihovna a konferenční místnost. Pure Spa a Health Club jsou, stejně jako restaurace a bar, přístupny i hostům, kteří v hotelu nebydlí.

Hotel Le Palais získal několik ocenění. V roce 2005 Leaders Club Gold Award, v roce 2004 Leaders Club Guest Recognition Award. V roce 2008 byl podle výsledků hodnocení internetového portálu TripAdvisor vyhodnocen jako hotel s vůbec nejlepším servisem v Evropě a dále jako třetí nejluxusnější v Evropě a pátý na světě. Hotel Le Palais se také stal Czech Republic´s Leading Boutique Hotel 2008 – ocenění uděleno v rámci World Travel Awards.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee